999 rezultate për

koalicionit

Krisja e koalicionit/ Shpërthen Erjon Braçe: S’ia dalim dot me llafe, duhet punë “Me llafe nuk ja dalim dot”. Këtë këshillë deputeti socialist, Erjon Braçe, i ka sugjeruar kryeministrit Rama dhe Qeveri
VMRO-DPMNE takim urgjent me partnerët e koalicionit VMRO-DPMNE-ja ka thirrur në takim partnerët e koalicionit në takim sonte në orën 19:00. Arsyeja e këtij takimi nuk di
Krisja e koalicionit PS-LSI, Peleshi: S'ka kohë për lojra politike, reforma të mëdha na presin Në vrazhdën e deklaratave të fortë ndaj koalicionit PS-LSI, krisjet e të cilit erdhën pas disa deklaratave të forta nga
Ben Blushi ironizon koalicionin PS-LSI: Ja gjendja e koalicionit.. Përplasjet e njëpasnjëshme që kanë ndodhur në koalicionin qeverisës PS-LSI kanë tërhequr vëmëndjen jo vetëm të medias dh
“Vazhdimi i koalicionit me VMRO-në do të ishte vetëvrasje për BDI-në” Nëse BDI-ja vazhdon bashkëqeverisjen me VMRO-DPMNE-në, kjo sipas njohësve të çështjeve politike në vend, do të ishte një
Majlinda Bregu ironizon debatin PS-LSI: Çfarë ndodhi me kontratën e koalicionit? Një atmosferë aspak paqësore është krijuar në koalicionin qeverisës PS-LSI pas akuzave të drejtëpërdrejtatë ministrit K
PS-LSI drejt divorcit? Rama lavde Metës: S’ka si gurët e Skraparit Pavarësisht se mediat dhe vëmëndja e opinionit publik është fokusuar së shumti në problemet e koalicionit qeverisës, Ram
Intelektualët shqiptarë kundër koalicionit me VMRO-DPMNE Zyrtarë të lartë të partisë VMRO DPMNE, kanë thënë për "Radion Evropa e Lirë" se brenda javës do të fillojnë zyrtarisht
Analistët: LSDM dhe BDI, mundësia më e mirë për formimin e qeverisë Koalicioni mes LSDM-së dhe BDI-së është opsioni i vetëm i mundshëm për formimin e qeverisë së re kështu mendon analisti
Osmani: BDI s'ka partner strategjik, po shqyrton opsionet për krijimin e koalicionit Bashkimi Demokratik për Integrim po shqyrton pesë opsionet për një koalicion të mundshëm. Kështu ka deklaruar zëdhë
Dimovski: Partnerët e koalicionit, kundër platformës së shqiptarëve Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, ka pasur ditën e sotme një takim me partnerët e koalicionit “Për Maqedoni
Gruevski mbledh partnerët e koalicionit zgjedhor Lideri i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski, do të zhvillojë sot një takim me kryetarët e partive të koalicionit zgjedhor "P
Raporti/ 188 civilë janë vrarë nga sulmet ajrore amerikane në Irak dhe Siri Të paktën 188 civilë janë vrarë në sulmet ajrore të koalicionit ushtarak që udhëhiqet nga SHBA-të kundër caqeve të ISIS
BDI në "luftë" kundër koalicionit me VMRO-DPMNE-në Formimi i qeverisë së re pas zgjedhjeve të parakohshme në Maqedoni, duket se i ka futur në "luftë" zyrtarët e lartë të B
Pilotët amerikanë bombardojnë caqet e ISIS me kapelen e Babagjyshit Fushata ajrore e koalicionit të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara kundër Shtetit të vetëshpallur Islamik ISIS, ka vazhdu
Ja premtimet që kthyen Listën Serbe në Kuvendin e Kosovës Kthimi i deputetëve serbë në Kuvendin e Kosovës pas bojkotit disamujor të institucioneve vendore, ka pasur si qëllim për
Mosmarrëveshjet për buxhetin mund të "prishin" koalicionin qeverisës Mosmarrëveshjet për ndarjen e buxhetit për vitin e ardhshëm mes partnerëve të koalicionit qeverisës, Partisë Demokratike
Zaev mbledh për herë të parë pas zgjedhjeve partnerët e koalicionit Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev i shoqëruar nga sekretari gjeneral Oliver Spasovski pasdite sot është takuar me partnerë
KSHZ hodhi poshtë edhe ankesën e fundit të LSDM-së dhe Koalicionit Komisioni Shtetëror Zgjedhor në Maqedoni ka hedhur poshtë edhe ankesën e fundit të LSDM për rivotim në qendrën e votimi
Nisma dhe Drenori nënshkruajnë marrëveshjen e koalicionit për Drenas Kandidati i "Nismës për Kosovën", Isa Xhemajlaj, ka arritur marrëveshjen për koalicion me ish-kandidatin e pavarur për k