999 rezultate për

koalicionit

Isufi: Presidenti do ta mandatojë Haradinajn për Kryeministër Kanë kaluar thuajse dhjetë ditë nga zgjedhjet e jashtëzakonshme në Kosovë, por megjithatë ende vazhdon të mbetët e pa qa
Lekaj: Ndarja e grupeve parlamentare nuk e rrezikon koalicionin PAN Nisma për Kosovën tashmë ka bërë të ditur se do ta formojë grupin e vet parlamentar. Ndërsa, Aleanca për Ardhmërinë
Nënkryetari i AKR-së thotë se nuk do të bëjnë koalicion me PAN-in Nënkryetari i Aleancës Kosova e Re (AKR), Korab Sejdiu, ka hedhur poshtë mundësinë që kjo parti t'i bashkohet koalicioni
Këta janë kandidatët më të votuar të koalicionit LDK-AKR-Alternativa në Prishtinë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar votat e kandidatëve nëpër komuna nga zgjedhjet e përgjithshme që u mbajtën m
LISTA/ Këta janë deputetët e PAN deri më tani (FOTO LAJM) Tashmë është e sigurt se koalicioni parazgjedhor PAN ka fituar 39 deputetë në Parlamentin e Kosovës. Rezultatet e 73 për
Këta janë 30 kandidatët më të votuar të koalicionit LDK-AKR-Alternativa (FOTO) Lidhja Demokratike e Kosovës, në koalicion me AKR-në dhe Alternativën, në zgjedhjet e 11 qershorit, janë renditur në ven
LDK do t’i bashkohet koalicionit PAN? Kandidati për deputet nga radhët e NISMA-s, Milaim Zeka, ka thënë se në koalicion me PDK-AAK dhe NISMA-n do të jetë Lidh
Zaevit po i ikin dy deputetë, ja emrat e tyre Dy deputetet e partisë Rilindja Demokratike e Maqedonisë (RDM), nuk do të jenë pjesë e Grupit Parlamentar të LSDM-së edh
Hoti mbledh më të votuarit e koalicionit LAA (Foto) Kandidati për kryeministër i koalicionit LDK-AKR, Avdullah Hoti ka publikuar një fotografi në facebook, ku shfaqet i rel
Ja sa vota morën kandidatët e koalicionit PDK-AAK-Nisma në Prizren (FOTO) Në listën e Komunës së Prizrenit prin kryetari i PDK-së, Kadri Veseli me 9045 vota i ndjekur nga Ramush Haradinaj, kand
Qeveria me dy zv.sekretarë gjeneral Qeveria e re e Zoran Zaevit do të ketë dy sekretarë gjeneral përkatësisht një nga BDI dhe një tjetër nga Aleanca për shq
Mimoza Kusari prish koalicionin me PDK’në, shkarkon tre drejtorë dhe nënkryetarin e Gjakovës Kryetarja e Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila ka përjashtuar PDK’në nga koalicioni në këtë komunë. Tre drejtorë të komunës
Ilir Deda, pro qeverisë VV-LAA Një nga themeluesit e partisë Alternativa, Ilir Deda, ka mbështetur një koalicion të mundshëm mes Vetëvendosjes dhe koal
LDK i përgjigjet Vetëvendosjes Në daljen e tij publike sot ne oren 15:00 kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti u bëri thirrje partive të koalicionit LDK-AKR
Naim Maloku: Befasuese humbja e thellë e koalicionit PAN Ish-nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Naim Maloku,në një intervistë për gazetën "Epoka e re" ka thënë se ka qenë befasu
KDI tregon se nga sa ulëse do të ketë secila parti në Kuvendin e Kosovës Hulumtuesi në KDI, Albert Krasniqi, që si pjesë e koalicionit të OJQ-ve Demokracia në Veprim ka monitoruar procesin e zg
Qëndrim zyrtar i LDK-së: Nuk do të jemi pjesë e asnjë koalicioni ku bën pjesë PDK-ja Drejtuesit e subjekteve të koalicionit LDK-AKR-Alternativa dhe Lëvizja për Drejtësi janë takuar të hënën dhe kanë e vler
Memli gjen "fajtorin" për rezultatin e koalicionit PAN Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Memli Krasniqi thekson se dikush nga partnerët në PAN ka humbur vota. "N
Haradinaj: Vetëvendosja, eksperiment social që se merr seriozisht as shtetin Kandidati për Kryeministër i koalicionit PDK-AAK-NISMA, Ramush Haradinaj ka deklaruar në Gjilan, se si ai i sheh dy kund
Veseli e Haradinaj premtojnë rritje për 30% të pagave për mësimdhënësit Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, njëherësh kryesues i listës së kandidatëve për deputetë të koalicionit, ka thënë se me fito