999 rezultate për

klubeve

UEFA publikon renditjen e re të klubeve, Skënderbeu shkruan histori Skënderbeu vazhdon duke ngjitur një nga një shkallët e renditjes së UEFA-s. Në përditësimin e fundit Skënderbeu rend
Botërori i klubeve zbulon finalistin e parë, i dyti del nga Real - Al Jazira Një fitore e vuajtur 1-0 pas plot 120 minutash lojë por që në fund shpërbleu Gremion që mposhti meksikanët e Pachucas në
Marcelo i sigurtë: Shkojmë në El Clasico së bashku me Botërorin e klubeve Marcelo ka dhënë një intervistë për mediat zyrtare të FIFA-s në të cilën ka folur për Kupën e botës të Klube dhe dëshirë
Reali mëson gjysmëfinalistin për Botërorin e klubeve Al Jazira do të jetë rivali i Realit të Madridit në gjysmëfinalen e Botërorit të klubeve. Skuadra nga Emiratatet e Bashk
Zidane përgatit ekipin për Botërorin e Klubeve, ja lista e lojtarëve të ftuar Nuk ka ndryshime në listën e Real Madridit për përballjen e ndeshjes gjysmëfinale në botërorin e klubeve. Zidane ka ftua
Tare i'u përgjigjet ofertave të klubeve për Saviç Igli Tare po punon me ritme të larta për merkaton e janarit. Një nga çështjet e nxehta në kampin bardhekaltër është ajo
Alonso: Përveç klubeve ku kam luajtur, më pëlqen të shoh Cityn, Chelsean dhe Napolin Ish-futbollisti i Real Madridit, Xabi Alonso ka treguar se përveç skuadrave ku ka luajtur, ai ndjek edhe ndeshjet e tre
Projekti i ri i FIFA-s, Botërori i Klubeve me 24 skuadra Projekti i FIFA-s, Botëerori i Klubeve me 24 skuadra Drejtuesit e FIFA-s po shohin mundësinë për të zgjeruar numrin e s
Portugalia po përgatitet të arbitrohet nga futbollistët Arbitrat në Portugali kanë paralajmëruar një grevë në fundjavën e 15 dhe 16 dhjetorit, si shenjë proteste ndaj presionit
Renditja e UEFA-s, 10 klubet më të mira (FOTO LAJM) UEFA ka publikuar renditjen e re, kur Real Madridi vazhdon të qëndrojë në vend të parë. UEFA ka publikuar ranglistën
Pochettino në radarin e klubeve më me emër Tre superklube janë vënë në rradhë për të firmosur me Mauricio Pochettinon. Trajneri argjentinas i Tottenham Hotspur
Talenti brazilian që po tërheq vëmendjen e klubeve të mëdha Një talent brazilian ka vënë në garë klubet më të mëdha të Europës. Eshtë Lincoln Correa i cili shkëlqeu në Botërori
FIFA ndryshon formatin për Botërorin e klubeve Sipas mediave spanjolle, FIFA ka vendosur të ndryshojë formatin e organizimit të Botërorit të klubeve. Me formatin e ri,
Mancini: Milan dhe Inter po i drejtohen klubeve elitare Trajneri i Zenitit, Roberto Mancini, pret qe dy klubet milaneze të kualifikohen për Ligën e Kampionëve. Milani dhe Inter
Para se të zbresë kundër Chelseat, Atletiko zyrtarizon Diego Costan Diego Costa e ka kompletuar transferimin në vlerë prej 58 milionë funte nga Chelsea te Atletico Madridi, një ditët para
Vendimi, FSHF u fal klubeve mbi 350 milionë lekë Komiteti Ekzekutiv i Federatës Shqiptare të Futbollit ka vendosur që klubet të mos paguajnë më për pjesëmarrjen në aktiv
Policia në aksion, arrestohen balerina të klubeve të natës në Bogovinë Gjithësej 9 persona, katër nga Shqipëria dhe pesë nga Maqedonia janë arrestuar nga policia në aksionin e natës së mbrëms
Një ekip tjetër shqiptar i bashkohet Shkëndijës U19 në Champions League Liga e Kampioneve për të rinj, UEFA Youth League, do të ketë si protagoniste dy skuadra shqiptare, Vllazninë dhe Shkëndi
Kjo është lista e klubeve me më së shumti trofe ndërkombëtarë (FOTO LAJM) Real Madrid dhe Milan sigurisht janë dy emrat më të mëdhenj Europianë. Të dy ekipet vërehen në listën e trofeve ndërkomb
SPECIALE/ Diferenca e Realit dhe Manchesterit para finales Real Madrid dhe Manchester United do të zbresin sonte për Superkupën Evropiane. Finalistët do të zbresin me kontrastin