999 rezultate për

klub

Ylli i Fiorentinës nuk pranon rinovimin, "vjollcët" të detyruar ta shesin Nikola Milenkovic duket se nuk ka ndërmend të rinovojë kontratën me Fiorentinën, me aktualen qw i skadon në vitin 2022.
Kosovare Asllani shkruan hsitorinë, golashënuesja e parë e "madrilenëve" Emri i Kosovare Asllanit është gdhendur në historinë e klubit të femrave të Real Madrid. Asllani është bërë golashënu
Ende pa klub, gjigandët francez tentojnë Mandzukic Mario Mandzukic është ende pa një klub. Më 5 korrik, ish lojtari i ekipit kombëtar të Kroacisë, ka përfunduar kontrat
RËNDITJA/ Ja kush janë klubet më të pasur evropian, ngjiten Juve dhe Inter Janë shpallur 10 klubet më të pasur evropian nga "Transfermarkt". Vendin e parë e mban Liverpooli i Jurgen Klopp me 1
Allegri takohet me drejtesit e klubit roman Massimiliano Allegri është gjithmonë e më afër stolit të Romës raportojnë mediat italiane. Ai është takuar me drejtue
Pas shkarkimit nga Juventusi, Sarri gati të marrë drejtimin e një klubi tjetër në Serie A Maurizio Sarri mund t’i rikthehet bankinës. Sipas TuttoSport, Sarri është kandidat për të marrë drejtimin e Fiorentin
Mario Gotze bëhet me ekip të ri, firmos me skuadrën legjendare Mario Gotze provon të kthehet përsëri protagonist në futbollin e luajtur, pas një problemi shëndetësor që i ka shhkatërr
Gjithçka e mbyllur, ky është ekipi i parë i Barcelonës për këtë sezon me numrin "9" që do ta mbajë ky lojtar Merkatoja mbaroi mbrëmë në mesnatë. Klubi i Barcelonës dështoi që të transferonte futbollistin holandez, Memphis Depay
10 klubet që hapën "thesin" gjatë afatit kalimtar të verës Afati kalimtar i verës 2020 ka sjellur mjaft ndryshime interesante, me disa klube që e kishin të pamundur arritjen e obj
Ky është klubi i vetëm i Premier League që nuk shpenzoi asnjë cent në merkato (FOTO LAJM) Mbrëmë është mbyllur merkatoja verore në Evropë. Edhe këtë herë, klubet e Premier Ligës bën shpenzime marramendëse. P
ZYRTARE/ Rafinha transferohet te PSG Klubi francez, PSG ka zyrtarizuar transferimin e mesfushorit brazilian, Rafinha Alcantara. Në orët e fundit të merkat
FIFA & UEFA reagojnë për bojkotin e kampionatit FIFA dhe UEFA kanë reaguar për bojkotin e kampionatit të Kategorisë Superiore. Përmes një letre të dërguar Sekretarit
Tuchel u ankua, PSG prezanton Moise Kean Kur kanë mbetur vetëm disa orë nga mbyllja e merkatos së futbollistëve, PSG zyrtarizon afrimin e Moise Kean, i cili u tr
Shaqiri mes Italisë dhe Spanjës, ja dy klubet e njohura qe e duan Xherdan Shaqiri me shumë mundësi do të largohet nga Liverpool pasi nuk po gjen hapësira. Janë dy ekipe që duan 28-vje
Leverkusen klubi i rradhës që interesohet për Milot Rashicën Kur kanë mbetur edhe pak ditë deri në mbylljen e afatit kalimtar veror, çështja e Milot Rashicës mbetet e pazgjidhur.
Sot hidhet shorti i Champions, këto janë gjithçka çfarë duhet të dini Sot (e enjte) me tërheqjen e shortit për fazën e grupeve nis edhe zyrtarisht sezoni i ri në Ligën e Kampionëve. 32 sk
Ergys Kaçe kontaktohet nga klubi i njohur grek Futbollisti i Shqipërisë Ergys Kaçe mund të luajë me ekipin e Arisit të Selanikut. Mesfushori 27-vjeçar kërkohet nga klu
Gati të marrë armën, kapiteni i Armenisë kërkon të luftojë kundër Azerbajxhanit Kapiteni i Kombëtares së Armenisë, Varazdat Haroyan, nuk mund t’i bashkohet klubit grek, Larissa, për shkak se atdheu i
ZYRTARE/ Ylli i Chelsea transferohet te Aston Villa Ross Barkley ka kompletuar transferimin e tij te Aston Villa. Mesfushori i Chelseat do të huazohet për një sezon në k
E BUJSHME/ Gjimshiti te Milan? Agjentët e shqiptarit janë kontaktuar nga kuqezinjtë Prej disa kohësh, Milan është në kërkim të një qendër mbrojtësi. Në listën e lojtarëve të kërkuar nga drejtuesit e kl