999 rezultate për

klsh

Shkeljet, KLSH, kallëzime penale për 20 punonjës në bashki e komuna Pas auditimit të zhvilluar në disa bashki si Kavajë, Kuçovë dhe në komunat Gjinar, Qarku Elbasan dhe Levan, Qarku Fier,
Hetimi, KLSH konstaton 24 mln lekë dëme në Ministrinë e Punës Kontrolli i Lartë i Shtetit kallzon në Prokurori Drejtorin e Kabinetit të Ministrisë së Punës, Çështjeve Sociale dhe Sha
Lufta ndaj korrupsionit në administratën shtetërore, bashkëpunim KLSH-Prokurori Lufta kundër korrupsionit dhe veprave të tjera penale që lidhen me ushtrimin e detyrave nga funksionarët publikë kanë qe
Falsifikonin dokumentat, KLSH kallëzon dy ish kontrollorë Dy ish-kontrollorë të Kontrollit të Lartë të Shtetit janë kallëzuar në prokurori për falsifikim të dokumenteve dhe shper
Shkelje në tendera, KLSH kallëzim penal për kryebashkiakun e Pogradecit Pasi ka konstatuar një sërë shkeljesh gjatë auditimeve të kryera Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallezuar penalisht drej
Shkakton 87 milion lekë dëme, KLSH kallëzim penal për Vasil Bollanon Kontrolli i Lartë i Shtetit ka vendosur që të kallëzojë penalisht ish- kryetarin e Bashkisë së Himarës, Vasil Bollano pa
KLSH padit ish kryetarin e Bashkisë Përmet Kontrolli i Lartë i Shtetit kallëzon në prokurori ish-kryetarin e Bashkisë së Përmetit me akuzën për shpërdorim detyre.
KLSH auditim në MB, vërehen shkelje në prokurimet publike Kontrolli i Lartë i Shtetit, gjatë një auditimi me objekt: “Mbi zbatimin e ligjshmërisë dhe rregullshmërisë ekonomiko-fi
Auditimi financiar, KLSH marrëveshje me Turqinë Kryetari i Kontrollit të Lartë të Shtetit, Bujar Leskaj nënshkroi dje një Marrëveshje Bashkëpunimi me homologun e tij, P
Mosarkëtimet, KLSH kallëzim penal kreut të SHTS Kontrolli i Lartë i Shtetit ka bërë një kallëzim penal ndaj kreut të Shoqërisë për Trajtimin e Studentëve numër 1, për m
KLSH konstaton 31 milionë lekë dëme në bashkinë e Korçës KLSH ka konstatuar shkelje të rënda në bashkinë e Korçës në vlerën e 31 milionë lekëve. Ndërsa për drejtorin e Drejtoris
Zbardhet skandali, KLSH: Kule blen makinë të përdorur 50 mijë USD Zbulohet tjetër skandal me tenderët në Rektoratin e Universitetit të Tiranës. Raporti i KLSH-së akuzon drejtpërdrejt ins
Marrëveshje bashkëpunimi mes prokurorisë dhe KLSH Kontrolli i Lartë i shtetit dhe Prokuroria e Përgjithshme kanë nënshkruar sot një marrëveshje për forcimin e bashkëpunim
Auditi i KLSH: 2 kallëzime penale autoritetit të aviacionit civil Kontrolli i Lartë i Shtetit, në përfundim të auditimit në Autoritetin e Aviacionit Civil, ka depozituar dhe dy kallëzime
Leskaj në Poloni, nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi Tre vjet pas përfundimit të marrëveshjes, KLSH nënshkruan sërish një dokument bashkëpunimi me homologun e saj Polak. Kre
KLSH: Ministria ka abuzuar me spotet në CNN (VIDEO) Kontrolli i Lartë i Shtetit ka publikuar sot raportin për kontrollin e ushtruar në MTKRS me objekt: “Vlerësimi i aktivit
Ministrisë së Arsimit nuk i mjafton Shqipëria, blen kompjutera nga Serbia Ministria e Arsimit është përfshirë në një skandal financiar, pasi ka abuzuar me fondet publike dhe ka kryer evazion fis
Rama-Leskaj, diskutime për rritjen e bashkëpunimit Kryeprokurorja Ina Rama zhvilloi sot një takim me kreun e Kontrollit të Lartë të Shtetit Bujar Leskaj ku në qendër të di
Raporti i KLSH, Naço shkarkon drejtorin e koncesioneve Ministri i Ekonomisë Nasip Naço ka nisur procedurat për shkarkimin e drejtorit të ATRAKO, Shkëlqim Kërluku pas publikimi
Interkonjeksioni, KLSH nis hetimet Kontrolli i Lartë i Shtetit po heton çështjen e ndërtimit të linjës së Interkoneksionit Shqipëri-Kosovë. Kjo u bë e ditu