999 rezultate për

kfor-it

Agim Bahtiri ngushëllon për vdekjen e ushtarit të KFOR-it Kryetari i ri i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, e ka marrë me keqardhje lajmin për vdekjen e një ushtari maroken të
Mbytet në lumin Ibër një pjesëtar i KFOR Mbytet në lumin Ibër një pjesëtar i KFOR-it maroken. Policia ka deklaruar se nw lumin Ibwr ka humbur jetën njëri prej 6
Rasmussen: NATO do të zëvendësojë ushtarët KFOR Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Anders Fogh Rasmussen ka deklaruar sot se Aleanca Veri-Atlantike do të zëvendësojë n
Austria pritet të rrisë numrin e ushtarëve në Kosovë Austria pritet të rrisë numrin e ushtarëve të saj të cilët ndodhen me mision në Kosovë në kuadër të KFOR-it. Sipas Minis
Thaçi: Prania e NATO-s, tejet e rëndësishme Kryeministri Hashim Thaçi, priti sot në takim komandantin e KFOR-it, gjeneralin Salvatore Farina, me të cilin bisedoi pë
NATO nuk do të reduktojë numrin e trupave në Kosovë Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Anders Fogh Rasmussen, në lidhje me çështjen e reduktimit eventual të numrit të trupa
Në bazën e KFOR-it në Prishtinë nuk është vendosur bombë Lajmi për vendosjene e një bombe në bazën e KFOR-it në Prishtinë, e njohur si “FilmCity” është përgënjeshtruar nga Gazme
Zjarri shkrumbon shtëpinë, pa viktima Një zjarr i madh ka përfshirë një shtëpi dykatëshe në qytetin e Prizrenit. "Express" shkruan se ngjarja ka ndodhur rreth
MPJ dënon sulmin kundër pjesëtarëve të EULEX-it P[rmes një deklarate për mediat, Ministria e Punëve të Jashtme e Shqipërisë dënoi sot sulmin e armatosur kundër pjesëtar
Halbauer: Barrikadat do të marrin fund Gjenerali Volker Halbauer i pari i misionit të KFOR-it ka thënë se Kosova është një rajon ku ia vlen të jetohet. Ai ka v
Gjenerali Farina në krye të KFOR-it Gjenerali italian Salvatore Farina në shtator e merr detyrën në krye të KFOR -it nga gjenerali gjerman Wolker Halbauer.
Haradinaj homazhe për ushtarët e KFOR-it (FOTO-LAJM) Sot kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka bërë homazhe për ushtarët e KFOR-it që kanë
Halbauer viziton Zubin Potokun Situata e sigurisë në Zubin Potok gjatë mandatit të komandantit të KFOR-it, Volker Halbauer ka qenë stabile dhe nuk ka p
Mandati i KFOR-it nuk ndryshon Komandanti i KFOR-it, Gjenerali Volker Halbauer tha sot në Zveçan se mandati i KFOR-it mbetet i pandryshuar. Sipas tij
Barrikada në Ibër të largohet pa dhunë KFOR-i është misioni neutral dhe i paanshëm ndaj statusit, duke mos mbajtur as anën e Beogradit, as anën e Prishtinës. K
Xhandarmëria serbe nuk do provokojë më Kreu i komunës së Kamenicës Shaip Surdulli është takuar sot me majorin e KFOR-it amerikan Jonathan T. Hartsock së bashku
Patrullimet serbe vazhdojnë, Prishtina hesht “As të hënën nuk kanë munguar provokimet nga xhandarmëria serbe, që kanë patrulluar me motorë në pikën tek Ugari në Kara
Misioni i KFOR-it në Kosovë i pandryshuar Forca e Sigurisë së Kosovës ka arritur kapacitetin e plotë operacional dhe është plotësisht e aftë për kryerjen e detyra
Rasmusen: NATO ndihmon në zbatimin e marrëveshjes Alanca Veriatlantike mbështet Marrëveshjen e arritur në dialogun mes Prishtinë dhe Beogradit me ndërmjetësimin e Bashkim
Rasmusen vjen sot në Kosovë Sot në Kosovë do të qëndrojë për një vizitë Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Anders Fogh Rasmusen, i cili pritet që të