999 rezultate për

katedrales

Myslimanët ndihmojnë për ndërtimin e katedrales në Prishtinë Sot pritet të bëhet shugurimi i Katedrales Shën Tereza. Kjo katedrale ka një veçori unike se për ndërtimin e saj kanë ko
Sulmuesi i policit në Paris ka pranuar se ka lidhje me ISIS Personi i cili sulmoi policin jo shumë larg katedrales Notre Dame në Paris, është i lidhur me “Shtetin Islamik”, njoftu
HIMARA/ Dule dhe OMONIA mblidhen sot në Katedralen Ortodokse në Tiranë (FOTO) Qeveria shqiptare është duke u përballur me presione nga Greqia zyrtare për shkak të planit për të prishur disa ndërtesa
Muezinët myslimanë thërrasin ezanin brenda Katedrales Ortodoksë në Tiranë Mbrëmë ishte një natë jo si të tjerat në Katedralen Ortodokse Ngjallja e Krishtit në Tiranë. Muret e Katedrales dëgjuan
Francë/ Gjendet makina e mbushur me cilindra gazi shpërthyes në Paris Policia franceze ka zbuluar një makinë të mbushur me “bombla gazi” pranë katedrales së Notre Dame, një nga pikat kryesor
Ja kush janë studentët serbë që vijnë në Shqipëri Ndeshja e 8 Tetorit Shqipëri-Serbi duket se do të ketë shumë surpriza… Në fillim u tha që do të ketë vetëm 100 tifozë
Vdes gjatë meshës prifti i Katedrales së Rrëshenit, Ipeshkvi në gjendje të rëndë Pëson infarkt gjatë meshës, vdes prifti në Rrëshen. Ngjarja e rëndë është regjistruar paraditen e sotme, kur At Vitorio,
Janullatos: Lutemi për anëtarësimin e Shqipërisë në BE Anastasi Janullatos, kryepeshkop i Tiranës, Durrësit dhe gjithë Shqipërisë, ka shenjtëruar sot katedralen ortodokse të S
Shpaloset flamuri serb në oborrin e Katedrales (FOTO LAJM) Ndërsa aktivistët e Aleancës Kuq e Zi protestonin kundër pjesëmarrjes së kryepeshkopit serb Irinej në ceremoninë e shenj
Policia ndalon AK-në të protestojë kundër kryepeshkopit serb Irineu Policia e Tiranës refuzoi sot kërkesën e Aleancës Kuq e Zi për të protestuar kundër pranisë së kryepeshkopit serb Irineu
Kryepeshkopi serb për përurimin e katedrales në Tiranë Kryepeshkopi serb Irinej do të jetë sot në Tiranë për të marrë pjesë në përurimin e katedrales ortodokse “Ngjallja e Kri
Inagurohet gradaçela më e madhe në Europë (VIDEO) Me një gjatësi prej 310 metrash e projektuar nga Renzo Piano është përuruar gradacela Shard e ndërtuar pranë katedrales
Korçë, Sheshi para Katedrales i nënshtrohet rikonstruksionit Sheshi para Katedrales në qytetin e Korces po i nënshtrohet rikonstruksionit duke sjellë një imazh të ri me më teper gje
Topi merr pjesë në përurimin e katedrales së re ortodokse Presidenti i Republikës Bamir Topi ishte i pranishëm paraditen e sotme në përurimin e Katedrales së re ortodokse “Ngjall