999 rezultate për

katarit

Salloni i Katarit, Bugatti me një supermakinë (FOTO-LAJM) Salloni i makinave në Katar mbylli dyert në datën dy shkurt ndërsa gjatë këtij eventi u ekspozuan disa nga supermakinat
"Katar 2022", Pep fitoi 11 milionë nga reklama Revista prestigjioze franceze "France Football" në vazhdën e lajmit të para disa ditëve rreth dyshimeve për organizmin e
Tahiri kërkoi mbështetjen e Katarit për rritjen e njohjeve për Kosovën Marrëdhëniet bilaterale mes dy Kosovës dhe Katarit si dhe mundësitë për forcimin e bashkëpunimit në fusha të ndryshme t
Makinat italiane, protagonistë në sallonin e Katarit (FOTO-LAJM) Në Doha të Katarit zhvillohet edicioni i tretë i sallonit të makinave. Në këtë aktivitet prezenca e supermakinave italia
Presidenti Ivanov për vizitë zyrtare në Katar Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov prej sot në ftesë të emirit të Katarit Sheiku Hamad bin Kalifa al Ta
Biznesmenët e Katarit të interesuar për investime në Shqipëri Shteti i Katarit ka shfaqur interesin për intensifikimin e marrëdhënieve ekonomike përmes sipërmarrjeve të investimeve n
Shqipëria dhe Katari drejt krijimit të partneritetit dypalësh Ministri i Punëve të Jashtme Edmond Panariti, priti në takim ekipin e përfaqësuesve të Autoriteteve të Investimeve Ndërk
Shqipëri-Katar, Meta: Të thellohet bashkëpunimi në fushën ekonomike Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta vlerëson hapjen e Ambasadës së Katarit në Tiranë, duke shprehur be
Musa Xhaferi, vizitë zyrtare në Katar Zëvendëskryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë Musa Xhaferi, sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në shtetin e
Beckham, ofertë shokuese nga Katari Po i afrohet moshës 37-vjeçare dhe aktualisht është pa kontratë, por David Beckham, ashtu siç ka ndodhur gjatë gjithë ka
“Grimshaw” dorëzon projektin e detajuar të bulevardit dhe lumit të Tiranës Kryetari i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha priti në një takim Asistent/Sekretarin e Ministrisë së Jashtme të shtetit të
Topi- Al-Saai: Thellim të bashkëpunimit ekonomik me Katarin Kryetari i FRD-së, Bamir Topi priti sot në një takim, me kërkesën e tij, Ambasadorin e Katarit në Shqipëri, Yousuf Bin H
Shqipëri-Katar, intensifikim i bashkëpunimit Ministri i Punëve të Jashtme Edmond Panariti priti sot në takim homologun e tij të Katarit Ali Bin Fahad Al-Hajri, i cil
Emiri i Katarit mendon blerjen e Milan Emiri i Katarit po mendon blerjen e Milanit. Kështu njofton portali më i madh sportiv në Europë "Goal.com". Nga ana tjet
Nishani në New York, takim me Emirin e Katarit Në vijim të qëndrimit të tij në New York, në kuadër të Sesionit të 67-të të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, Preside
Vlore, arrestohet një i dyshuar për vrasjen e peshkatarit Policia e Vlorës mundi të identifikojë dhe arrestojë autorin e dyshuar të vrasjes me armë zjarri të shtetasit Sokol Veiz
Nju Jork, sheiku i Katarit blen vilë 47 milionë dollarë (FOTO-LAJM) Kryeministri i Katarit Sheikh Hamad bin Jassim bin Jaber al-Thani, së shpejti mund të shndërrohet edhe në një prej anëta
Tragjedia, Kombëtarja me shirit të zi Kombëtarja shqiptare e futbollit do të luajë sot me shirit të zi në krah dhe do të mbahet një minutë heshtje para ndeshj
Delegacioni i Katarit njihet me projektin e Bulevardit Në Tiranë ka mbërritur një delegacion nga Katari, i cili do të bëjë vlerësimin e projektit të bulevardit por edhe të dis
Starton sezoni i ri i Moto GP Në fundjavë gara e Cmimit të Madh të Katarit do të startojë sezonin e ri të Moto GP. Për të hequr stresin e 3 ditëve të