999 rezultate për

katarit

Rrahje masive mes arabëve në Konferencë, për çështjen e Katarit (VIDEO) Del jashtë kontrollit situata në Konferencën Rajonale për çështjen e Katarit, ku merrnin pjesë zyrtarë politik nga Arabi
Çavusoglu viziton Arabinë Saudite për krizën e Katarit Ministri turk i Punëve të Jashtme, Mevlut Çavusoglu mbërriti sot në Arabinë Saudite ku pritet të takohet me Mbretin Salm
Trump, thirrje Katarit t’i japë fund mbështetjes për terroristët Presidenti amerikan, Donald Trump i ka bërë thirrje të premten Katarit që të zgjedhë problemin me vendet e Gjirit Persik
Al Jazeera e Katarit bie pre e sulmeve kibernetike Rrjeti satelitor i Katarit, “Al Jazeera” është përballur me një sulm të fortë kibernetik, por mbetet sërish funksional,
Arabët fusin në listën e terrorizmit klerikun e njohur dhe organizatat e Katarit Vendet e arabe si Arabia Saudite, Emiratet e Bashkuara Arabe, Egjipti dhe Bahrejni kanë ashpëruar masat ndaj Katarit me
Gjermania kërkon heqjen e bllokadës ndaj Katarit Gjermania ka bërë thirrje për përpjekje diplomatike për të zgjidhur një krizë në rritje rreth Katarit, e cila akuzohet n
MPJ paralajmëron qytetarët e Maqedonisë që udhëtojnë në Katar të kenë kujdes Ministria e Punëve të Jashtme këshillon qytetarët e Maqedonisë, që para udhëtimit për dhe nga shteti i Katarit të kontak
“House of Qatar” ose katër intrigat arabe që bënë të shpërthejë kriza e Katarit Kriza diplomatike që shpërtheu mes vendeve të mëdha arabe dhe Katarit, mund të shpjegohet shkurt: Arabia Saudite dhe ale
Arabia Saudite kundёr Katarit dhe Iranit Presidenca e SHBA-sё njoftoi, se presidenti Donald Trump do tё pёrpiqet pёr zbutjen e situat
Një lufte e re troket në Gjirin Persik, rriten tensionet mes Arabisë Saudit, Egjiptit dhe Katarit Lindja e Mesme duket të jetë në prag të një tjetër lufte. Gjatë ditëve të fundit ka patur një tension në rritje mes vend
Julian Sinanajt rrëfen krimin: Si ja futa plumbin kokës peshkatarit Gjykata e Apelit e Krimeve të Rënda ka dënuar sot me 30 vjet burg Julian Sinanajn, protagonistin e “bandës së tritolit”.
Trupi i 29-vjeçarit të mbytur kapet nga rrjeta e peshkatarit në Sarandë Mëngjesin e ditës së sotme është gjetur i mbytur në det një 29 vjeçar. Nga informacionet paraprake bëhet e ditur se
Veshi fanellën me qese, Messi takon djaloshin afgan (VIDEO) Ëndrra e djaloshit afgan për të parë nga afër Lionel Messin është realizuar. Murtaza Ahmadi është takuar me idhulline ti
12 stadiume mahnitëse të Katarit (FOTO LAJM) Kampionati Botëror i Futbollit – “2022 FIFA World Cup”, po afrohet, ndërsa shteti i pasur i Katarit është në vlugun e pu
Nishani takon ambasadorin e Katarit: Marrëdhëniet mes dy vendeve të shkëlqyera Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani gjatë ditës së sotme në zyrën e tij zhvilloi një takim lamtumire me Ambasadorin e
Vrasja e peshkatarit në Vlorë, ja kush janë ekzekutorët Policia e Shtetit ka zbardhur emrat e dy shtetasve të cilët thuhet se në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë kryer ekzekut
Jelekët me GPS zbuluan se kush ka vrapuar më shumë ndaj Katarit Gjatë grumbullimit kuqezi, që në ditën e parë ajo që u vu re ishin disa jelekë të veçantë që futbollistët kuqezi mbanin
Zbardhet formacioni i Shqipërisë ndaj Katarit (FOTO) Pas disa ditësh përgatitje, sot lojtarët do të jenë përpara një testi. Duke qenë se ka ende 48 orë deri në dorëzimin e l
De Biasi me “dhimbje koke”, 8 mungesa sot në miqësoren ndaj Katarit Sot pasdite Shqipëria zbret në fushë në Hartberg të Austrisë, ku do të luajë miqësoren e parafundit para Euro 2016, kund
De Biasi: Nuk jam penduar për zgjedhjet e mia, më vjen keq që ... Trajneri i Kombëtares sonë Gianni De Biasi ka dal në konferencë për shtyp në prag të ndeshjes miqësore ndaj Katarit. Str