999 rezultate për

katalanasit

Juventus si Barcelona, ja numrat e frikshëm të tyre Massimiliano Allegri po bën një punë të jashtëzakonshme në krye të Juventusit, dhe për këtë fakt dje ka fituar dhe çmimi
Arsenali, ekspert për të shitur te Barcelona (FOTO LAJM) Neser ne mbremje luhet sfida e pare e vlefshme per 1/16-at e Champions League mes Arsenalit dhe Barcelones. Nje sfide qe
Barça djersit shumë ndaj Malagas, por merr 3 pikë (VIDEO) Barcelona koleksionon fitoren e radhës në kampionat në një fushën e vështirë të Malagas. Katalanasit morën një sukses me
Barcelona e “marrosur” pas Dybalas Paulo Dybala ka mahnitur me paraqitjet e tij në sezonin debutues me Juventusin dhe menjëherë ka rënë në sytë e gjigantëv
Barça i prish kontratën "tifozit" të Realit, 3 orë pas zyrtarizimit Reagimet e shumta nga mediat spanjolle ka pasur pas Barcelona ka nënshkruar me një lojtar që simpatizon Real Madridin, d
Marca: Top 10 futbollistët më të mirë të 2015-ës (FOTO LAJM) Barcelona dominoi vitin 2015 duke fituar 5 nga 6 trofete e mundshem: Copa del Rey, Superkupa e Evropës, La Liga, Liga e
Yjet e Barcelonës kanë kohë edhe për "shpulla" (VIDEO) Futbollistët e Barcelonës, mbrëmë nuk arritën që të merrnin 3 pikët e radhës, duke u ndalur në "Mestalla" në një barazim
Ja karikatura e ditës në futboll (FOTO) Portali Goal.com ka publikuar karikaturën e ditës, ku personazhë kryesorë janë dyshja e sulmit të Barcelonës, Neymar dhe
Barcelona kërkon dy lojtarë në muajin janar Barcelona është duke menduar për transferimin e Miralem Pjanic nga Roma dhe Lavezzit nga PSG-ja. Katalanasit janë të ga
10 zhgënjimet më të mëdha në historinë e Barcelonës (FOTO LAJM) Barcelona është një ndër skuadrat më të suksesshme në futboll, por edhe katalanasait kanë pasur zhgënjimet e tyre. humbj
Barcelona këmbëngul për Mustafin, por duhen 50 mln euro Mustafi kërkohet me ngulm nga Barcelona për të zëvendësuar Thomas Vermaelenin, i cili më shumë po qëndron i dëntuar se s
Juve-Barça, marrëveshje për Pogbanë Pogba në verën që sapo lamë pas ka qenë një objektiv i shumë skuadrave të mëdha evropiane. “Mundo Deportivo” jep fakte
Karikatura e ditës (FOTO LAJM) Karikatura e ditës së sotme e portalit Goal.com i kushtohet mesfushorit të Barcelonës, Xavi Hernandez. Spanjolli i c
Ja rrugëtimi i Barçës dhe Realit në 7 javët e fundit El Clasico në versionin thriller. Ky është filmi që do të transmetohet në 7 javët e fundit të Primera Division ku Barcel
Barça-Real, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Në botën e futbollit nuk ka asnjë ndeshje të ngjashme me El Clasico-n. Dy gjigandët e La Ligas, Barcelona dghe Real Madr
City-Barça, shkëmbim yjesh? Siç e kemi njoftuar më parë, Manchester City interesohet për sulmuesin e Barcelonës Luis Suarez dhe për t'ia arritur qël
Look i ri te Barça, 5 nga 11 titullarët mbajnë mjekër (FOTO LAJM) Mjekra duket se është shumë në modë te skuadra e Barcelonës. Kjo gjë u vu re edhe në gjysmëfinalen e djeshme të Copa d
Top 10 ekipet liderë në pasime (FOTO LAJM) Edhe pse afrimi i Luis Enriques pritej të sillte ndryshim sistemi në lojen e Barcelonës, katalanasit vazhdojnë të jenë l
Flamuri shqiptar edhe në "Camp Nou" (FOTO LAJM) E kemi parë në shumë stadiume të Europës, ndërsa mbrëmjen e djeshme u pa edhe në një prej më mitikëve të futbollit botër
Çfarë po ndodh te Barcelona? (VIDEO) Barcelona udhëtoi mëngjesin e sotëm drejt Amsterdamit, aty ku mbrëmjen e nesërme do të përballet me Ajaxin në raundin e