999 rezultate për

kandidimi

Xhaferraj ironizon kandidimin e Ramës në Durrës: Po i shpëtoi Burrelit, do t’i mbetet Surrelit Kreu i degës së Partisë Demokratike në Durrës, Ferdinand Xhaferraj ka denoncuar qeverinë lidhur me fondin e rindërtimit.
Kushtetuesja në ngërç, KED i ndalon kandidimin ish-këshilltarit të Metës KED sot i ka ndaluar kandidimin Shaqir Hasanaj për vendin vakant në Gjykatën Kushtetuese. Në mbledhjen e radhës ky in
KPA i ndaloi emërimin për 15 vjet, KED ndalon kandidimin e Regleta Panajotit për në Gjykatën Kushtetuese Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka marrë vendim të mos lejojë Regleta Panajotin në garën për Kushtetuese. Pas mirati
Katër muaj pas kandidimit, Casillas tërhiqet nga gara për president të Federatës Spanjolle të Futbollit Iker Casillas njoftoi në muajin shkurt se kishte vendosur të kandidonte në zgjedhjet e ardhshme për presidencën e Federa
EMRAT/ Kujt u lejohet kandidimi për Kushtetuesen Këshilli i Emërimeve në Drejtësi publikon kandidatëve që lejohen të kandidojnë dhe që nuk lejohen të kandidojnë për në G
Kërcënohet "kaubojsi": Tërhiqu nga kandidimi ose e sheh ç'të ndodh Kandidati për kreun e Bashkisë Lezhë, Eduart Ndocaj është kërcënuar me jetë që të tërhiqet nga gara. Ndocaj ka bërë
Ngushtohet lista për Kushtetuesen dhe ILD-në Këshilli i Emërimeve në Drejtësi vazhdon kontrollin e kandidatëve për në Gjykatën Kushtetuese dhe Inspektoriatin e Lartë
Ardit Gjebrea reagon pas kandidimit të Erion Isait si kryebashkiak (FOTO LAJM) Pak pasi Kryesia e PS-së zyrtarizoi emrin e aktorit Erion Isai, si kandidatin e saj për kryebashkiak te Kolonjës, Ardit
Veliaj sponsorizon lajme kundër kandidimit të Elvis Naçit për Tiranën Elvis Naçi është përfolur shpesh si një kandidat për bashkinë e Tiranës. Herë nga dëshira e mirë dhe herë me qëllime të
Fino: E mbështes kandidimin e Veliajt, ka bërë gjëra të jashtëzakonshme Një nga figurat kryesore të Partisë Socialiste, ish kryeministri Bashkim Fino, shprehet pro rikandidimit të kryebashki
Ardian Dvorani tërhiqet nga kandidimi për në Kushtetuese Anëtari i Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani është tërhequr sëfundmi nga kandidimi për të qenë anëtër i Gjykatës Kushtetu
Beqiri flet rreth kandidimit të tij për kryeministër Sekretari i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet Beqiri, ka komentuar deklarimin e djeshëm të Gazmend Mu
Hala: Kandidimi ishte një iniciativë e imja personale Në garën për kreun e ri të Federatës Shqiptare të Futbollit më 7 shkurt nuk do të jenë vetëm Duka dhe Fino, por edhe Shp
SKANDALOZE/ Gruaja e dekanit Dugolli, presion Senatit për kandidimin e saj Tri ditë para se Senati i Universitetit të Prishtinës ta shqyrtojë rastin e kandidates për profesoreshë asistente në Fak
Duka: Kandidimi? Thjeshtë kam dashur që të respektoj afatet statusore Gara për kreun e institucionit të futbollit bnë vend ka nisur që me shpalljen e kandidaturave nga presidenti aktual i FS
Ish-sulmuesi i Partizanit kundër Dukës për kandidimin e postit të presidentit Përgjatë ditës së sotme shumë personazhe të njohur të sportit e kanë mbështetur kandidaturën e Armand Dukës për kreun e
Duka merr mbështetjen e parë për kandidimin e presidentit, është kapiteni i kombëtares Pas zyrtarizimit të kandidaturës për kreun e FSHF-së nga presidenti aktual i Federatës Shqiptare të Futbollit ka ardhur
Rama presion kryebashkiakëve, u vë kusht për rikandidimin e tyre Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në Asamblenë e PS-së ka folur me tone të ashpra dhe ka zbuluar kushtin kryesor
Haradinaj përgëzon Bekim Jasharin për kandidimin për kryetar të Skenderajt Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur gjatë ditës Bekim Jasharin, djalin e Heroit të Kosovës, Hamëz Jashar
Do t'ju habisë arsyeja e kandidimit të deputetëve për kryetar komune 14 deputetë të Kuvendit të Republikës së Kosovës janë pjesë e garës në zgjedhjet lokale të 22 tetorit. Lëvizja Vetëvendo