999 rezultate për

kampione

10 skuadrat ikonike që u shkatërruan nga merkato Transferimet e lojtarëve shumë skuadra i kanë ngritur në majat e futbollit e shumë të tjera i kanë dëmtuar shumë. Po
Momenti historik kur Lewandowski ''shkatërroi'' Real Madridin me katër gola (VIDEO) Robert Lewandowski kishte mposhtur i vetëm Real Madridin në një gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve sa ishte pjesë e Bor
Sot 17 vjet më parë Ronaldo shënoi Hat-trick kundër Manchester United në Champions Ronaldo Luis Nazario de Lima e ka zbuluar se momenti i tij i preferuar në karrierën e tij të ndritshme në futboll ishte
Në rast rikthimi në fushë, Realin e presin ndeshje të ndërlikuara Rifillimit i La Ligas nuk dihet kur të ndodhë, situata në Spanjë është ende e paqartë për shkak të luftës së ashpër që k
E bujshme nga Holanda: Dy skuadra do të shpallen kampione? Kryeministri i Holandës, Mark Rutte, të martën ka njoftuar se sportet profesionale nuk do të rikthehen deri më 1 shtator
Championsi pritet të rikthehet në këtë datë UEFA pritet të njoftojë gjatë javës se planifikon ta organizojë Ligën e Kampionëve nga 7 deri më 31 gusht. Plani është q
Ibrahimovic mund të rinovojë me Milanin vetëm me një kusht Zlatan Ibrahimovic mund ta vijojë aventurën e tij tek Milani në qoftë se drejtuesit i plotësojnë kushtin e vënë. Sued
Plani i ri i UEFA për të përfunduar Ligën e Kampioneve dhe të Evropës UEFA ka bërë një plan për dy garat elitare të Evropës Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Evropës. Siç njoftojnë mediet në
Bare tansferohet te klubi i La Liga që synon Champions? Keidi Bare mund të mendojë qetësisht për të ardhmen e tij, pasi mesfushori i përfaqësueses shqiptare po bëhet gati të he
UEFA seri takimesh, prioritet rinisja e garave UEFA ka njoftuar një seri takimesh javën e ardhshme për të diskutuar mbi zhvillimet në garat vendase dhe evropiane mes r
Njëherë ligat e më pas garat evropiane Anëtarja e Këshillit të FIFA-s, Evelina Christillin, ka lënë të kuptohet se plani është të shtyhen ndeshjet e Ligës së K
Ramsey u transferua te Juventusi për një qëllim, fitimin e Champions Ylli uellsian i Juventusit i ardhur këtë sezon nga Arsenali ka shpjeguar qartë qëllimin që i ka me "bardhezinjtë". Ra
Ylli francez i Bayern Munchen i pashpresë për përfundimin e Champions Mbrojtësi anësor i Bayern Muchen, Lucas Hernandez beson se pëefundimi i Champions është i pamundur. Sipas Hernandez,
Infektohet me koronavirus shqiptarja kampione bote dhe babai i saj Boksierja, Fabiana Bytyqi ka rezultuar pozitive me këtë virus famëkeq që ka shkaktuar mbi 82 mijë viktima në të gjithë b
Shijoni disa nga perlat e Juninhos (VIDEO) Një pjesë e tifozëve të cilët veçanërisht pëlqejnë golat nga gjuajtjet e lira me siguri do të veçojnë Juninhon si më të
UEFA shuan dyshimet: Nuk do të ketë ndryshim të formatit në Ligën e Kampionëve Numri një i UEFA-s, Aleksander Ceferin, ka mohuar gjitha thashethemet se nëse rinis Champions League, mund të ndryshojë
UEFA: Nuk është përmendur datë se kur duhet të përfundojë Champions League UEFA ka bërë të ditur se deklarata e Aleksander Ceferin për Ligën e Kampionëve është keqkuptuat dhe se ai nuk ka thënë q
Reagon UEFA: Aleksander Ceferin nuk ka përmendur datë se kur duhet të përfundojë Liga e Kampioneve UEFA ka bërë të ditur se deklarata e Aleksander Ceferin për Ligën e Kampionëve është keqkuptuat dhe se ai nuk ka thënë q
Kumbulla rrëfehet te "Corriere Della Sera", dëshiron Ligën e Kampionëve Ka lindur 20 vite më parë në Peschiera del Gadra nga një familje emigrantësh shqiptarë, që tani kanë në pronësi edhe një
Belgjika mbyll kampionatin, cakton edhe skuadrën kampione Kampionati në Superligën e Belgjikës (Jupiler Pro League) duhet të ndalet menjëherë, shkaku i krizës së koronavirusit.