999 rezultate për

kampione

Nga Mandzukic te Messi, shijoni 10 super golat në dekadën e fundit të Ligës së Kampioneve (VIDEO) Një dekadë e futbollit në Ligën e Kampioneve zyrtarisht ka përfunduar. Kemi parë ndeshje, gola dhe momente mahnitëse
"Stuhia e Kuqe", kampione e botës në basketboll Gjatë vitit 2019 u mbajt Kampionati Botëror i Basketbollit, ku spanjollët e mposhtën në finale Argjentinën. Vendi i tret
Presidenti i ri i Romës optimist: Koha ta fitojmë titullin dhe Ligën e Kampionëve Klubi i Romës më në fund është shitur. Pas shumë muajsh negociata mes ish-pronarëve të klubit romak dhe pronarëve të
E konfirmon FSHF-ja, kampionë Bote dhe Europe do të zbresin në "Air Albania" për bamirësi Pas tërmetit që goditi Shqipërinë më 26 nëntor, bota e futbollit, në mënyrë të veçantë, është solidarizuar për të ardhur
Kampionët e botës, më 10 janar në "Air Albania Stadium" Solidarizimi dhe ndihmat për tërmetin e tmerrshëm të 26 nëntorit që goditi Shqipërinë ishin mjaft të mëdha nga çdo fushë
Valverde flet për disfatën trishtuese ndaj Liverpoolit Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, ka thënë se humbja, siç e përshkroi e dhimbshme, e skuadrës së tij kundër Liver
Griezmann: S’iu bashkova Barçës për të fituar trofe, por për ta mësuar një filozofi të re Antoine Griezmann ka këmbëngulur se nuk e ka braktisur Atletico Madridin për ta fituar Ligën e Kampionëve apo trofe të t
Wanda thumbon Lukakun: Ai do ta shikojë Ligën e Kampionëve nga televizori Wanda Nara nuk është e impresionuar nga paraqitjet e Romelu Lukakut te Interi. Sulmuesi belg u transferua në verën e
Wanda "thumbon" Lukakun: Ai do ta shikojë në TV Ligën e Kampionëve Wanda Nara nuk është aspak e mahnitur me ndikimin e Romelu Lukakut në skuadrën e Interit, duke theksuar se, për dallim n
Ancelotti synon Championsin me Evertonin Shndërrimi i Evertonit në kandidat për Ligën e Kampionëve nuk do të jetë mision i pamundur, sipas trajnerit të ri të klu
Matuidi: Erdha te Juventusi që të fitoj Ligën e Kampioneve (VIDEO) Mesfushori Blaise Matuidi deklaron se ka lënë Paris Saint-Germain për Juventus, sepse me klubin nga Torino mund ta fitoj
ZYRTARE/ Liverpooli nënshkruan me talentin e Salzburg Liverpooli ka konfirmuar se e ka blerë Takumi Minamino nga Salzburgu, duke e aktivizuar klauzolën e tij pas paraqitjeve
Botërori i Klubeve, Flamengo siguron finalen (VIDEO) Kampionët e Kupës Libertadores Flamengo janë finalistët e parë të Botërorit të Klubeve për vitin 2019. Brazilianët mposh
SHORTI/ Kampionët në fuqi mësojnë kundërshtarin që pritet ti hapë punë (FOTO LAJM) Sot në Nyon është hedhur shorti i fazës së 1/8 të Ligës së Kampionëve. Ky short ka nxjerrë tetë sfida shumë interesan
CHAMPIONS/ Shorti rezervon përballje "titanësh" (FOTO LAJM) Shorti i Champions League është hedhur dhe janë mësuar çiftet që do të përballen në fazën e 1/16-ve. Borussia Drotmund k
Sarri: City favorit për ta fituar Ligën e Kampionëve Manchester City është favorit për ta fituar Ligën e Kampionëve, për shkak se do ta bëjë prioritet suksesin në Evropë kët
Zidane, para shortit: Ne do ta eliminojmë Liverpoolin Zinedine Zidane u tall me gazetarët duke thënë se skuadra e Real Madridit s’do ta kishte aspak problem ta mposhte kampio
Rivalë aspak të lehtë për Realin në Ligën e Kampioneve Real Madrid ka për të zhvilluar edhe një ndeshje në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve kundër Club Brugge, por skuad
Humbja kundër Barcelonës i ka kushtuar Interit 12.2 milionë euro Dështimi i Interit për t’u kualifikuar në fazën eliminatore të Ligës së Kampionëve do t’i kushtojë klubit zikaltër 12.2
Kapiteni i Chelsea ka shënuar më shumë se Ronaldo këtë sezon në Champions Cristiano Ronaldo mund të jetë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohëve në historinë e Ligës së Kampionëve, mirëpo, kët