999 rezultate për

kampionatit

Zbulohet shorti për javën e parë të Kampionatit Spanjoll Shorti për raundin e parë të ndeshjeve në sezonin 2017-2018, është hedhur. Shorti do të shoh kampionët e Real Madridi
Gjithçka gati, Real Madrid bëhet gati për të zyrtarizuar Mbappen Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka rritur fuqinë sulmuese ndaj sulmuesit Monako Kylian Mbappe. Los Blancos
Tronditet Chelsea, Hazard 3 muaj jashtë fushave të lojës Eden Hazard do të humbasë thuajse gjithë pjesën e parë të kampionatit në Premier League për vitin e ardhshëm. Mesfushori
Pas fitimit të kampionatit, Ronaldo ka një mesazh për Juven Real Madridi fitoi dje titullin kampion në Spanjë, pas 5 vitesh. Los Blancos u kurorëzua me titullin e 33-të në historin
Ja si u festua fitorja e kampionatitit në dhomat e zhveshjes së Kukësit (VIDEO) Kukësi është shpallur kampion i Kategorisë Superiore për sezonin 2016-2017 duke fituar titullin e parë kampion në histor
Moggi habit në Itali: E çova Partizanin në krye të kampionatit! Luçiano Moggi ka zgjedhur Shqipërinë për t'ju rikthyer futbollit. Ish-drejtori sportiv i Juventusit është bërë protagoni
FSHF shkëmbim arbitrash me Luksemburgun Federata Shqiptare e Futbollit vijon procesin e shkëmbimit të arbitrave duke e zgjeruar këtë bashkëpunim pas Maltës edhe
Napoli-Juve, sfida që hap ose mbyllë llogarit e kampionatit (FOTO) Napoli-Juventus, do të jetë një sfidë e mbushur me shumë dilema në "San Paolo", aty ku do të vendoset shumë për titullin
Granada bën historinë, 11 lojtarë nga 11 vende të ndryshme në fushë Granada shkruan emrin në librin e artë të La Ligas, Skuadra spanjolli fitoi mbrëm 4-1 ndaj Real Betisit, në ndeshjen hap
Laci me kalendar ferri, sfidon kryesuesit 2 humbjet ndaj Skënderbeut me shifra minimale në kampionat dhe kupë, kanë ulur disi entuziasmin te Laci. Bardhezinjtë e
Marchetti 10 ditë jashtë fushave, Strakosha titullarë te Lazio Thomas Strakoshën do të ketë një tjetër shans për tu treguar të gjithëve se meriton të jetë ai portieri titullar i Lazio
Higuain po shkruan historinë me Juven, numra të frikshëm Gonzalo Higuain është futbollisti i parë që shënon në pesë ndeshje të njëpasnjëshme, të kampionatit italian për Juventus
7 klube të Superiores kërkojnë shtyrjen e rifillimit të kampionatit Temperaturat shumë të ulëta në ditët e fundit, ngricat, dëbora, kanë trembur skuadrat e Superligës që sipas parashikimit
Balaj sërish në formacionin më të mirë të javës në Rusi (FOTO) Bekim Balaj sërish në formacionin më të mirë të javës në Premier Leaguen ruse. Për herë të tretë rresht sulmuesi shqipta
Kukësi mposhtë Vllazninë, mer kryesimin e kampionatit Kukësi merr kryesimin e Superligës për herë të pare në këtë sezon. Skuadra verilindore fitoi sot kundër Vllaznisë 3-1, d
Përcaktohet stadiumi ku do të zhvillohet finalja e Championsit në vitin 2018 UEFA ka përcaktuar stadiumin që do të presë finalen e madhe të Champions League në vitin 2018. Institucioni më i rëndësi
Duka përshëndet nisjen e kampionatit: Udhë të mbarë edicionit të ri futbollistik Mbrëmjen e sotme janë luajtur tre sfida të tjera nga Kategoria Superiore që hapi siparin e kampionatit të ri të futbolli
Skënderbeu merr tri pikët në startin e kampionatit Skënderbeu ka arritur të marrë tri pikët e para të sezonit duke mundur jo pa vështirësi 2-1 Flamurtarin në takimin e lua
Starton sot Superliga mes 1001 problemesh, ja sfidat Sot në orën 16:00 do të luhet takimi mes Korabit dhe Laçit i cili do të startojë javën e parë të kampionatit shqiptar.
Skandal i radhës në FSHF/ Kategoria e Parë mbetet në ajër Numërimi mbrapsht ka nisur dhe kur duhen edhe vetëm dhjetë ditë nga starti i kampionatit të dytë më të rëndësishëm në Sh