999 rezultate për

kampionatit

E FUNDIT / Rritet vlera e kampionatit shqiptar, vlerësohet 46 milionë euro (FOTO LAJM) Sipas faqes së specializuar të merkatos, “Transfermarkt”, vlera e Kategorisë Superiore është rritur në afro 47 milionë e
Trajneri i mrekullive shpreh keqardhjen që kampionati po ndalet Para një javë 5-0 kundër Parizanit dhe sot 1-2 kundër Kukësit. Epo Luftëtari e mbyllme kaq për këtë vit,njëmbyllje më e
Shifra rekorde / 15-të javë 39 pikë, Zikaltërit fituan titullin në fund me këto statistika Ata janë skuadra më e mirë në Serie A këtë sezon futbollistik 2017/18 që e kanë nisur për bukuri. Asnjë futbolldashës nu
D'Ambrosio qetëson tifozët: Nuk duam Kampionatit por Championsin Danilo D’Ambrosio është një nga të rilindurit, pas kurës së Spallettit. Mbrojtësi i djathtë i Interit është kthyer në nj
Milan – Torino, formacionet zyrtare Milani dhe Torino kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në kampionatit italian, Serie A. Rosso
Një xhudiste shqiptare kualifikohet në evropian Xhudistja Distria Krasniqi ka arritur të kualifikohet në finale të Kampionatit Evropian U23 që po mbahet në Podgoricë.
Premier League rrezikon shpërbërjen, ja arsyeja Gjashtë ekipet e mëdha të Premier League mund të shkojnë në luftë dhe të kërcënojnë largimin nga kampionati, nëse atyre
Ançelotti drejt Kampionatit kinez, pagë faraonike Carlo Ancelotti nuk do të mbetet edhe për shumë kohë i lirë pasi tanimë ka marrë një ofertë të rëndësishme nga Kina. Ësh
Inter dhe tmerri i ndeshjeve në orën 15:00 Sfida e ditës së sotme kundër Xhenoas do të jetë e rëndësishme më shumë për aspektin psikologjik, sesa për klasifikimin,
El Clasicco zyrtarisht do të luhet në orarin më të papërshtatshëm Klasikja e parë sezonale në La Liga ka një datë zyrtare. Supersfida ndërmjet Realit të Madridit dhe Barcelonës do të luh
Ide e çmendur: El Clasico të luhet në SHBA ose Kinë ‘El Clasico’ mes Real Madridit dhe Barcelonës mund të luhet në Pekin apo Nju Jork dhe nuk bëhet fjalë për një ndeshje mi
Zbulohet shorti për javën e parë të Kampionatit Spanjoll Shorti për raundin e parë të ndeshjeve në sezonin 2017-2018, është hedhur. Shorti do të shoh kampionët e Real Madridi
Gjithçka gati, Real Madrid bëhet gati për të zyrtarizuar Mbappen Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka rritur fuqinë sulmuese ndaj sulmuesit Monako Kylian Mbappe. Los Blancos
Tronditet Chelsea, Hazard 3 muaj jashtë fushave të lojës Eden Hazard do të humbasë thuajse gjithë pjesën e parë të kampionatit në Premier League për vitin e ardhshëm. Mesfushori
Pas fitimit të kampionatit, Ronaldo ka një mesazh për Juven Real Madridi fitoi dje titullin kampion në Spanjë, pas 5 vitesh. Los Blancos u kurorëzua me titullin e 33-të në historin
Ja si u festua fitorja e kampionatitit në dhomat e zhveshjes së Kukësit (VIDEO) Kukësi është shpallur kampion i Kategorisë Superiore për sezonin 2016-2017 duke fituar titullin e parë kampion në histor
Moggi habit në Itali: E çova Partizanin në krye të kampionatit! Luçiano Moggi ka zgjedhur Shqipërinë për t'ju rikthyer futbollit. Ish-drejtori sportiv i Juventusit është bërë protagoni
FSHF shkëmbim arbitrash me Luksemburgun Federata Shqiptare e Futbollit vijon procesin e shkëmbimit të arbitrave duke e zgjeruar këtë bashkëpunim pas Maltës edhe
Napoli-Juve, sfida që hap ose mbyllë llogarit e kampionatit (FOTO) Napoli-Juventus, do të jetë një sfidë e mbushur me shumë dilema në "San Paolo", aty ku do të vendoset shumë për titullin
Granada bën historinë, 11 lojtarë nga 11 vende të ndryshme në fushë Granada shkruan emrin në librin e artë të La Ligas, Skuadra spanjolli fitoi mbrëm 4-1 ndaj Real Betisit, në ndeshjen hap