999 rezultate për

kampionatit

Edhe Barça e Ekuadorit shënon me tiki-taka (VIDEO) Një gol shumë i bukur që të jep përshtypjen se po luan Barcelona...Dhe në fakt kështu quhet ekipi ekuadorian, që përveç
Partizani: Ikën Sallaku, Demi presidenti i ri Partizani ndryshon timonier. Presidenti Lulzim Sallaku jep dorëheqjen nga posti më i lartë drejtues i klubit të kuq. Nëp
Një Flamurtar "lab", Skënderbeu kërkon të thyejë tabunë Java e dytë e kampionatit kombëtar të futbollit në Kategorinë Superiore do të vazhdojë sot me ndeshjet e mbetura. Ndeshj
Çmimi i Madh i Monzas, Hamilton "frymëzohet" në Sardegna (FOTO LAJM) Lewis Hamilton po përgatitet për Çmimin e Madh të Monzas, që zhvillohet këtë të dielë, duke marrë disa pushime të shkurt
Partizani në krye pas 2095 ditësh Kanë kaluar plot gjashtë vjet, ose më saktë 2095 ditë, kur Partizani ka qenë për herë të fundit në krye të tabelës së kl
"El Clasico" e Camp Nou mund të luhet në 12:00 Një "El Clasico" për mëngjes. Për ata që kanë zgjimin e vështirë, më 27 tetor do të kenë një arsye më shumë për të hapur
Fatih Terim, trajneri i ri i Turqisë Trajneri i Galatasaray, Fatih Terim, është caktuar në krye të pankinës së kombëtares turke. Lajmin konfirmohet nga Feder
Puthja që "sfidoi" Putinin (FOTO-LAJM) Një puthje në podiumin ku ato fituan medaljen e artë në vrapimin me stafetë 4x400 duke sfiduar edhe Putin. Kseniya Ryzho
37-vjeçari, super-gol në roveshatë (VIDEO) Edhe pse 37 vjeç Marcos Gomes de Arauji, i njohur në botën e futbollit si Marquinhos, është ende në gjëndje të bëjë lojë
Guardiola: Starti nuk është i lehtë Bayern Munchen e nisi me fitore Bundesligën duke mposhtur 3-1 në "Allianz Arena" Borussia Munchengladbah, por pavarësish
La Liga ka kampionatin më të kushtueshëm në botë (FOTO-LAJM) Pas blerjes së Neymar nga Barcelona tashmë Primera Divizion renditet si liga me formacionin më të shtrenjtë në botë. 11
Barça, 1 milionë euro për të thyer rekordin e Mourinhos "Askush nuk do të më marrë "Ligën e Rekordev", shprehej disa javë më parë ish trajneri i Real Madrid Jose Mourinho. Barc
Bayern Munchen, rrugëtimi për në "Wembley" (FOTO LAJM) Bayern Munchen është padiksutim skuadra më spektakolare e këtioj sezoni futbollistik. Jo vetëm në Bundesligë por edhe në
Tito: Nuk më interesojnë 100 pikët Trajneri i Barcelonës, Tito Vilanova, do të rikthehet në New York javën e ardhshme për të qëndruar edhe pesë ditë. Qëlli
Capriotti bardhë e zi: E lumtur për skuadrën time (FOTO-LAJM) Cecilia Capriotti është gëzuar shumë për fitoren e kampionatit italian nga skuadra e saj e zemrës. Duke pozuar për Corri
Nuk i akordohet penalltia, lojtari shqyen bluzën (VIDEO) Mos akordimi i një 11-metërshi ka nervozuar tej mase futbollistin e Rosenborgut, Nicki Bille Nielsen i cili ka "shqyer"
Skënderbeu kërkon sot kurorën Skëndërbeu i Korçës pritet të fitojë matematikisht sot titullin e tretë radhazi në Kategorinë Superiore, arritje për të
Gara e parë e Kampionatit Kombëtar të Hipizmit Është zhvilluar gara e parë e Kampionatit Kombëtar të Hipizmit, ku morën pjresë 12 kalorës në dispilinën Xhamping. Gje
E rrallë! 8 gola në 45 minuta (VIDEO) Mos e besoni po deshët por gjithçka është e vërtetë. 8 gola për 45 minuta. Gjithçka ka ndodhur në ndeshjen e kampionatit
Shifra dhe kuriozitete nga Serie A (FOTO LAJM) Disa statistika janë shumë të thjeshta për t’u dalluar, sidomos kur pasqyrojnë sezonin e ndonjë skuadre. Tashmë është bë