999 rezultate për

kampionati

Tre arsyet përse Franca fiton Kampionatin Botëror Dy fjet pas finales së Europianit, Franca përgatitet për një tjetër finale, me shpresën se përfundimi do të jetë i ndrys
Era shfaqet në stadiumin që do t'a "djegë" nesër (FOTO LAJM) Era Istrefi është emri më i komentuar në shtyp gjatë ditës së sotme. Kjo për shkak se pas arritjes së saj në Rusi dhe d
Infantino: Kampionati Botëror "Rusia 2018"? Më i miri nga të tjerët Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino ka cilësuar Kupën e Botës “Rusia 2018” si Kampionatin Botëror më të mirë ndonjëher
Kampionati Botëror i vitit 2022 do të zhvillohet në dimër Kampionati Botëror i vitit 2022 do të mbahet në shtetin e Katarit, dhe që nga fillimi ka pasur zëra se në cilën kohë të
Botërori i penalltive në vetëm 10 ditë barazohet e gjithë 2014 Kampionati botëror 2018 është duke sjellë numër të madh të penalltive. Sistemi VAR në ndihmë të gjyqtarëve ka rritur
Datat dhe oraret e ndeshjeve të Botërorit (FOTO-LAJM) Ditën e nesërme pritet te filloj kampionati më i rëndësishëm i futbollit për kombëtare, Botërori "Rusia 2018". Në kët
Detajet nga Cermonia hapëse e Kupës së Botës, do të këndojë Era Istrefi ? Para se të fillojë hapja e ceremonisë këtë verë të kampionatit botëror Rusia 2018, sipas Goal dhe disa mediave të tjera
Kënga e Erës për Kampionatin Botëror rekord shikimesh në më pak se 24 orë Këngëtarja shqiptare Era Istrefi vijon turin për xhirimet e klipit më të ri të këngës “Live It Up” që është kënga zyrtar
Goli i Vokrrit që e bëri Jugosllavinë pjesë të kampionati europian Të gjithëve ju kujtohet futbollisti kosovar i viteve të tetëdhjeta, ylli më i madh i lojës magjike, Fadil Vokrri. Të gji
Era publikon pamjet e para të klipit për këngën e Kampionatit Botëror (FOTO LAJM) Është bërë tashmë traditë që në çdo kompeticion të rëndësishëm futbolli evropian ose botëror, përzgjidhet një këngë e ci
Zbulohet aksidentalisht e ardhmja e Fernando Torres (FOTO-LAJM) Fernando Torres pak ditë më parë i dha lamtumirën klubit të Atletico Madrid-it, por nuk ka pohuar nëse do të largohet ng
UEFA zbulon datën hapëse të "Euro 2020" UEFA në takimin e zhviluar në Ukrainë ka vendosur datën hapëse dhe vendin ku do të zhvillohet Kampionati Europian i Futb
Bundesliga, kampionati më i "lodhur", sipas Kicker Bayerni mund të shpallet kampion deri në 2025 Bundesliga, kampionati elitar gjerman sa vjen po bie interesi për të shikuar. Akoma nuk gjendet asnjë rival për Bayern M
Nis për herë të shtatë kampionati MMA në Shqipëri Nis për herë të shtatë kampionati kombëtar i MMA në Shqipëri ditën e dielë, në datë 20 Maj. Njoftimin e dha në Face
Era Istrefi, zëri i himnit të Kampionatit Botëror Rusia 2018 Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Era Istrefi njihet për stilin unik. Era Istrefi është e vetmja këngëtare shqi
Shqipëria merr pjesë për herë të parë në Kampionatin Europian të Minifutbolit (VIDEO) Shqipëria bënte pjesë në vazon e fundit dhe fati u rezervoi një grup me Bosnjë Hercegovinën, Kazakistanin (fitues i “Eur
Zyrtare: Sindrit Guri transferohet tek Ostende në kampionatin belg Sindrit Guri ka arritur një marrëveshje me klubin belg të Ostendes. Është vetë klubi nga Belgjika që lajmëron se sulmues
Zbulohet destinacioni i radhës i Andres Iniestas Andres Iniestës i ka mbetur edhe 1 javë si katalanas. Pas shumë vitesh me ekipin e Barcelonës, ai do të nisë një tjetër
Daja: Ndeshja e kampionatit do të jetë një shans për të rinjtë Skënderbeu e ka mbyllur çështjen e titullit kampion dhe tashmë është me mendjen te Kupa e Shqipërisë, që do ta luajë kun
Zyrtare: Skënderbeu shpallet kampion i Superligës për sezonin 2017/18 Skënderbeu është kampion i Kategorisë Superiore për sezonin 2017/18. Skuadra e trajnerit Ilir Daja ka siguruar matematik