999 rezultate për

juventusi

Koulibaly "rrëfehet" për autogolin ndaj Juventusit Në një intervistë për “Corriere dello Sport|, Kalidou Koulibaly, ka folur në lidhje me humbjen ndaj Juventusit dy javë m
Sarri ngre në qiell Ronaldon para debutimit tek Juventusi Maurizio Sarri do të bëjë debutimin me Juventusin në Serie A. Tekniku italian humbi dy përballjet e para për shkak të
Kevin-Prince Boateng: Vëllait tim i sygjerova Juventusin Kevin-Prince Boateng ka zbuluar se ai këshilloi vëllanë dhe mbrojtësin e Bayern Munich, Jerome Boateng, të bashkohej me
Partizani i bashkohet Realit, Barcelonës dhe Juventusit, anëtarësohet në ECA Klubi i Futbollit Partizani nga sor është anëtar në ECA (Shoqata e Klubeve Europiane). Konfirmimi i anëtarësimit ka a
"Çmendet" Juve: Do 23 milion euro dhe Rakitiçin nga Barcelona për Bernardeskin Juventusi dhe Barcelona gjatë fundit të merkatos ishin në bisedime. Rakitic dhe Emre Can ishin emrat më të përmendur për
Zbulohet oferta që bëri Juventusi për Neymar Saga e Neymar filloi me hapjen e afatit kalimtar dhe përfundoi pa ndonjë zgjidhje. Braziliani mbeti në Paris, në ekip
I shënoi në debutim Juventusit, Lozano tregon çfarë i tha Ronaldo Hirving Lozano ishte padyshim një nga blerjet më të mëdha të kësaj vere në Serinë A dhe pa diskutim më e madhja për Napo
Sarri rikthehet në stërvitjen e Juventusit, por jo plotësisht Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri, është në rrugë të mirë për t’u riaftësuar nga pneumonia, pasi sot ai është ndier
Champions, Juventusi publikon listën e lojtarëve, mungojne dy yje (FOTO LAJM) Skuadra e Juventusit nëpërmjet faqes së saj zyrtare ka bërë publike emrat e lojtarëve të grumbulluar për fazën e grupev
Juventusi transferon sulmuesin e talentuar në ditën e fundit të merkatos Juventusi ka nënshkruar zyrtarisht me sulmuesin e Cagliarit Han Kwang-song duke e huazuar atë me mundësi blerje Han ë
Pirlo tregon skuadrën e cila mund ta ndalojë Juventusin këtë sezon në Seria A Ish-mesfushori i Interit, Milanit dhe Juventusit, Andrea Pirlo, beson se zikaltërit janë i vetmi klub, i cili mund ta nd
BEFASUESE/ Shkodran Mustafi drejt Juventusit Lëndimi i rëndë që pësoi Giorgio Chiellini bëri që drejtuesit e klubit bardhezi të viheshin në lëvizje për të gjetur zëv
Juventusi arrin marrëveshjen me mbrojtësin gjerman Juventusi ka arritur marrëveshjen me Bayern Munich-un për huazimin e mbrojtësit, Jerome Boateng. Gjiganti italian, do
Operacion "blic" në Spanjë, ylli i Barcelonës drejt Juventusit Do të jetë Ivan Rakitic goditja e madhe e Juventusit në këtë afat merkatoje. Mesfushori kroat ka përfunduar në "lupën" e
Mungesa e Chiellinit detyron Juventusin të rikthejë Benatia Kampionët e Italisë janë hedhur në merkato për të gjetur një mbrojtës qendre, pas dëmtimit të Giorgio Chiellinit. 35-
E pabesushme, Napoli barazon shifrat në 3-3 ndaj Juventusit (VIDEO) Napoli ka befasuar Juventusit teksa ka barazuar rezultain në 3-3. Të kaltrit ishin në disavantahzin e 3 golave p
Çudit De Ligt: Tek Juventusi më kontrolluan edhe dhëmbët Matthijs De Ligt ishte një nga lëvizjet më të mëdha të kësaj merkato, teksa kompletoi kalimin e tij nga Ajaksi te Juvent
SHORTI/ Një "kockë" e fortë, ky është kundërshtari më i fortë i Juventusit në grupe Juventusit do t'i duhet të luajë me Atletico-n e Madridit në grupin D. Grupet sipas shortit: Grupi A
Sot hidhet shorti, kundërshtarët më të rrezikshëm për Messi-n dhe Ronaldon Sot në orën 18:00 në Monaco do të hidhet shorti që do të përcaktojë fazën e grupeve për sezonin e ri në Champions League
Lindin problemet e para të Sarrit me Juventusin, trajneri nuk e lë dot duhanin Maurizio Sarri mund të rikthehet në stol kundër Napolit, por e ka mërzitur klubin duke refuzuar të heqë dorë nga duhani