999 rezultate për

juglindore

Trump vihet në siklet gjatë shtrëngimit të duarve në Samitin e vendeve Azisë Juglindore (VIDEO) Presidenti amerikan, Donald Trump ka mbetur i hutuar gjatë shtrëngimit të duarve në Samitin e vendeve të Azisë Juglindor
Projekti i "Mega Ligës" mendohet të startojë në vitin 2019 Sporti dhe konkretisht futbolli duket se po shërbejnë për të zhdukur një herë e përgjithmonë kufijtë gjeografik edhe në
Konferenca e kryeministrave pas përfundimit të "Samitit 100" (VIDEO) Në Shkup u zhvillua fjalimi përmbyllës Samiti 100 i liderëve afaristë të Evropës Juglindore ku po jepet deklarata e krye
Fytyra e krimit! Nobelistja që ka përgjegjësinë e genocidit ndaj myslimanëve në Burma Aung San Suu Kyi është në krye të qeverisë në Burma (Mianmar ), një shtet sovran në rajonin e Azisë Juglindore. Ajo ësht
Merrni çadrën me vete! Ja si parashikohet moti sot Kushtet e qëndrueshme atmosferike do të mbeten prezent për vendin tonë duke ndikuar mot kryesisht të kthjellët. Herë pas
Spërkatje kundër mushkonjave në komunat juglindore në Maqedoni Në territoret e Gjevgjelisë, Bogdancit, Dojranit, Vallandovës dhe gjashtë komuna tjera të rajonit juglindor, nesër prej
Parashikimi i motit, e enjte 6 korrik 2017 Pjesa e parë e ditës do të jetë në ndikimin e motit të kthjellët dhe temperaturave të larta në të gjithë vendin tonë me
Parashikimi i motit, e enjte 8 qershor 2017 Orët e paradites do të jenë nën ndikimin e motit të kthjellët në të gjithë territorin e vendit, herë pas here do të shfa
Parashikimi i motit, e enjte 8 qershor 2017 Orët e paradites do të jenë nën ndikimin e motit të kthjellët në të gjithë territorin e vendit, herë pas here do të shfa
Parashikimi i motit, e mërkurë 17 maj 2017 Deri në mesditë i gjithë vendi do të dominohet nga moti i kthjellët dhe vranësira të lehta e kalimtare por pas mesdite d
Ndryshon moti, "plakat" sjellin shi e shtrëngata Muaji Prill do te ketë ditë me shi, pasi erdhën "ditët e plakave. Sipas metereologeve, moti ndryshon qe nga sot. Vend
Moti sot në Shqipëri, e shtunë 15 Prill 2017 Gjatë orëve të paradites, vendi ynë do të mbetet nën dominimin e kthjellimeve dhe vranësirave të herë pas hershme ku më
Parashikimi i motit për ditën e sotme në vendin tonë Kushtet e qëndrueshme atmosferike do të ndikojnë mot kryesisht të kthjellët në territorin shqiptar por herë pas here do
Stuhi e fuqishme në SHBA, të paktën 18 viktima Nga stuhitë e fuqishme në gjithë pjesën juglindore të Shteteve të Bashkuara, gjatë ditës së djeshme, kanë humbur jetën t
Parashikimi i motit për ditën e sotme Vranësira dhe reshjet e shiut dhe dëborës do të mbeten prezent në vendin tonë edhe gjatë të mërkurës ku më të theksuara
Ja si do të jetë moti sot në vendin tonë Zonat veriore dhe qendrore do të dominohet nga vranësira dhe intervale të shkurta kthjellimesh por me vranësira më të de
Parashikimi i motit, e enjte 8 dhjetor 2016 Zonat e ulëta dhe bregdetare do të karakterizohen nga moti i kthjellët dhe vranësira të lehta ndërsa me kthjellime dhe v
Ushtria turke vret 20 kurdë pasi tentojnë t’u sulmojnë bazën Forcat e ushtrisë turke kanë vrarë 20 luftëtarë kurdë në krahinën juglindore, Hakkari. Agjencisë Reuters njofton se l
Evropa përfshihet nga moti i akullt, 2 dhe 3 dhjetori "ngrin" Kosovën Rrymat e ftohta të arit kanë bërë që shumë rrugë të ngrijnë dhe të tjera të mbulohen nga shtresat e dëborës. "Accuwe
Zhvillohet në Mal të Zi takimi i dhjetë i Ministrave të Bujqësisë së Evropës Juglindore Ministri i Bujqësisë Edmond Panariti, mori pjesë në ministerialin e organizuar në Budva, Mali i Zi. Ky takim rënditet