999 rezultate për

japonia

"Brazil 2014": Japonia, e kualifikuara e parë (VIDEO) Është Japonia e Alberto Zaccheronit kombëtarja e parë që kualifikohet për në Kupën e Botës "Brazil 2014". "Samurajtë" az
Çitaku pret ambasadorin Iwatani Zhvillimi aktual, konsolidimi ndërkombëtar, avancimi i dialogut mes Serbisë dhe Kosovës, kanë qenë temat e diskutimit me
Avionët rusë shkelin hapësirën ajrore të Japonisë Dy avionë luftarakë rusë kanë shkelur hapësirën ajrore japoneze.Kjo e fundit paraqiti një protestë, pasi avionët u zbulu
Algjeri, pritet të rritet bilanci i të vdekurve në qendrën e gazit Ministri algjerian Mohamed Said tha se bilanci për sulmin në qendrën e gazit në Amenas mund të jetë edhe më i rëndë se v
Japonia goditet nga një tërmet 6.2 ballë Një tërmet 6.2 ballë ka goditur pjesën lindore të Japonisë, siç bëri të ditur Shërbimi Gjeologjik amerikan. Epiqendra is
Energjia, Japonia heq dorë nga programi bërthamor Japonia tashmë është përqendruar tek energjia e rinovueshme. 18 muaj pas incidentit të tmerrshëm në Fukushima, Tokio pro
Çmendurira nga Japonia (VIDEO) Pamje interesante nga shteti aziatik i Japonisë. Në videon e mësipërme mund të shihni një përmbledhje dy minutëshe me vi
Anijet kineze patrullojnë në afërsi të ishujve Senkaku Vijon të acarohen raportet mes Kinës dhe Japonisë për disa ishuj. Gjashtë anije patrullimi kineze hynë në ujërat japonez
Japonia i dhuron Kosovës 43 kamionë për mbledhjen e mbeturinave Qeveria japoneze ia ka dhuruar Kosovës 43 kamionë për mbledhjen e mbeturinave. Të martën paradite, në terminalin doganor
Kina-Japonia, vijon konflikti për ishujt Dy anije qeveritare patrulluese të Kinës janë dërguar në ishujt e kontestuar me Japoninë. Lëvizja vjen pak ditë pasi Jap
Japonia e gatshme të blejë ishujt e "sherrit" Ishuj në Detin e Kinës Lindore mund të blihen nga qeveria japoneze e cila do të paguajë 26 milionë dollarë për ishujt e
A është Japonia në Euro 2012? Të rregullt të vendosur në rresht si fëmijët e një kopshti, të bindur dhe të vëmendshëm të kulm ndaj shpjegimeve të shoq
Japonia premton thellim të bashkëpunimit me Kosovën Në ditën e tretë të vizitës së tij zyrtare në Japoni, Kryeministri i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi, i shoqëruar nga
Japonia ofron mbështetje për Kosovën Në ditën e dytë së vizitës zyrtare në Japoni, kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi i shoqëruar nga ministri i Punëve të
Japonia rekord shitjesh të iPhone-it iPhone gjatë vitit të kaluar ishte smartphone më i shitur në Japoni. Gjatë vitit të kaluar Apple shiti 7.25 milion ekzem
Japonia fik reaktorët pas 42 vitesh Pas 42 vitesh, Japonia nuk do të prodhojë më energji elektrike nga atomet për të paktën 13 muaj. Vendimi erdhi pas incid
Cunami sjellë motorin nga Japonia në Kanada Ky motor që po shikoni në foto mendohet se ka humbur nga cunami në Japoni,dhe tani gjendet në Kanada. Peter Mark hasi
Japonia mbyll 4 reaktorë të Fukushimas Katër nga gjashtë reaktorët e centralit bërthamor Fukushima Daiichi do të mbyllen zyrtarisht më 20 prill, njoftoi sot ko
Japonia "mbrohet" nga Korea e Veriut Japonia vazhdon përgatitjen e saj për vendosjen e sistemit mbrojtës raketor pas paraljmërimit të Koresë së Veriut që pri
Japonia kërcënon Korenë e Veriut Japonia ka kërcënuar se do të rrëzojë raketën koreanoveriore që do të transportojë një satelit në hapësirë nëse ajo të t