999 rezultate për

japoneze

Japoni, më shumë se 10 mijë të vdekur në Miyagi Më tepër se 10 000 persona mund të kenë vdekur gjatë tërmetit dhe cunamit që shkatërroi prefekturën Miyagi, më e afërta
9500 të zhdukur në Minamisanriku Një televizion lokal japonez ka njoftuar se rreth 9 mijë e 500 persona mungojnë në qytetin e Minamisanriku në prefekturë
Tsunami në Japoni, mbi 1 mijë viktima (VIDEO) (UPDATE) Mund të jenë më shumë se 1 mijë viktimat e tërmetit të dhunshëm dhe tsunamit që sot goditën Japoninë. Lajmin e
Kosova solidarizohet me japonezët Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, i ka dërguar një telegram ngushëllimi homologut të
Japonia nën "sulmin" e tërmeteve dhe tsunameve (VIDEO) Në mëngjesin e sotëm një tërmet i fuqishëm goditi pjesën verilindore të Japonisë dhe krijoi një tsunam i cili ka shkaktu
Ekonomia japoneze, e treta në botë Japonia ka humbur një post në ekominë botërore duke zbritur në vendin e tretë. Të dhënat e ekonomisë japoneze, konfirmoj
Panasonic shënon rritje Panasonic, kompania japoneze e prodhimeve elektronike, ka shënuar rritje të fitimit prej 24% në periudhën Tetor-Dhjetor
Panasonic rrit fitimet me 24% Panasonic, kompania japoneze e prodhimeve elektronike, ka shënuar rritje të fitimit prej 24% në periudhën Tetor-Dhjetor
Japonia sjell në Tokë pluhurin e parë nga asteroidi Sonda kozmike japoneze, e cila këtë vit e përfundoi udhëtimin shtatë vjeçar në gjithësi, për të parën herë solli në Tokë
Toyota rrit fitimet, yeni i fortë ul pritshmërinë Toyota raportoi për të dytën herë këtë vit, parashikimet mbi fitimet duke deklaruar se incentivat shtetërore po ndihmojn
Qeveria japoneze e shqetësuar për jenin Qeveria japoneze ka deklaruar se ekonomia e vendit ndodhet “në vend numëro”, duke shprehur shqetësimin për vazhdimin e f
Revolucion në futboll Botërori i vitit 2022 do të jetë një garë e fortë mes USA, Australisë, Katarit dhe Koresë së Jugut për të përcaktuar se
Nacionalizmi, Japonia paralajmëron Kinën Japonia ka paralajmëruar Kinën se dy kombet duhet të shmangin nxitjen e nacionalizmit ekstrem në konfliktin mbi burgimin
Japonia dobëson jenin Autoritetet japoneze kanë ndërhyrë në tregun financiar për të dobësuar jenin, monedhën vendase. Së fundi jeni arriti vle
Japonezët fshehin të vdekurit Mbi 230 000 japonezë, të cilët sipas kanë moshë mbi 100-vjeçare dhe pretendohet se ende jetojnë, ka gjasa të mëdha të mo
Ja si duken japonezet e lodhur! Japonezet jane te shquar si njerez shume ambicioz dhe qe punojne shume. Ja disa fotografi te japonezve te lodhur nga pu