999 rezultate për

jahja

Jahjaga takoi udhëheqësin e Delegacionit të Paqes HWPL Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga,takoi udhëheqësin e Delegacionit të Paqes HWPL nga Koreja Ju
Jahjaga meets opposition leaders and Mustafa President Atifete Jahjaga met today with leaders of the opposition parties, Visar Ymeri, Ramush Haradinaj and Fatmir Lim
Jahjaga takon liderët e opozitës Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga do të takohet meditën e sotme me kryetarët e subjekteve opozitare, Visar Ymerin e
Haradinaj: Ftesa e Mustafës e vonuar dhe e thatë Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, deklaroi se ftesa e kryemnistrit Isa Mustafa në adresë të liderëve të opozitës ësht
Jahjaga-Metës: Po krijoj kushte për dialog pozitë-opozitë Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka pritur në takim Kryetarin e Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta. Jahjaga i k
Jahjaga: Qytetarët kërkojnë drejtësi, dialog me dhunë nuk ka Update - Presidentja Atifete Jahjaga ka deklaruar se nuk mund të lejohet që dialogu të imponohet me dhunë dhe demokracia
Jahjaga nuk komenton peticionin e opozitës, pret vendimin e Kushtetueses Vetëvendosje, AAK dhe Nisma për Kosovën mblodhën mbi 200 mijë nënshkrime në gjithë vendin në kundërshtim të Asociacionit
Jahjaga talks about political dialogue, but forgets to mention Kurti President Jahjaga asked the parties to return to the dialogue table and find a solution through political means and not
Jahjaga flet për dialog, por nuk flet për arrestimin e Albin Kurtit Presidentja Atifete Jahjaga ka kërkuar nga partitë politike të rikthehen në tavolinën e dialogut dhe të gjejnë zgjidhje
Armatoset Atifete Jahjaga (FOTO LAJM) Presidentja Atifete Jahjaga vizitoi sot kazermën "Adem Jashari" në Prishtinë dhe mori pjesë në aktivitetet e organizuara
Jahjaga: FSK shumë shpejt do të jetë Forcë e Armatosur Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka vizituar Kazermën "Adem Jashari", të Forcës së Sigurisë për nderë të "Ditës së
Mediat kroate: Asnjë fjalë mes Jahjagës dhe Nikolicit Presidentet e Kosoves dhe Serbise, Atifete Jahjaga dhe Tomislav Nikolic, po marrin pjesë në Samitin e Brdo-Brioni që po
Blindohet Zagrebi, por jo për Jahjagën (FOTO LAJM) Ka nisur sot në Zagreb takimi rajonal i liderëve të shteteve të Europës Jugperëndimore, i cili organizohet nga president
Nis Samiti i Zagrebit, merr pjese edhe Jahjaga Ka nisur në Zagreb takimi rajonal i liderëve të shteteve të Europës Jugperëndimore. Procesi Brdo-Brioni organizohet nga
Jahjaga në Samitin Bërdo-Brioni Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga po merr pjesë në Samitin Bërdo-Brioni, në Zagreb, me ftesë të Presi
The opposition refuses Jahjaga's invitation to negotiate The opposition parties have refused to sit at the same table with President Jahjaga and representatives of the DPK-DLK.
Korpusi amerikan i Paqes në Kosovë ndihmon të gjitha komunitetet Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një takim lamtumire me drejtorin
Opozita dërgon peticionin te presidentja Shefat e grupeve parlamentare të tri partive, Vetëvendosjes, AAK-së dhe Nismës pritet që ditën e sotme ti dërgojnë një p
Jahjaga: Në Kosovë gratë përballen me pengesa të mëdha Presidentja Atifete Jahjaga është shprehur se, në shoqërinë kosovare, gratë përballen me barriera të shumta të cilat jo
Mbreti i Jordanisë nesër në Kosovë Me ftesën e presidentes së Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, pritet që ditën e nesërme të mbërrijë në Kosovë për n