999 rezultate për

izraelite

Greqia legalizon hashashin? Kush është vendi partner Qeveria greke ka dhënë zyrtarisht një licencë për një kompani izraelite e cila pritet të kultivoi hashashin e njohur si
Rusia akuzon Izraelin, del videoja e rrëzimit të avionit rus në Siri (VIDEO) Një avion spiun rus Il-20 me 14 persona në bord u zhduk nga radarët gjatë mbrëmjes së djeshme duke patrulluar mbi Mesdhe
Dështon plani i "pulës", Eurovision do të mbahet në Tel Aviv dhe jo në Jerusalem Eurovision Song Contest ka zgjedhur Tel Avivin që të presë vitin e ardhshëm ngjarjen më të madhe muzikore, përkundër fak
Skandal! Kombëtares i refuzohet kalimi në terminalin VIP Kombëtarja e Shqipërisë pasi debutimit në Ligën e Kombeve me fitore kundër Izraelit, tashmë do të drejtohet për në ishul
"Çmenden" izraelitët, braktisin autobusin e rezervojnë 3 kate hoteli Ndeshja mes Sqhipërisë dhe Izraelit që do të luhet ditën e nesërme ne "Elbasan Arena" duket se ka alarmuar policinë ku j
F-16 izraelitë kundër Mig-29 rus! Lufta që po zhvillohet për qiellin e Ballkanit (FOTO LAJM) Ka një garë të ethshme mes Serbisë dhe Kroacisë gjatë viteve të fundit për t'u armatosur me avionë, helikopterë dhe tank
Avionet izrealitë festojnë me kroatët, Serbia në ankth (VIDEO) Teksa Beogradi është në vorbullën e propozimit për korrigjim kufijsh me Kosovën dhe një paqartësie mbi të ardhmen e Asos
Kroatët u tregojnë dhëmbët serbëve me F-16 izraelite në qytetin martir Kroatët festojnë sot Ditën e Pavarësisë dhe organizimet po bëhen në qytetin simbol të luftës për pavarësi, pikërisht në
Izraeli, sulme të ashpra ndaj Gazës Forcat izraelite ndërmorën këtë fundjavë operacionin më të gjerë kundër objektivave të Hamasit që prej konfliktit të vit
Si bosat izraelitë e qipriotë dhe punonjësit shqiptarë po rrjepin botën përmes bursave mashtruese online Të kamufluara si call center, sot askush nuk mund të na thotë saktë sa është numri i operatorëve në forex që operojnë pa
Mos guxoni të fotografoni ushtarët izraelitë se do t'a pësoni shumë keq Aktualisht në Izrael është e ndaluar të fotografohet në bazat ushtarake ose në vendet e kontrollit, për shkak të motivit
Izraeli paralajmëron palestinezët për protestën e së premtes Ushtria izraelite ka thënë se lëshuar disa fletushka rreth Rripit të Gazës, duke paralajmëruar banorët që të qëndrojnë l
Rajoub falenderon Messi-n për anullimin e ndeshjes me Izraelin Presidenti i Federatës së Futbollit në Palestinë, Jibril Rajoub ka përshëndetur anulimin e miqësores Argjentinë-Izrael
Mori pasaportë izraelite, presidentin e Chelsean nuk e lejojnë të futet në Angli Roman Abramoviçit nuk iu rinovua viza, pasi i kishte skaduar në muajin prill, dhe pronari i Chelseat mori nënshtetësi dh
Pronari i Chelseat gjen zgjidhen për të hyr në Britani Pronari i Chelseat, Roman Abramovich, duket se e ka zgjidhur problemin e hyrjes në Britani, e cila i është ndalur, pasi
Izraeli, sulme të reja ajrore në Rripin e Gazës Ushtria izraelite tha të mërkurën se avionët dhe helikopterët e saj luftarakë kryen sulme të reja ajrore gjatë natës kun
Presidenti i Chelsea-s, me nënshtetësi të re Presidenti Rus i Chelsea-s që nga dhjetori nuk ka arritur që të jetë pranë skuadrës që ka në pronësi pasi Mbretëria e Ba
Masakër në Gaza, ushtria izraelite vret 7 palestinëze, plagosen 500 (VIDEO) Të paktën shtate persona janë vrarë deri më tani në Rripin e Gazës dhe Bregun Perëndimor nga ushtria izraelite. Media
Skuadra izraelite ndryshon emrin, quhet Trump Klubi izraelit ka ndryshuar emrin në nder të presidentit amerikan Donald Trump, i cili pa kohë më parë njohu Jeruzalemin
Momenti kur raketa izraelite godet mjetin ushtarak të iranianëve në Siri (VIDEO) Një video që është publikuar në internet shfaq momentin kur raketa izraelite shkatërron mjetin ushtarak të iranianëve në