999 rezultate për

ivanovi

Kryeprokurori: Dalin fakte të reja nga vrasja e Ivanoviçit Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi ka deklaruar se kanë prova për vrasjen e ish-liderit serb Oliver Ivanoviç.
Gruaja e Ivanoviçit flet për sulmin me gurë ndaj shtëpisë së saj Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Mitrovicës, Besim Hoti, në një deklaratë për median serbe ‘Danas’ ka thënë se hetuesi
Thaçi flet për vrasjen e Ivanoviçit, këto janë zhvillimet Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka folur në lidhje me vrasjen e kryetarit të Iniciativës Serbe, Oliver Ivanoviç, duke
Serbia ankohet për hetimin e vrasjes së Ivanoviçit Drejtori i të ashtuquajturës i Zyrës për Kosovë, Marko Gjuriç ka deklaruar se Prishtina nuk ka dhënë asnjë informacion t
Nuk ka paqe për Ivanoviçët, çfarë i ndodhi sot bashkëshortes së Oliverit (FOTO LAJM) Shtëpia që u qëllua me gurë mbrëmë në Mitrovicën veriore është shtëpia familjare e ish bashkëshortes së Oliver Ivanoviçi
Portali serb: Kamerat kanë regjistruar atentatorin e Ivanoviqit Portali serb “Kurir” sot shkruan se gjatë shikimit të regjistrimeve nëpër kamera është parë sulmuesi i liderit të serbëv
Reportazhi i New York Times: Askush nuk thotë se Ivanoviq u vra nga shqiptarët Gazetari i “New York Times”, Marc Santor e ka vizituar manastirin Banjska në Kosovë kur presidenti i Serbisë Aleksandar
U vra në stil mafioz, por gjykata ka një surprizë në emër të Ivanoviçit 15 ditë pas vrasjes së Oliver Ivanoviqit, EULEX-i ende nuk e ka pushuar procedurën gjyqësore ndaj të akuzuarit për krime
Vrasja e Ivanoviçit, Prokuroria kërkon ndihmë nga Serbia për identifikimin e makinës Prokurori i Prokurorisë Themelore në Mitrovicë, Njazi Rexha, tha se do të nevojitet ndihma nga hetuesia e Serbisë për të
Ivanoviç ende po gjykohet për krime lufte 15 ditë pas vrasjes së Oliver Ivanoviçit, EULEX-i ende nuk e ka pushuar procedurën gjyqësore ndaj të akuzuarit për krime
Ministrja serbe tregon nëse ka zhvillime nga hetimi i vrasjes Ministrja e Drejtësisë së Serbisë, Nela Kuburoviq tha se autoritetet gjyqësore serbe ende nuk kanë marrë nga Prishtina n
Një prokuror serb dhe një shqiptar po hetojnë vrasjen e Ivanoviçit, të rejat e fundit Kanë kaluar më shumë se dhjetë ditë që nga vrasja e kryetarit të Iniciativës Qytetare Serbe në Kosovë, Oliver Ivanoviç,
Vrasja e Ivanoviç, Rama tregon bisedën me Vuçiç Kryeministri Edi Rama ka zbardhur disa pika të takimit me homologun e tij Aleksis Tsipras në mbledhjen e grupit të Parti
Detajet e fundit për vrasjen e Ivanovic Nuk ka asnjë përparim në zbardhjen e vrasjes së liderit të iniciativës qytetare, “Liria, Demokracia, Drejtësia”, Oliver
EULEX ndal procedurat e gjykimit të Oliver Ivanoviçit EULEX’i së shpejti me anë të një aktvendimi, do të ndali çdo procedurë ndaj Oliver Ivanoviçit, i akuzuar për krime lufte
Vrasja e Ivanoviçit, Prokuroria e Shtetit jep detaje Prokurori i Shtetit të Kosovës është duke kryer hetime intensive për vrasjen e politikanit nga veriut i Mitrovicës, Oliv
Deputetja zbardh masat që do të merren pas vrasjes së Ivanoviçit Kryetarja e Komisionit për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, Donika Kadaj-Bujupi mbajti konferencë pë
Detajet e fundit, Ivanoviç u vra nga dy persona Kamera të shumta të sigurisë thuhet të kenë kapur ngjarjen e 16 janarit, ku i vrarë mbeti lideri serb në Kosovë, Oliver
Asambleja Parlamentare e KE diskutoi vrasjen e Ivanoviçit Sot në Komisionin për Çështje Politike dhe Demokraci të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës, është diskutuar
Deputetja Dërguti citon Ivanoviçin: Jemi të rrezikuar jo nga shqiptarët por nga këta banditë Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Aida Dërguti ka mbajtur një fjalim para këshillit të Evropës në lidhje me veprimtarin