999 rezultate për

islamik

Hoxha nga Llojani: ISIS dhe al Bagdadi nuk kanë lidhje me Islamin ISIS mund të jetë gjithçka, por jo shtet islamik, ndërsa lideri i saj Abu Bakr al Bagdadi nuk ka lidhje me teologjinë dh
Skandal: Kastriot Myftaraj thotë se Meka e Medina duhet të goditen me bomba atomike Gazetari kontrovers dhe i njohur për qëndrimet e tij herë krejt pa ndonjë lidhje, Kastriot Myftaraj ka dhënë një "zgjidh
Nga "Charlie Hebdo” tek e premtja, Paris shënjestër e ISIS (FOTO LAJM) Vetëm 10 muaj më parë Parisi u bë skenë e një serie vdekjeprurëse sulmesh që nisën nga redaksia e revistës satirike “Cha
Ironia e fatit, qeveria pro-islamike prangos bamirëset e mbuluara As përfundimi i zgjedhjeve dhe fitorja e partisë AKP nuk ka mjaftuar për të përfunduar presioni i qeverisë turke ndaj op
Fitorja e Erdoganit dhe jehona islamike në Tiranë Nga: MENTOR KIKIA Tashmë Brukseli do të jetë i detyruar të ulet në sofër me presidentin e plotfuqishëm turk Rexh
Ja pse s'duhet ta lemë Rusinë të luftojë ISIS-in Donald Trump thotë: “Lëreni Rusinë të merret me ISIS. ǒdreqin na interesone ne?”. Është një pyetje me vend. Çfarë dëmi
ISIS sulmon forcat afgane të sigurisë Së paku 300 militantë të Shtetit Islamik kanë sulmuar postblloqe të sigurisë në lindje të Afganistanit, në një sulm të k
Ja historia dhe strategjia e ISIS Një analist amerikan i ekstremizmit të dhunshëm dhe Islamizmit radikal thotë se përqendrimi tek shtet-ndërtimi, përdorim
Maks Velo: Jemi vend islamik dhe oriental, i kemi artistët kriminelë dhe injorantë Maks Velo ka hapur një ekspozitë të titulluar “Retrospektivë”. Ekspozita e tij përmban 99 piktura me përmasa të vogla
Harta e ISIS për pushtimin e botës, gjendet edhe Kosova me Shqipërinë (FOTO) Një hartë e frikshmeqë zbulon planin e ISIS për të pushtuar botën deri në vitin 2020, duke përfshirë Spanjën, Kinën dhe
Të ikurit nga ISIS: Ju rrëfejmë tmerret e organizatës Ata që me vuajtje shpëtuan nga zgjedha e ISIS-it dhe po dynden drejt Europës, kanë shumë për të treguar rreth mizorisë m
Valdet Gashi u vra nga ISIS pasi tentoi të lironte disa robër Shtetasi gjerman me origjinë nga Kosova, Valdet Gashi, me gjasë është vrarë në Siri. Mbi arsyet e vrasjes për gazetën “2
Edi Rama përdor kartën islamike Sa herë që Europa i përplas derën në fytyrë politikanëve shqiptarë, sa herë që krimet, korrupsioni, trafiqet bllokojnë r
Cameron: Mos i quani Shteti Islamik, se nuk janë Shtet Islamik Kryeministri i Britanisë, David Cameron, është shprehur i frustruar me rrjetin ndërkombëtar televiziv BBC, i cili vazhdo
Amerika sulmon ISIS-in me Apache Ushtria amerikane ka sulmuar me helikopterë “Apache” militantët e Shtetit Islamik, raporton CNN. Sulmet e reja ajrore me
SHBA kërkon veprim global kundër ISIS Shtetet e Bashkuara kanë bërë përpjekje të nxisin veprimin global për të luftuar grupet e dhunshme militante. Në ditën e
ISIS nuk ndalet, djeg për së gjalli 45 persona në Irak Militantët e Shtetit Islamik i kanë djegur për së gjalli 45 njerëz në qytetin perëndimor të Irakut, al-Baghdadi, ka njof
Kërcënimet terroriste, Gjermania anulon karnavalet Parada e karnavaleve që do të mbahej të dielën në veri të qytetit të Braunschweig në Gjermani, është anuluar për shkak t
Japonia dënon ekzekutimin e pengut të dytë nga ISIS Qeveria e Japonisë ka dënuar fuqishëm të dielën Shtetin Islamik pasi militantët kanë publikuar edhe një video që shfaq p
Dhjetëra finlandezë dhe suedezë luftojnë për ISIS Policia dhe forcat e sigurisë në Finlandë dhe Suedi kanë bërë të ditur këtë javë se dhjetëra shtetas të tyre luftojnë me