999 rezultate për

islamik

ISIS: Sulmoni kishat, vrisni Papën Në numrin e ri të revistës “Dabiq”, që përcjell propagandën e të ashtuquajturit Shtei Islamik, luftëtrët e ISIS, kanë pa
SHBA bombardon një nga fortesat e ISIS Sulme ajrore janë mbajtur sot në një nga fortesat e ISIS në Libi dhe mësohet se sulmi ka ardhur me kërkesë nga qeveria
Pengmarrja në Francë, prifti u vra nga persona të Shtetit Islamik Një prift është vrarë në një sulm nga dy persona të armatosur, në kishën e tij në periferinë e Rouen-it, në Francën veri
Sulmi në Ansbah të Gjermanisë, i motivuar nga ekstremizmi islamik Ministri i brendshëm i Bavarisë, Joachim Hermann ka thënë se beson se azilkërkuesi sirian, i cili e ka vrarë veten nëpër
Atentatet në Bagdad, humbin jetën 100 persona Kryeqyteti irakian Bagdad, pak para fundit të Ramazanit është përballur me një sulm terrorist ku kanë humbur jetën më sh
New York Times: Pse Arabia Saudite financon ekstremizmin dhe jo shëndetësinë te shqiptarët? Prestigjiozja amerikane New York Times, është ndalur swrish mbi radikalizimin e trojeve shqiptare, në veçanti Kosovës, n
Drejtori i CIA-s: Sulmi në Stamboll mban vulën e IS-it Drejtori i CIA-s, John Brennan është shprehur se sulmi vetëvrasës në Aeroportin Ataturk të Stambollit mban "vulën" e gru
Sulmet terroriste në Turqi nga 1982 deri sot Gjatë dy dekadave të fundit dhjetëra sulme terroriste kanë ndodhur në Turqi. Sipas një liste të përpiluar nga Agjencia e
DASH: Ja metodat e përhapjes së ekstremizmit islamik në Kosovë Në raportin vjetor për terrorizmin Departamenti Amerikan i Shtetit , për rastin e Kosovës, thekson dy faktorë kryesor në
Karman: ISIS është dorë e zgjatur e Assadit Nobelistja nga Jemeni, Tawakkol Abdel-Salam Karman, ka deklaruar se është pikërisht diktatura ajo që çon në korrupsion,
Erdogan: Turqia, e vetme kundër ISIS-it Pas një sërë deklaratash të forta, që kanë shënjestruar kryesisht Bashkimin Europian, Recep Tayyp Erdogan akuzon aleatët
Shërbimet sekrete suedeze: Po përgatiten të na godasin Mediat e huaja shkruajnë se shërbimet sekrete suedeze janë në gatishmëri të lartë në lidhje me një kërcënim të mundshëm
Obama: ISIS-i nuk përbën kërcënim për SHBA-të Presidenti amerikan, Barack Obama ka deklaruar se ISIS-i nuk përbën rrezik ekzistencial për Shtetet e Bashkuara të Ameri
Ja plani i SHBA-së për luftimin e ISIS-it në Libi Zyrtarë të lartë të Pentagonit në Shtëpinë e Bardhë kanë prezantuar një plan me të gjitha detajet për të goditur kërcëni
ISIS-i frikëson amerikanët, mund të sulmojë tokën e tyre Zyrtarë të lartë amerikan kanë lajmëruar se Shteti Islamik ka gjasa që gjatë këtij viti të kryejë sulme të drejtpërdrejt
Ja ngjarjet kryesore të botës gjatë vitit 2015 Nga atentatet e grupit të ISIS, veçanërisht kundër Francës tek ndërhyrja ushtarake e Moskës në konfliktin sirian dhe kri
DASH-i, i shqetësuar me numrin e kosovarëve në ISIS Departamentin Amerikan të Shtetit është i shqetësuar në lidhje me radikalizmin dhe pjesmarrjen e kosovarëve, burra dhe g
Rusia akuzon familjen e Erdogan për përfshirje në kontrabandën e naftës me ISIS Zyrtarët e lartë të Turqisë, përfshirë Presidentin Taip Erdogan dhe familjen e tij, kanë interesa të ngushta ekonomike m
Tre hapat për shkatërrimin e ISIS (FOTO LAJM) Me sulmet e Parisit, ISIS-i, nga një grup terrori rajonal dëshmoi se mund të mbjellë kaos në mbarë botën, ashtu siç bënt
Obama në Malajzi nën masa të jashtëzakonshme sigurie (FOTO LAJM) Presidenti amerikan, Barack Obama ka mbërritur këtë të premte në Malajzi, ku do të zhvillojë turin e fundit të një serie