999 rezultate për

isis-it

Publikohen të tjera pamje tmerruese nga krimet e ISIS-it në Mosul (FOTO LAJM) Pamjet e mësipërme tregojnë momentin pikëllues kur një ushtar irakian kishte shpërthyer në lot pasi kishte zbuluar trupi
Dezertori i ISIS: Grupi terrorist vret këdo që argumenton me ta Forcat Irakiane ndodhen në qytetin e vjetër historik të Mosulit, një nga pikat më të forta të ekstremistëve. Luftëtar
Militanti i ISIS-it hedh veten aksidentalisht në erë (VIDEO) Ky është momenti kur një nga militantët e ISIS bie vetë pre e kurthit që po ngrinte. Bomba që po përpiqej të vendoste
ISIS pranon humbjen në Irak Udhëheqësi i Shtetit të vetëshpallur Islamik, Abu Bakr al-Baghdadi, ka pranuar humbjen në Irak. Ai ka urdhëruar që m
Snajperisti, veteran i 5 luftërave që ka vrarë mbi 300 pjesëtarë të ISIS-it (FOTO & VIDEO) Abu Tahseen, 63 vjeçar, është vullnetar i njësiteve të Mobilizimit Popullor të Irakut. Snajperisti i qetë pretendon
Aeroplanmbajtësja amerikane në Mesdhe, rinisin sulmet ndaj ISIS-it (FOTO LAJM) Avionët luftarake amerikanë kanë filluar neutralizmin e objektivave terroriste të Shtetit Islamik në Irak dhe Siri nga D
Pentagoni vë në shënjestër një lider i ISIS-it në Mosul Militanti i lindur në Francë, Rachid Kassim, i dyshuar për inspirim të disa sulmeve në Francë, ishte objektivi i një sul
NATO vret 11 militantë të ISIS-it me dron Një zyrtar afgan ka njoftuar se NATO ka vrarë 11 militantë të ISIS-it, përfshirë dy komandantë të lartë, në provincën li
Dokumentet e ISIS-it zbulojnë refuzimin e dy kosovarëve për t'iu bashkuar luftës "The Washington Post" ka publikuar së funmi disa dokumente të gjetura nga forcat irakiane pasi morën bazën e Shtetit Isl
Bosnja dhe Kosova janë vendet më të rrezikshme për krijimin e ISIS-it Bosnja Hercegovina dhe Kosova janë dy vendet ku militantët e Shtetit Islamik do të ndërtojnë një bazë në Evropë nëse ata
Vetëvritet ushtari britanik për shpëtuar ISIS-it Një ushtar britanik i cili ndodhej në frontin e luftës në Siri, është vetëvrarë për të mos rënë në duart e Shtetit të ve
Vritet “Buldozeri”, xhelati i ISIS-it që i mori jetën mbi 100 personave Xhelati ose siç quhet ndryshe “buldozeri” kryesor i organizatës terroriste “Shteti Islamik” , Abu Sajaf është vrarë ng
Biseda telefonike, Trump dhe Putin bëhen bashkë për t’i shpallur luftë ISIS-it Presidentët Donald Trump dhe Vladimir Putin kanë arritur të bien dakord për një marrëveshje të përbashkët për ndërhyrjen
Brenda tuneleve ku jetuan pjesëtarët e ISIS-it në Irak (FOTO LAJM) Teksa lufta për qytetin irakian të Mosulit po vazhdon, ISIS po humbet territor dita ditës. Javën e kaluar, forcat ira
Kim Kardashian u grabit në Paris nga terroristët e ISIS-it? Një teori e fundit mbi plaçkitjen Kim Kardashian në Paris po trondit mediat botërore. Sipas disa hetimeve të fundit mend
Trump bëhet bashkë më Putin për të bombarduar ISIS-in Ministria ruse e Mbrojtjes ka njoftuar se aeroplanët ushtarak rusë në Siri kanë marrë pjesë në misionin në krye të se ci
Lideri i ISIS-it në gjendje të rëndë Lideri i të ashtuquajturit “Shtetit Islamik” , Abu Bakr al-Baghdadi është plagosur rëndë në bombardimet e ndërmarra në I
Po tentonin ikjen përmes ujit, ja si janë sulmuar anijet e ISIS-it (VIDEO) Forcat e koalicionit kanë hedhur në erë mbi 100 anije të militantëve të Shtetit Islamik brenda kësaj jave, të cilat po l
SHKODËR/ Mësuesja propagandonte pro ISIS-it, ja çfarë thotë drejtori i Medresesë (FOTO LAJM) Drejtori i Përgjithshëm i Medresesë së Shkodrës, Kujtim Dervishi, është prononcuar sot pas lajmit të transmetuar per ish
Bombardohet Universiteti historik i Mosulit për t’u marrë nga duart e ISIS-it Forcat irakiane sulmuan sot Universitetin e rëndësishëm të qytetit verior të Mosulit, si pjesë e një fushate të mbështet