999 rezultate për

ishulli

Zbulohet në Paqësor, ishulli kyç për të gjetur jetë në Mars Ishulli më i ri që ekziston në tokë është formuar nga llava vullkanike, në një zonë të largët të Paqësorit dhe ka një mo
Kjo shtëpi në ishullin mahnitës bëhet e jotja, por me një kusht (FOTO LAJM) Një pamje e mrekullueshme e maleve, shkurreve dhe pyjeve indigjene, Biosfera e Ama Amanzi, në Afrikën e Jugut është e de
Si e zhduku CIA ishullin e pasur me naftë në Meksikë? (FOTO LAJM) Ishulli Bermeja ndodhej, të paktën deri në vitin 1997 në Gjirin e Meksikës, 22 kilometra në veriperëndim të gadishullit
Dikur ishte parajsë e vërtetë, historia e tmerrshme e këtij ishulli (FOTO LAJM) Ishulli italian Gaiola është i rrethuar me ujë të pastër si kristali, ndërsa e zbukuron pamja e bukur, vila dhe vreshta
Dalin për peshkim, stuhia e fuqishme i dërgon në ishullin e pabanuar (FOTO LAJM) Një çift i cili kishte humbur në një ishull fatmirësisht u shpëtuan pasi shkruan "Ndihmë" në rërë. Cifti kishte dalë
Bëni gati valixhet, ky ishull kërkon një Robinson Kruzo të kohëve moderne Nëse ke fantazuar ndonjëherë për të jetuar në një ishull të braktisur, si Robinson Cruso, por jo në kushte të rrezikshme
Ishulli kroat që ngjan si një shenjë gishtash (FOTO LAJM) Kroacia ka 79 ishuj të mëdhenj dhe mbi 500 mesatarë dhe 642 të vegjël dhe shkëmbinj që mbulojnë një zonë prej 3.300 kilo
Është i madh sa dy fusha futbolli, brenda ishullit më të mbipopulluar në botë (FOTO LAJM) Santa Cruz del Islote është një ishull magjik me 97 shtëpi, një shkollë, një restorant që funksionon si një port dhe një
Ishulli misterioz ku nuk lejohet ta vizitojnë burrat (FOTO LAJM) Një sipërmarrës amerikan po hap një vendpushim në një ishull Finlandë ku nuk lejohen burrat. SuperShe Island është në
Anastasiades, sërish president i Qipros Presidenti i Qipros, Nikos Anastasiades, ka fituar sot rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në ishullin e ndarë të
Ishulli i frikshëm në Nju Jork, ja çfarë misteri fsheh (FOTO LAJM) Ka një ishull të fshehur në Nju Jork i cili është i mbyllur për vizitorët sepse është i pabanueshëm dhe ka një ekosistem
Momente tmerri në qiell, avionin e merr era si karton (VIDEO) Regjistrimet dramatike tregojnë momentin kur aeroplani lëkundet nga stuhia e fortë deri në zbritje në pistën e Aeroporti
Shpërthen papritur vullkani, evakuohen 1500 persona Rreth 1500 persona janë evakuuar nga ishujt e Guineas se Re Papua ku një vullkan, deri më tani i përgjumur, filloi të sh
Greqi, konfiskohet anija me material për eksploziv Autoritetet greke sekuestruan një anije me flamur të Tanzanisë, e cila po lundronte drejt Libisë me material për prodhim
Panë aeroplan për herë të parë, banorët e ishullit krijuan fe për nder të tij (FOTO LAJM) Një fe që adhuron aeroplanin u krijua nga një grup njerëzish që panë aeroplanin e parë të fluturonte mbi Vanuatun, një i
Ishulli më i vogël në botë me një shtëpi e një pemë Ishulli më i vogël në botë i banur është quajtur ‘Just Room Enough Island’ dhe arsyeja do t’ju habisë. Kjo për shkak
Ka një shtëpi dhe një pemë, ishulli më i vogël i banuar (FOTO LAJM) Ishulli më i vogël në botë i banuar është quajtur "Just Room Enough Island" për një arsye të mirë. Kjo për shkak se h
Një ishull i ri në Paqësor, mban çelësat për të gjetur jetë në Mars (FOTO LAJM) Ishulli më i ri që ekziston në tokë është formuar nga llava vullkanike, në një zonë të largët të Paqësorit dhe ka një mo
SHBA nis 20 avionë luftarakë në gadishullin korean Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dërguar 20 avionë luftarakë mbi qiellin koreanojugor, duke filluar stërvitjen ushta
Pamjet e tmerrshme nga ishulli turistik, vendi po përmbytet nga llava e vullkanit (FOTO LAJM) Këto foto të tmerrshme tregojnë fluksin masiv të llavës e cila ka mbushur lumenjtë që rrethojnë malin Agung i cili ësht