999 rezultate për

integrohen

Rama reagon për rikthimin e opozitës në tryezën e dialogut Ditën e sotme një marrëveshje surprizë mes maxhorancës dhe opozitës ka ngritur jo pak reagime. Për këtë ka reaguar ed
A do të integrohen të kthyerit nga Siria? Kthimi i më shumë se 100 qytetarëve të Kosovës nga zonat e konfliktit në Siri, sipas zyrtarëve të shtetit, nuk duhet të
Pavlopulos: Duam që Maqedonia dhe Shqipëria të integrohen në BE Presidenti grek, Prokopis Pavlopulos në konferencën e përbashkët me homologun turk, Erdogan foli edhe për Ballkanin.
4283 mjekë serbë nuk do të integrohen në Kosovë Në vend të integrimit në sistemin kosovar të shëndetësisë, siç është rasti me drejtësinë, institucionet e shëndetësisë s
Lajm i mirë për përdoruesit e Samsung, cilësitë e Note 7 integrohen në Galaxy S7 Pronarët e S7 dhe S7 Edge kanë filluar të vërejnë disa përditësime të reja në pajisjet e tyre që kanë sjellë tipare mbre
Shqiptarët e kthyer nga lufta në Siri kërkojnë të riintegrohen Janë rreth 314 qytetarë shqiptarë të Kosovës të cilët kanë shkuar në Siri që nga viti 2012, 120 prej të cilëve, janë kth
Gjermania do që refugjatët të integrohen ose të largohen Ministri i Brendshëm gjerman Thomas de Maiziere tha se do të shtynte Kuvendin për të aprovuar një ligj, sipas të cilit r
A po integrohen serbët në shtetin e Kosovës? Ndërsa shqiptarët po e lënë shtetin e Kosovës për të ikur jashtë, shumë serbë kanë marrë pashaporta kosovare. Ministr
Serbët marrin pashaporta të Kosovës Duket se më në fund po kemi një lajm të mirë se serbët në veri po integrohen në jetën politike të Kosovës. Deri ne ja
Merkel: Duam që vendet e Ballkanit të integrohen më shpejt në BE Kancelarja gjermane Angela Merkel vlerësoi sot përpjekjen e vendeve të Ballkanit për tu integruar në Bashkimin Europian.
Kosova dëshiron të ruajë zinxhirin komandues policor Plani i integrimit të individëve të komunitetit serb nga pjesa veriore e Kosovës, të cilët duan të integrohen në struktu
"Vazhdoni reformat, dyert e NATO-s ende të hapura" Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Andres fog Rasmunsen, ka thënë se të gjithë që duan të integrohen në NATO, duhet t'i v
Jahjaga: Serbët të integrohen Në praninë e një numri të madh studiuesish dhe specialistësh të çështjeve të Ballkanit, presidentja Atifete Jahjaga në f
Thaci: Nuk i detyrojme serbet me dhune te integrohen Kosova nuk do t’i detyrojë serbët në veri që të integrohen, por do të synojë t&