999 rezultate për

informacion

Autobusi del nga rruga në Tetovë, shumë të vdekur dhe 20 të plagosur (VIDEO) Një autobus ka dalë nga rruga dhe është përmbysur pasditen e sotme në autostradën Shkup-Tetovë. Paraprakisht raportohet
Shaqiri: Klopp do të na jap informacione se si duhet të mposhtim West Hamin Xherdam Shaqiri beson se Liverpooli mund të marrë pikët e plota sonte kundër West Ham Unitedit. “West Ham ka bërë dis
KE merr informacionin zyrtar për marrëveshjen e Prespës Drejtori i Drejtorisë për Fqinjësi dhe Negociata për Zgjerim të Komisionit Evropian, Christijan Danielsson, i cili prej
SHIFRAT/ 117 deputetë e "hanë bukën" kot Ndryshimi i sistemit nga mazhoritar në proporcional ka bërë që Kuvendi të mbushet jo pak edhe nga “dembelë”. Madje shumi
Berisha pas 25 vitesh: Rama u rekrutua nga diplomatja greke Ish-kryeministri Sali Berisha ka rrëfyer në Opinion, sipas tij një informacion të 25 viteve më parë për Kryeministrin Ra
Detajet, zhduken dy adoleshente shqiptare në Angli (FOTO LAJM) Dy adoleshente shqiptare, të cilat ishin shoqe me njëra-tjetrën, prej ditësh, rezultojnë të zhdukura në Angli. Ato ka më
“WhatsApp” merr vendimin drastik ndaj përdoruesve “WhatsApp”-i po u kufizon përdoruesve të tij shpërndarjen e një mesazhi në jo më shumë se 5 herë, e kjo bëhet në përpjek
Del lista e "zezë" e Tiranës, kush janë 22 kriminelët më të kërkuar në kryeqytet (FOTO LAJM) Polica e Shtetit ashtu siç ka bërë me shumë qarqe në vend ka publikuar edhe 22 personat më të kërkuar në Tiranë. N
Kapet personi që do të sulmonte me anti-tank Shtëpinë e Bardhë Një 21-vjeçar u arrestua në Xhorxhia, në juglindje të SHBA-së, pasi u përpoq të blejë eksplozivë dhe një antitank me syn
Shpërthen flaka dhe tymi në ish-Bllok (VIDEO) Disa kosha plehrash në zonën e ish-Bllokut në Tiranë u përfshinë nga flakët e zjarrit, mëngjesin e sotëm. Në vendngja
Kryemadhi i referohet informacioneve sekrete: Do të kemi zgjedhje në qershor Monika Kryemadhi është përpjekur t'u japë zemër militantëve të mbetur të LSI duke thënë se pritet që të ketë zgjedhje në
Problemet për Mourinhon s’kanë fund, zbulohet lidhja jashtëmartesore me bukuroshen bionde (FOTO LAJM) Pas shkarkimit gjatë kësaj jave nga Manchester United, hallet duket se nuk kanë fund për Jose Mourinhon. Ditën e sotme,
Aksident i tmerrshëm në Serbi, të vdekur dhe 30 të plagosur (FOTO LAJM) Të paktën pesë persona kanë vdekur dhe 30 të tjerë janë lënduar pas përplasjes së trenit me autobusin në hekurudhën afër
"Lidheni të çmendurin", deputeti shpërthen kundër Ramës Kreu i grupit parlamentar te LSI-se, Petrit Vasili, pas deklaratave të kryeministrit, Edi Rama mbrëmjen e djeshme në një
Zjarri pushton katin e fundit të Ministrisë së Jashtme (VIDEO) Shtëllunga tymi të zi janë duke dalë nga kati i fundit i Ministrisë së Punëve të Jashtme në Tiranë. Zjarri ka rënë di
Forcat e Armatosura shqiptare bëhen heronj në det, shpëtojnë 84 emigrantë (FOTO LAJM) Anija e Forcës së Armatosur “Lissus” ka shpëtuar 84 persona në dy operacione të njëpasnjëshme në detin Egje. Në kuadë
Nga sot, të lexosh Dostojevskin në Kuvajt është krim Autoritetet e Kuvajtit censuruan pothuajse njëmijë libra në një festival letrar që nisi të mërkurën, përfshirë edhe vepr
Daniel Sturridge nën Hetim, për informacione në Baste Një ngjarje disi e pazakonte ka ndodhur në Angli. Daniel Sturridge është në hetim për arsye se ka ndihmuar Bastenxhin
UEFA kërcënon gjigantët europian me penalizime në merkato Institucioni më i lartë futbollistik në Europë, UEFA ka mbajtur së fundmi një qendrim rreth Fair Play financiar. Së fund
Opinionisti me informacion top-sekret, ja kur ngriten aktakuzat nga Specialja Ligji për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, parashikon mbrojtjen e viktimave dhe të dëshmit