999 rezultate për

imunitetit

Krasniqi, EULEX-it: Imuniteti nuk hiqet me rezolutë Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, i është drejtuar me anë të një letre Misionit Evropian për sundimin e li
EULEX-i përçan PDK-në Kërkesa e EULEX-it që Kuvendi i Kosovës të nxjerr një rezolutë, me të cilën do t’i “zhveshë” disa deputetë nga imuniteti
EULEX-i kërkon rezolutë kundër imunitetit Drejtuesit e EULEX-it kanë kërkuar nga kryeparlamentari Jakup Krasniqi, që institucioni të cilin ai e drejton-Kuvendi i
Deputeti s'mund të arrestohet pa heqjen e imunitetit Deputetët e Kuvendit të Republikës së Kosovës gëzojnë imunitet nga ndjekja penale vetëm për veprimet e tyre të ndërmarra
EULEX-i nuk ka kërkuar heqjen e imunitetit të Limajt Prokurorët e EULEX-it nuk kanë bërë kërkesë për heqjen e imunitetit të deputetit Fatmir Limaj, ka deklaruar misioni evro
Meta, heqja e imunitetit, sot votohet Parlamenti i Shqipërisë pritet të votojë sot për heqjen e imunitetit të ish- zv.kryeministrit Ilir Meta. “Këshilli për r
Komisioni i Ligjeve miraton kufizimin e imunitetit Komisioni parlamentar i ligjeve ka miratuar sot projektligjin për kufizimin vullnetar të imunitetit nga ana e deputetëve
Xhafaj: Kufizimi i imuniteteve, antikushtetues Komisioni Parlamentar i Ligjeve po diskuton sot ndryshimet në rregullore të propozuara nga Partia Demokratike për kufizi
Dokle: Ndryshimet në rregullore, atentat Kushtetutës Ka nisur punimet seanca plenare e Kuvendit të Shqipërisë ku pritet të votohet për heqjen e imunitetit të kreut të LSI-s
Kuvend, votohet heqja e imunitetit të Metës Zhvillohet sot seanca plenare e Kuvendit të Shqipërisë ku pritet të votohet për heqjen e imunitetit të kreut të LSI-së,
PS bojkot votimit për imunitetin e Metës e Priftit Grupi Parlamentar i Partisë Socialiste ka vendosur në mbledhjen e sotme që të mos marrë pjesë në votimin e Kuvendit, gja
Diskutimi i imunitetit, mblidhet grupi parlamentar socialist Grupi parlamentar i Partisë Socialiste është mbledhur sot për të diskutuar për qëndrimin që do të mbajë në seancën plena
Të mërkurën, seanca për imunitetin e Priftit dhe Metës Konferenca e Kryetarëve vendosi pasditen e sotme që seanca për shqyrtimin e heqjes së imunitetit të dy deputetëve, Ilir
Imuniteti i Priftit e Metës, mblidhet Këshilli i Mandateve Heqja e imunitetit të kreut të LSI-së Ilir Meta dhe ish ministrit të Ekonomisë, Dritan Prifti do të diskutohet sot në në
Berisha përshëndet dorëzimin e imunitetit nga Meta Zëdhënësja e Partisë Demokratike, në emër të kryeministrit Sali Berisha, është shprehur sot se përshëndet vendimin e zv/
Përgjimi, Meta letër Topallit: Dorëzoj imunitetin Zv/kryeministri dhe kreu i LSI-së, Ilir Meta, tha para pak minutash se do të linte mandatin e deputetit për t’i hapur rr
Heqja e imunitetit kërkesë e KE, të ndryshohet Kushtetuta Zv/kryeministri Ilir Meta është shprehur sot në mbështetje të heqjes së imunitetit të deputetëve dhe politikanëve kundre
Berisha: 2011-ta, viti i fitores së koalicionit të integrimit Për mazhorancën viti 2011 do të jetë një fitore në zgjedhjet lokale dhe një sukses për integrimin e vendit drejt Bashkim
Familjarët e viktimave të Gërdecit: Mediut t'i hiqet imuniteti Shoqata e familjarëve të viktimave të Gërdecit publikoi sot një deklaratë me të cilën i kërkon Prokurorisë së Përgjithsh
Meta në një linjë me Topin: Mbështes heqjen e imunitetit Numri dy i qeverisë, Ilir Meta deklaroi sot se mbështet nismën e presidentit të Republikës, për heqjen e imunitetit për