999 rezultate për

imri

U shpallën kampion dimri, lojtarët e Kukësit mblidhen për darkë duke festuar Kukësi u ndal sot nga Skënderbeu duke mos shkuar më shumë se barazimi 1-1 në Elbasan Arena, shkruan Albeu.com. Megjit
Kukësi dhe Skënderbeu ndajnë pikët, verilindorët shpallen kampion dimri (VIDEO) Kukësi nuk ka shkuar më shumë se barazimi 1-1 ndaj Skënderbeut në sfidën e vlefshme për javën e 17-të të Kategorisë Supe
Pogradeci me meritë kampion dimri, Abazaj: Nuk e diskutojmë Superioren Një gol i shënuar nga Shkullaku i ka dhënë fitoren Pogradecit, duke e shpallur kampion dimri. Në stadiumin "Gjorgji Kyçy
Si të kombinoni të bardhën gjatë dimrit (FOTO LAJM) Këmishët e bardha klasike nuk duhet të mungojnë në gardërobën e askujt këtë sezon. Kjo këmishë tradicionale është çfa
Foto unike që tregojnë se dimri i egër ka bukuri të rralla (FOTO LAJM) Kur është verë dhe nxehtë, shpesh do të dëshironim të ndodheshim në situata të klimës së ftohtë, jo mbytëse, të jetueshm
Thirrja e dhimbshme e vogëlushes nga Miloti: U zgjova e lagur nga shiu, dua një çadër dimri Edhe pse tashmë lëkundjet janë qetësuar disi, gjërat vështirë se do t'i kthehen normalitetit përsa kohë qytetarët vazhdo
Ushqimet më të mira për stinën e dimrit Mbi te gjitha, ekspertët këshillojnë që gjatë stinës së dimrit duhet të qëndroni pozitiv, të ushtroni dhe të siguroheni
Troket dimri, ulen ndjeshëm temperaturat Jemi zyrtarisht në stinën e dimrit. Sipas Meteoalb, mot i kthjellët mbizotëron në të gjithë vendin. Herë pas here do të
4 parfumet më të mira për periudhën e ftohtë të dimrit Në dimër të gjithë duan të rrinë ngrohtë mbuluar me batanije, të ndezin qirinj me aromë të mirë, dhë të qëndrojnë pranë
Kujdes me kondicionerin, mësoni efektet negative gjatë dimrit Në të katërta stinët, njeriu “modern” ka gjetur si zgjidhje për balancimin e temperaturave në ambientin ku jeton dhe pun
Gjoba shoferëve që nuk përfillin rregullat për pajisje dimërore Që nga 15 nëntori, kur fillon sezoni dimëror, ngasësit e automjeteve obligohen që në automjetet e tyre të kenë pajisjet
Jemi drejt dimrit, mësoni arsyet pse shëndosheni Mungesa e diellit ul nivelin e serotonines, e cila lidhet me gjendjen tone shpirtërore. Dhe kur jemi të mërzitur, ne kër
Erdhi dimri, si të bëni hap pas hapi biskotat e çajit me mjaltë dhe bajame Koha e përgatitjes - 30 minuta bashkë me pjekjen PËRBËRËSIT: 120 g miell orizi, 30 g miell misri i bluar imët, 80 g g
Dimri po afron dhe keni probleme me lëkurën, 5 mënyra si mund të mbroheni nga ngricat Me uljen e temperaturave, nisin edhe problemet me lëkurën tuaj nëse ju nuk kujdeseni për të. I ftohti dhe era janë dy ag
Një nga këto pulovra duhet ta shtoni me patjetër në garderobën tuaj (FOTO LAJM) Pulovrat janë gjithmonë në 'pole postion' për sa i përket gardërobës së dimrit, pikërisht për komfortin dhe butësinë e
Xhup apo pallto, këto janë trendet për garderobën e këtij dimri (FOTO LAJM) Në pjesën më të madhe të kohës në dimër, nga veshja jonë është e dukshme pallto, xhupi apo pellushi që mbajmë veshur dhe
Troket dimri, mali i Gjalicës zbardhet nga bora Mund të themi se dimri ka trokitur. Ditën e sotme mali i Gjalicës në Kukës është zbardhur nga bora. Gjatë natës pati
Ngrohtë dhe bukur! Këto janë kombinimet më të bukura që do shihni këtë dimër (FOTO LAJM) Sezoni i dimrit është afër, megjithatë mos lejoni që temperaturat e ulëta t’ju ndalojnë dëshirën për t’u veshur bukur.
Pesë mënyra për ta luftuar mungesën e vitaminës D gjatë dimrit Vitamina D është vitamina, e cila ndihmon zhvillimin sa më të mirë të eshtrave, dhëmbëve dhe muskujve. Mirëpo problemi ë
Po vjen dimri, si të shpëtoni pa fituar kilogramë të tepërt Mungesa e diellit ul nivelin e serotonines, e cila lidhet me gjendjen tone shpirtërore. Dhe kur jemi të mërzitur, ne kër