999 rezultate për

iliq

Therje me thikë në Obiliq Policia ka arrestuar dje një të dyshuar në Obiliq pasi që i njëjti së bashku edhe me dy të dyshuar tjerë të cilët gjende
Shtyhet rasti ‘"Almiri", mbrojta kërkon ndërrimin e prokurorit Procesi gjyqësor për vrasjen e katërvjeçarin Almir Aliu nga Kumanova, për të cilën akuzohet Boban Iliq, është shtyrë për
Ministri pretendon se termocentralet nuk e ndotin shumë ajrin, le të jetojë në Obiliq Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka treguar ‘fajtorin’ kryesor që po e ndotë ajrin në vendin tonë. Sipas
Kërkohet mbjellja e një milion pemëve Kuvendi i Republikës pritet që nesër të mbajë seancë të jashtëzakonshme ku do të diskutohet rreth ndotjes së ajrit. L
Aksident tmerrues afër Obiliqit (FOTO LAJM) Një aksident zinxhiror ka ndodhur pak më parë në autostradën “Ibrahim Rugova” në fshatin Mazgit. Të përfshira në aksi
Burri mbyt gruan dhe vret veten në Obiliq Policia e Kosovës ka njoftuar në detaje për vdekjet e dyshimta që ndodhën në një shtëpi në Babimovc të Obiliqit. Mbrëmë
Fqinjët rrëfejnë si i gjetën viktimat në Obiliq Bashkëshorti dhe bashkëshortja G.M. dhe B.M. janë gjetur të vdekur në shtëpinë e vet në Babimoc tek Obiliqi,ka njoftuar
Viktimat në Obiliq janë nga komuniteti serb Mbrëmjen e djeshme, në Babimovc të Obiliqit janë gjetur dy trupa të vdekur. “Me date 08.01.2018 rreth ores 20:45 ne f
E nxjerr armën në autobusin e Obiliqit, arrestohet Mbrëmë në rrugën “Hasan Prishtina” në Obiliq, është raportuar për armëmbajtje pa leje. Siç raporton policia, gjatë nj
Dëmtohet xhamia në Obiliq Policia e Kosovës ka bërë të ditur se dera e xhamisë së Mazgitit të Ulët në Obiliq është dëmtuar. “Ankuesi mashkull K
Fillon puna për nxjerrjen e qymyrit në Obiliq Pas 16 muajsh është ndezur ekstravatori për të filluar punën në nxjerrjen e qymyrit në zonën e Obiliqit. Ministri i Zhvi
Termkosi do të shtrihet edhe në Fushë-Kosovë, Obiliq dhe Drenas Ndërtimi i termocentralit “Kosova e Re” është promovuar nga Qeveria edhe si projekt që garanton dyfishim të kapaciteteve
Shtyhet përsëri seanca për rastin e Almirit Seanca gjyqësore për rastin e Almirit është shtyerë sot, ku i akuzuar është Boban Iliq nga Kumanova. Sipas avokatëve
Bëhen për spital dy policë në Obiliq Janë arrestuar tre të dyshuar në Obiliq pasi që të njëjtit pas një mosmarrëveshje kanë sulmuar fizikisht viktimën mashku
Në Obiliq një polic bëhet për spital Është arrestuar i dyshuari mashkull në Obiliq, pasi që i njëjti kishte sulmuar fizikisht zyrtarin policor mashkull i cil
REZULTATET/ AAK-jë po udhëheq bindshëm në Obiliq Nga të dhënat e siguruara prej Albeu.com, mësohet se deri më tani në Obiliq është duke udhëhequr Xhafer Gashi i AAK-së m
Vrasja e Almirit, lirohet nga akuza për dhunë Bojan Iliqi Vogëlushi katërvjeçar Almir Aliu për shkak të një grindjeje mes babit të tij dhe Boban Iliqit, natën e 25 qershorit të v
Perez i'u përgjigjet kritikuesve të Realit: Pse jeni kaq ziliqar? Që Reali i Madridit nuk është në top formën e tij kjo është parë dukshëm por që dhe kritikët po e nenvlerësojnë dhe kjo
Elton Deda reagon për revoltën ndaj vezëve të Bleonës: Femra ziliqare! Këngëtari Elton Deda ka reaguar në lidhje me fyrjet e shumta që iu bënë online Bleona Qeretit pasi ajo publikoi videon e
Për Obiliqin s'ka stinë të pastër, banorët rrëfejnë vuajtjet Tymi dhe hiri që dalin nga dy termocentralet në komunën e Obiliqit bezdisin qindra mijëra qytetarë të Kosovës gjatë dimr