999 rezultate për

huaja

Durrës, grabiten me armë 3 mln lekë në një pikë mermeri Një shumë prej 3 milionë lekë të vjetra janë grabitur sot në një pikë mermeri në fshatin Xhafzotaj të Durrësit. Sipas po
Mediat e huaja, jehonë aksionit të policisë për ikonat Disa nga mediat më të mëdha në botë i kanë bërë jehonë lajmit mbi aksionin policor në Shqipëri për sekuestrimin e më shu
Imitimet e markave të huaja nga shqiptarët (FOTO-LAJM) Nëse imitimi do të ishte forma më e sinqertë e lajkatimit, atëherë disa nga korporatat më të mëdha amerikane duhet të nd
Plagosje me armë zjarri në Fushë-Krujë Një 55-vjeçar ka mbetur i plagosur pasditen e sotme në qendër të qytetit të Fushë-Krujës. Mësohet se shtetasi Nikollë Gj
Shqiponja eksploron Alpet franceze (FOTO-VIDEO) Kush më mirë se një shqiponjë mund ti eksplorojë Alpet franceze. Dhe për të dokumentuar këtë gjë asaj i është vendosur n
Sulmohet konsullata e SHBA-së në Afganistan Konsullata amerikane në qytetin perëndimor të Heratit është sulmuar nga Talebanët. Nga sulmi i ndërmarrë janë plagosur p
Bllokohen masterat në Fakultetin e Gjuhëve të Huaja Senati i Universitetit të Tiranës nuk ka miratuar kurrikulat e reja për masterat profesionalë dhe ata shkencorë në Fakul
Fuqitë e huaja kanë futur 25 milionë euro në Shqipëri Për zgjedhje në Shqipëri kanë hyrë rreth 25 milionë euro nga fuqitë e huaja për të ndikuar në vendimmarrjen në Shqipëri.
Tregjet e huaja i duan punimet e drurit Produktet e drurit kanë tërhequr vëmendjen kur ato janë prezantuar në panairet e rajonit dhe Evropës. Duket se tregjet e
Strugë, arrestohen 2 serbe dhe 2 bullgare Policia e maqedonase ditën e djeshme ka arrestuar katër shtetase të huaja. Ndër to 2 ishin serbe dhe 2 ishin bullgare. S
Ilievski emërohet zv/drejtor për investime të huaja Hristijan Ilievski është emëruar nga qeveria e Maqedonisë zëvendës drejtor i Agjencisë për investime të huaja dhe promov
Në Maqedoni ka fare pak investime të huaja Raporti vjetor i Konferencës për zhvillim të Kombeve të Bashkuara " World Investment Report 2013" tregon se Maqedonia mb
Klubet e huaja: 10 milionë euro për kuqezinjtë (FOTO LAJM) Nuk ka sezon merkatoje (si në verë dhe në dimër) ku të mos jenë përfshirë lojtarët e Kombëtares shqiptare. Ca për shkak
Mediat e huaja pasqyrojnë dorëheqjen e kryeministrit Berisha Dorëheqja e kryeministrit Berisha nga funksionet që ai mbante në Partinë Demokratike nuk ka kaluar pa u komentuar edhe n
Vrasja në Laç pasqyrohet edhe nga mediat e huaja Vrasja e simpatizantit të LSI-së në qytetin e Laçit dhe plagosja e kandidatit të PD-së janë pasqyruar edhe nga disa medi
Mediat e huaja: Zgjedhjet, kyçe për integrimin në BE Mediat e huaja i kanë dhënë një vend të vecantë situatës aktuale në Shqipëri duke i konsideruar këto si zgjedhje shumë t
Egjipti dënon 43 punonjës të OJQ-ve Plot 43 punonjës të agjencive të huaja jo-fitimprurëse janë dënuar nga një gjykatë egjiptiane pasi kanë përdorur fondet
Kriza në BE, kompani të huaja hapin filialet e tyre në Shqipëri Taksat e larta dhe kriza që ka përfshirë shumë vende të BE ka bërë që shumë kompani italiane dhe spanjolle në fushën e t
Shembet ura, makinat përfundojnë në ujë (VIDEO-FOTO) Një urë në lumin Skagit në Washington është shembur pjesërisht ku për pasojë disa makina kanë përfunduar në ujë. Mediat
Kuota për dërgimin e punëtorëve ndërtimorë në shtete të huaja Ministri i Punës dhe Politikës Sociale, Spiro Ristovski ka publikuar sot se ndarja e kuotave për dërgimin e punëtorëve n