999 rezultate për

huaja

Cani siguron qytetarët: Nuk ka ulje pagash dhe pensionesh Ministri i Financave, Shkëlqim Cani deklaroi sot në Kuvend se nuk do të ketë ulje pagash dhe pensionesh. Duke sqaruar di
Shqipëria si Namibia e Tongo Produkti Bruto i Brendshëm për frymë në Shqipëri për vitin 2013 është 8.200, aq sa Namibia e Tongo, gjë që e rendit vend
Mediat: Samaras të mësojë nga Gruevski rreth investimeve “Gazeta e redaktorëve” në një analizë për politikën greke si dhe për tërheqjen e investimeve të huaja në një shkrim me t
Rama i merr Bashës konviktin e Shkollës së Gjuhëve të Huaja Nuk ka fund kalvari i pronësisë së godinës së Konviktit të Gjuhëve të Huaja “Asim Vokshi”, Tiranë”, ndodhur në zonën kad
Veliaj i merr Bashës konviktin e gjuhëve të huaja Konvikti i shkollës së gjuhëve të huaja “Asim Vokshi”, Tiranë” i cili deri më sot ishte në administrim të Bashkisë së Ti
Gruevski: Diaspora të ndihmojë në tërheqjen e investimeve të huaja Kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski ka zhvilluar një takim me mërgimtarët e Maqedonisë në Dyseldorf, dhe kërkoi m
Arrestohen zyrtarë të policisë në Ohër dhe Strugë Ndihmës kryeshefi i Policisë në Ohër, Bashkim Çollakun 43 vjeç, është arrestuar sot bashkë me dy punonjës të tjerë të po
Veljanovski fton ndërkombtarët të vëzhgonë zgjedhjet Trajko Veljanoski, Kryetari i Parlamentit të Maqedonisë, sot u ka bërë thirrje kryetarëve të Asambleve Parlamentare të O
Protestat në Kosovë përcillen edhe nga mediat e huaja (FOTO-LAJM) Protestat e fundit në Kosovë janë përcjellë edhe nga mediat ndërkombëtare. Për BBC protestat e studentëve për largimin e
Mediat e huaja pasqyrojnë grabitjen spektakolare të babagjyshëve (VIDEO) Grabitja spektakolare e një argjendarie në Tiranë por edhe Prizren nga babagjyshët e Vitit të Ri janë pasqyruar nga disa
Në Beograd aksidentohen 36 makina, 2 të vdekur Orët e lodhshme të pritjes në kufirin Kroaci - Serbi ku autokolona e makinave kishte shkuar rreth 30 kilometër ka përfun
Shqipëri-Kanada, marrëveshje për rritjen e investimeve të huaja Kanadaja dhe Shqipëria kanë finalizuar negociatat mbi promovimin e investimeve të huaja dhe të marrëveshjes së mbrojtjes
Ahmetaj anulon kontratën për konviktin e Gjuhëve të Huaja Ministri Arben Ahmetaj anulon kontratën e lidhur nga paraardhësi i tij me të cilën i jepej një universiteti privat konvi
Aksidenti tragjik i Olldashit pasqyrohet nga mediat e huaja Mediat e huaja kanë pasqyruar lajmin për aksidentin tragjik të mbrëmjes së kaluar që i mori jetën deputetit të Partisë D
Saraçini: 250 milionë euro investime të huaja Nëse deri në fund të vitit realizohen investimet e parashikuara, atëherë shifra do të variojë nga 200 deri në 250 milion
Kur këndon Ivica Daçiç (VIDEO) Sapo fillon biseda të ftuarve në një darkë zyrtare, një njeri i jep shenjë muzikantëve, merr mikrofonin dhe nis të këndo
Durrës, grabiten me armë 3 mln lekë në një pikë mermeri Një shumë prej 3 milionë lekë të vjetra janë grabitur sot në një pikë mermeri në fshatin Xhafzotaj të Durrësit. Sipas po
Mediat e huaja, jehonë aksionit të policisë për ikonat Disa nga mediat më të mëdha në botë i kanë bërë jehonë lajmit mbi aksionin policor në Shqipëri për sekuestrimin e më shu
Imitimet e markave të huaja nga shqiptarët (FOTO-LAJM) Nëse imitimi do të ishte forma më e sinqertë e lajkatimit, atëherë disa nga korporatat më të mëdha amerikane duhet të nd
Plagosje me armë zjarri në Fushë-Krujë Një 55-vjeçar ka mbetur i plagosur pasditen e sotme në qendër të qytetit të Fushë-Krujës. Mësohet se shtetasi Nikollë Gj