999 rezultate për

holanda

Më të varfërit në Europë por paguajmë me shtrenjtë energjinë se Suedia e Holanda Në Shqipëri, çmimet e energjisë elektrike janë më të larta se në vende si Suedia, Finlanda, Mbretëria e Bashkuar, Holand
Policia ngre alarmin, “Holanda po kthehet në narko-shtet” Policët holandezë thonë se shumë prej viktimave nuk i raportojnë fare incidentet dhe se grupet e organizuara kanë dorë t
Holanda poshtëron Portugalinë e Cristiano Ronaldos (VIDEO) Holanda ka turpëruar Portugalinë në një miqësore duke fituar me shifrat e përgjithshme 0-3 në "Stade de Geneva". Gol
Holanda hat-trick Portugalisë në këtë pjesë të parë (VIDEO) Holanda po fiton bindshëm ndaj Portugalisë së Ronaldos me shifrat 3-0 në "Stade de Geneve". Ndeshja zhbllokohet me s
Burgjet e Holandës drejt mbylljes Trendi i mbylljes se burgjeve ka filluar që nga viti 2004, pasi krimi filloi të bier. Problemi i burgjeve të zbrazëta
Holanda tërheq ambasadorin e saj në Turqi Holanda njoftoi sot tërheqjen e ambasadorit të saj në Ankara për shkak të marrëdhënieve të vështira dhe nuk do të lejojë
Belgjika dhe Holanda shkëmbejnë territore Që nga 1 janari Belgjika dhe Holanda kanë kryer një shkëmbim territoresh, pas një marrëveshjeje paraprake. Pas aprovimev
Holanda kundër zgjerimit të shpejtë së Bashkimit Evropian Në kuadër të punimeve të Ministerialit të NATO-s në Bruksel, Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati zh
Trafik kokaine nga Holanda e Shqipëria, arrestohen 12 shqiptarë Policia italiane ka kryer një operacion masiv kundër trafikut të drogës në qytetin e Breshias. Nga raportimet e para
Pas Italisë, Holanda zbarkon me kryepolicë në Tiranë Shqetësimi nga trafiqet dhe krimi i organizuar me origjinë shqiptare në Roterdam, ka sjellë në Tiranë një delegacion të
32 lojtarët që mund të ndryshojnë kombëtaret e tyre Javën e kaluar, FIFA shprehu gatishmërinë e saj për të studiuar një modifikim të Statutit, për të eliminuar disa kufizim
I bëri atentat fisit Çapja, ekstradohet nga Holanda i shumëkërkuari Emri i Shkëlzen Hasanpapajt doli në skenë pas një atentati të dështuar ndaj Florenc Ccapjes dhe shokut të tij Blead Muça
Holanda merr një fitore pa vlerë ndaj Suedisë Holanda ka mundur Suedin në ndeshjen e fundit për kualifikueset e Kupës së Botës "Rusi 2018" me shifrat 2-0 në "Cruijff
Përcaktohen 9 ekipet europiane që shkojnë në Botëror, mbetet jashtë Holanda Pas përfundimit të ndeshjeve të sotme janë përcaktuar nëntë ekipet europiane që do të shkojnë në botërorin Rusi 2018.
Holanda i bën dhuratë MPJ-së një biçikletë tipike holandeze Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Maqedonisë, Nikolla Dimitrov dhe drejtori i përgjithshëm për bashkëpunim ev
Ky është shteti pa të burgosur që importon kriminelë Në vitin 2013, 19 burgje në Holandë u mbyllën sepse vendi nuk kishte mjaftueshëm kriminelë për t’i mbushur ato. Tani,
“Trafik droge, pastrim parash dhe klandestinë”, ja arsyeja pse Holanda kërkon rikthimin e vizave për Shqipërinë Policia dhe prokuroria holandeze ka njoftuar se kërkon rikthimin e vizave për qytetarët shqiptarë. Shtimi i bandave krim
Holanda kërkon rikthimin e vizave? Vjen një lajm i mirë për shqiptarët (VIDEO) Drejtoresha e Departamentit për Kufirin dhe Migracionin, Drejtuese e Lartë Aida Hajnaj, ka zhvilluar sot një inspektim n
AUV: Në Maqedoni nuk ka vezë të kontaminuara nga Holanda Në Maqedoni nuk ka import të vezëve për konsum nga Holanda për të cilat Komisioni Evropian paralajmëroi se një pjesë e s
Trafikonin kokainë nga Holanda, familja shqiptare në krye të bandës Një tjetër rrjet droge me në krye shqiptarë është shkatërruar nga policia. Një operacion nga karabinierët e Firences