999 rezultate për

hitlerit

Vdes dëshmitari i fundit i vetëvrasjes së Hitlerit (FOTO-LAJM) Dëshmitari i fundit i vetëvrasjes së Adolf Hitler, Rouchus Misch ka ndërruar jetë. Hitleri është vetëvrarë në bunkerin e
Zbulohen disa foto të rralla të Hitlerit (FOTO-LAJM) Zbulohen disa fotografi me ngjyra të liderit nazist, Hitlerit. Fotografitë, ndër më të rrallat, u gjetën të groposura në
Foto të rralla me ngjyra të Hitlerit dhe Musolinit (FOTO LAJM) Publikohen fotografitë e rralla me ngjyra të Adolf Hitlerit dhe Benito Musolinit në "Time", bërë nga fotografi personal
“Beelitz-Heilstatten”, spitali i Hitlerit (FOTO-LAJM) Këtë ndërtesë mund ta keni parë në filmin e nominuar për çmimet “Oscar” në vitin 2008, “Valkyrie”, me protagonist Tom Cr
Kushtet e kampeve të përqendrimit të ndërtuara nga Hitleri (FOTO-LAJM) Fotot më lartë tregojnë tregojnë kushtet e mjera në të cilat kanë jetuar viktimat e para të kampeve të përqendrimit të H
Deklarata e Ahmedinexhad, Berisha: Ideologjia e tij si e Hitlerit Kryeministri Sali Berisha ka dënuar të shtunën ashpër deklaratën e fundit të Presidentit iranin Mahmud Ahmadinexhad kund
Itali, hetime për "verërat e Hitlerit" Në Itali kanë nisur hetimet ndaj një kompanie e cila prodhonte shishe vere të cilat kishin fytyrën e Adolf Hitlerit. Het
Arena e Hitlerit, tashmë një ngrehinë (FOTO-LAJM) Gjermania po rrezikon të humbasë atë që dikur ishte Olimpiada më spektakolare e historisë. Në vitin 1936, Hitleri vendos
Hiqet spoti televiziv me imazhet e Hitlerit (VIDEO) Agjencia publicitare “Marka” që prodhoi spotin televiziv për shampon për burra me imazhe të Adolf Hitler-it njoftoi se
Rusët kërkojnë eshtrat e Hitlerit, duan ta klonojnë Rusët do klonojnë Hitlerin...! Kjo është vetëm një pjesë e teksteve që këto ditë u paraqitën në gazetat ruse. Agjenc
Sllovaki, 32 mijë euro për pikturën e Hitlerit Një tablo e titulluar ''Detari i Natës'' pikturuar në vitin 1913 nga Adolf Hitler (1889-1945) u shit sot në ankand për 3
Ja si u shemb pallati sportiv i Hitlerit (VIDEO) Njëri nga simbolet e Berlinit të mbetura nga koha e Hitlerit, pallati i sportit i njohur si “Deutschlandhalle” u shemb m
Hitleri sajoi vetëvrasjen, iku në Argjentinë Adolf Hitleri nuk ka bërë vetëvrasje, por ka jetuar në Argjentinë deri në vdekjen e tij të natyrshme, kështu pohohet në
Njihuni me Adolf Kitler, macja me "mustaqet" e Hitlerit Një kotele e braktisur është duke luftuar për të gjetur një shtëpi të dashur për shkak të shenjave të saj të pazakonta -
Berlin, hapet ekspozita e Adolf Hitlerit Në Berlin është hapur sot ekspozita, që për të parën herë eksploron kultin e personalitetit të liderit të Gjermanisë Naz
Stalini pengoi vrasjen e Hitlerit Bashkimi Sovjetik të paktën dy herë ka mundur të vrasë Adolf Hitlerin, por Josif Stalini e ka p
Berisha kundër rehabilitimit të “Hitlerit” të shqiptarëve Berisha i cilësoi të hënën gjatë mbledhjes së Grupit parlamentar të Partisë Demo
Misteret e fatit të fundmë të Hitlerit Dyshime mbi një arratisje me nëndetëse drejt tokave të Amerikës Latine. Vetëvrasje apo ikj