999 rezultate për

hijen

DW: Kosovë, zgjedhja e presidentit nën hijen e protestave Nesër Kuvendi i Kosovës do të votojë për zgjedhjen e Presidentit të vendit. Ky vendim u mor të dje pasdite gjatë një mbl
5 ekipet që se kanë shijuar ende fitoren këtë vit (FOTO LAJM) Kampiontatet në Europë pothuajse në të gjitha vendet janë në mesin e tyre. Një fakt shumë interesant është se ka ende sk
Ja si janë makinat e yjeve të Realit (VIDEO) Futbollistët e Real Madridit dje për herë të parë kanë provuar veturat e reja të dhuruara nga sponsori i skuadrës, Audi.
‘Dije e varrosur’ nën hijen e gradaçelave Në rrugët e Tiranës mund të gjesh pa fund librashitës, të cilët ndoshta nuk kanë diplomë fakulteti, por janë ndër njerëz
Pranga 45-vjeçarit, tentoi të abuzonte seksualisht me komshijen POlicia e Tiranës ka vënë në pranga një 45-vjeçar, pasi dyshohet se tentoi të përdhunonte në tri raste komshijen e tij.
Kur e kërkojmë hijen në mes të natës Nga Mr.sc. Islam Krasniqi - Peshorja e jetës e humbim ekuilibrin, paragjykimet nuk kanë të ndalur, njerëzit mundohen të
Artistja e “Let it Go” në dilemë për shijen muzikore të djalit “Let it Go” është kënga që e duan fëmijët në mbarë botën, por kjo nuk do të thotë se është e dashur për djalin e vogël t
Marrëdhëniet ekonomike Kosovë-Shqipëri, nën hijen e politikës Marrëdhëniet ekonomike mes Republikës se Kosovës dhe asaj të Shqipërisë mbeten simbolike dhe nën hijen e axhendës politi
Portrete mahnitëse nën hijen e dritave (FOTO LAJM) Përmes dritave të forta ultra vjollcë artisti Mateusz Wykurz ka realizuar një set fotografish në studion e tij, një proj
Barça, sulmuesit që mbetën nën hijen e Messit (FOTO LAJM) Trajneri i Arsenalit Arsene Wenger ka thënë se starti i ngadalshëm i Luis Suarezit te Barcelona lidhet me dominimin e Li
Iku vera, Eneda i rikthehet punës Eneda Tarifa kohët e fundit ka qënë edhe më aktive në rrjetet sociale, ndërssa ka bërë me dije se me startimin e sezonit
Reuters: Kosova voton nën hijen e krimeve të luftës Agjencia prestigjoze e lajmeve "Reuters" ka shkruar një artikull për zhvllimet në Kosovë, Thaçin dhe për qeverisjen e ti
SHBA, supermarketi me ushqime të skaduara (FOTO-LAJM) Në fillim të vitit 2014 bë Boston do të hapet një supermarket që do të shesë ushqime të cilave u ka kaluar data e skaden
Spanjë, plas "lufta e domateve" (FOTO-LAJM) Në qendrën e vogël të Bunol, në provincën e Valencia, në Spanjë nisi sot festa e Tomatinas. Për të festuar për padronin
Më mirë nën hijen e pemëve se në dhomën spitalit! Vapa dhe mungesa e kushteve i ben njerezit të gjejnë alternativa si kjo që shihni në foto. Një i sëmurë në spitalin Usht
Rama nga Berati: Era e Rilindjes do zprapsë hijen e së shkuarës Nga Tirana ku u takua me banorët e Unazës së Re, kryesocialisti Edi Rama së bashku me skuadrën e tij e ka përmbyllur akt
Piktura mahnitëse (FOTO-LAJM) Këto skica mahnitëse 3-dimensionale na bëjnë të mendojmë se ato që po shohim janë reale. 21-vjeçari Nagai Hideyuki luan
Prezantohet Smarti që "fluturon" (FOTO-LAJM) Në sallonin e makinave të Shangai del një Smart me fletë. Në fakt duhet të ishte një makinë e thjeshtë, një provokim art
Adriano: Fshijeni rekordin e Muller Ndryshe nga trajneri i tij Tito Vilanova, mbrojtësi brazilian i Barcelonës Adriano ka paralajmëruar se sot e gjithë skua
Isa Mustafa, 60 vjeç Isa Mustafa mbushi sot 60 vjeç. Ai nuk preferoi ta festojë ditëlindjen e tij me miq e bashkëpunëtorë, por një festë me f