999 rezultate për

henes

Zëdhënësja e Bashkimit Evropian: Murit në Urën e Ibrit do t’i vendosen shkallët Maja Kocijancic, zëdhënëse e Përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, ka thënë s
Dy vajza kamikaze ekzekutojnë 30 persona dhe plagosin 57 të tjerë në Nigeri Dy nxënëse shkolle të kthyera në kamikaze kanë lënë 30 të vrarë dhe disa të plagosur në një sulm të koordinuar në një tr
Ish-zëdhënësi i qeverisë bashkohet me Aleancën për Shqiptarët Edhe pak ditë na ndajnë nga zgjedhjet e parakohshme parametare në Maqedoni, ndërsa partitë politikë angazhohen në fushta
Rusia akuzon BDI-në se është me Amerikën dhe Evropën Edhe pak ditë na ndajnë nga zgjedhjet e parakohshme që do të mbahen në Maqedoni më 11 dhjetor, ndërsa ambasada ruse në M
Lë parlamentin për gjykuar në sfidën Sporting-Real Madrid Ai është parlamentar, por edhe gjyqtar. Dhe kështu ka munguar në impenjimin politik të radhës. Parlamentari nga radhët e
Live/ “Superhëna” që do të ndodhë sërish vetëm pas 68 vitesh (VIDEO) Fenomeni i “superhënës” vazhdon dhe sot. Astrologët thonë se kjo është hëna më e afërt që prej 1948, ndërkohë që para
Fakt domethënës/ Shqipëria e fiton gjithmonë ndeshjen e katërt në grupe Shqipëria është favorite në letër për ta fituar ndeshjen e ardhshme ndaj Izraelit, por nuk është çudi që një sfidë e til
“Dieta e hënës”, ja si të humbni kile për 24 orë! Hëna mund t’ju ndihmojë të humbni peshë në 24 orë, në bazë të përkushtimit tuaj”, shkruan Keri Gans, nutricioniste dhe a
Zëdhënësi i Bush përgënjeshtron pretendimet se republikani votoi për Clinton Pretendimet e Rush Limbaugh se George W. Bush votoi për Hillary Clinton janë të pasakta, kështu ka deklaruar zëdhënësi i
Miliarderi Musk “Do të udhëtojmë drejt hënës por duhet të jeni gati për të vdekur” Miliarderi amerikan Emon Musk ka deklaruar që do të ndërtojë një super anije që mund të mbajë deri në 100 persona drejt
VMRO-DPMNE: LSDM, zëdhënëse e PSP-së Grupi parlamentar i VMRO-DPMNE-së dhe koalicioni ‘Për Maqedoni më të mirë’, nuk do të marrin aspak parasysh shqyrtimin e
Strumica flet shqip? (FOTO LAJM) Ditë më parë kreu i LSDM-së, Zoran Zaev paralajmëroi se gjuha shqipe mund të zyrtarizohet për gjithw territorin e Maqed
Turqi / Mungojnë 130 mijë mësues dhe petagogë në prag të vitit të ri shkollor Rreth 130 mijë mësues dhe pedagogë mungojnë në prag të këtij fillim-viti shkollor në Turqi. Rreth 18 milionë e 43 mi
Shpërthim në Barcelonë, 1 i vdekur 15 të plagosur Një person ka ndërruar jetë dhe 15 të tjerë janë plagosur si pasojë e një shpërthimi në një bllok apartamentesh në Barce
Eklipsi i Hënës së plotë/ Ja si u pa fenomeni nga Tirana (FOTO) Me një ndriçim të zbehtë nga hija e tokës, hëna e plotë e natës së sotme dhuroi një pamje të mrekullueshme për qytetarët
Torta e ditëlindjes më e çuditshme por me një mesazh domethënës Çdo prind dëshiron që fëmijës t’i përcjell këshillat më të vyera për të ardhmen e saj. Një mama ka zgjedhur që vajzës
Vritet zëdhënësi/ ISIS: Ne do t’ju shkatërrojmë plotësisht Strategu i grupit terrorist Abu Mohamed al-Adnani, për kokën e të cilit kishte një dëmshpërblim prej 5 milionë dollarësh
Zëdhënësi i ISIS u vra nga forcat ruse Ministria e Mbrojtjes në Rusi ka deklaruar se sulmet ajrore të Rusisë në Aleppo, kanë vrarë komandantin e Shtetit Islami
Vritet zëdhënësi i ISIS-it Agjencia e lajmeve Amaq, ka njoftuar se zëdhënësi i shtetit të vetëshpallur Islamik ISIS, Abu Muhammad al-Adnani, është
Vritet zëdhënësi i ISIS Zëdhënës i ISIS, Abu Muhamed al-Adnani, është vrarë në Aleppo të Sirisë. Mësohet se ai është vrarë teksa mbikëqyrte o