999 rezultate për

hasani

Ministrat e Ballkanit Perëndimor mblidhen në Malin e Zi Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani ka marrë pjesë në takimin Ministror të Komitetit të Investimeve të Evr
Nuk justifikoi pasurinë, prokurorja e Shkodrës rrezikon të shkarkohet Prokurorja Besa Nikëhasani rrezikon të mos e kalojë testin e Vettingut pasi nuk ka mundur të justifikojë pasurinë.
Kush është prokurorja e parë që kalon në "sitën" e Vettingut KPK kalon në sitën e Vettingut prokuroren e Prokurorisë së Apelit në Shkodër, Besa Nikëhasani. Prokurorja Besa Nikëh
Vriten tre policë me kallashnikovë në Haraçinë, nesër pritet masa e dënimit Pas 18 viteve procese gjyqësore, nesër pritet të shpallet vendimi i gjykatës lidhur me vrasjen e trefishtë që ndodhi në
Nait Hasani: Nuk pajtohem me demarkacionin Deputeti i PDK-së, Nait Hasani ka thënë se marrëveshja e arritur mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Ma
Pak para seancës për demarkacionin, Haradinaj dhe Hasani bëhen bashkë Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj është takuar me deputetin e PDK-së, Nait Hasani pak orë par
Jetoni në Prishtinë?- Ta gëzoni taksën e re Me miratimin e Ligjit për kryeqytetin, Komunës së Prishtinës i jepet e drejta që ta zbatojë edhe një taksë të re për ban
Banka Botërore zhyt më tej në borxhe Kosovën, kaq milion euro kredi i jep Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani, ka pritur sot drejtorin e Bankës Botërore për Kosovë, Marko Mantovane
Deputeti i PDK-së i jep mësim Haradinajt, nuk e voton Demarkacionin PDK nuk i ka të gjithë deputetët që do t’ia votojnë demarkacionin, ani pse kreu i partisë, Kadri Veseli, ka filluar të f
Ministri shqiptar lë nam në Bruksel, nuk di të lexojë fjalimin Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani, ka promovuar ditë më parë turizmin e Kosovës para ministrave të vende
Trajneri dhe kapiteni i Shkëndijës optimistë për pjesën e dytë të sezonit Kuqezinjtë të gatshëm dhe me optimizëm presin përballjen e parë zyrtare të vitit 2018, kur të mërkurën në kuadër të xhir
I shpëtoi luftës me kancerin, Ambra Meda tregon rrugëtimin e dhimbshëm Vite më parë, ajo u diagnostikua me kancer dhe rasti i Ambra Medas u bë i famshëm, jo për shkak të sëmundjes së saj, por
Deputeti: Gashi gjuajti me armë për t’i larguar shpirtrat e lig Deputeti i PDK-së, Nait Hasani sot në interpelancën e thirrur nga kryeministri Haradinaj, e ka arsyetuar gjuajtën me arm
Gjermanët: Përsëri do të tentohet për shfuqizimin e Gjykatës Speciale Deputetët e Kuvendit të Kosovës, mund të tentojnë për herë të dytë shfuqizimin e Gjykatës Speciale. Kështu ka shkruar
Hasani braktis koalicionin me VMRO-në Deputeti i Partisë Demokratike të Turqve, Jusuf Hasani, sot në Parlament ka kumtuar se del nga koalicioni "Për Maqedoni
Bajrami thotë se Ministri Hasani po tenton të shkelë ligjin Në kundërshtim me Ligjin për konformitetin dhe Kodin Doganor të Kosovës, i ka konsideruar ish-ministrja e Tregtisë dhe I
Vëllai i Avni Arifit bëhet zv.ministër Është emëruar edhe një zëvendësministër nga Ramush Haradinaj, e ky i fundit në Ministrinë e Tregtisë. Bëhet fjalë për
Hasani: Luftuam 45 minuta për jetën e Burimit por plagët ishin të rënda! Drejtori i urgjencës në Klinikën e Shkupit, Ilir Hasani, në një deklaratë për MIA ka thënë se Burim Idrizi i cili mbrëmë
Vllaznia thoshte se ai është i dëmtuar, por 25- vjeçari nënshkruar me një klub të ri (FOTO LAJM) Edon Hasanin e jepnin për të dëmtuar te Vllaznia por ndërkohë futbollisti u prezantua në Iran me skuadrën e tij të re. 2
Hasani mirëpret ndarjen e parcelës për Kampusin e Universitetit të Gjilanit Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani ka mirëpritur vendimin e Qeverisë për ndarjen e parcelës për ndërtimin