999 rezultate për

hasan

Hasan Asani kryetar i ri i Gjykatës Themelore në Tetovë Hasan Asani është Kryetar i ri i Gjykatës Themelore në Tetovë. Në garë ishin 7 kandidatë, derisa Enver Bexheti parapraki
Hasani reagon përsëri: I qëndroj prapa akuzave ndaj Lumezit Imazhi i institucioneve të drejtësisë në Kosovë, ka marrë këto ditë edhe një goditje të re. Pas raporteve vlerësuese nga
Hasan Preteni kërkon 150 mijë euro nga ‘Çohu’ për shpifje Në Gjykatën Themelore të Prishtinës është mbajtur seanca përgatitore në rastin e ish-drejtorit të Agjencisë Kundër Korru
Ministri Pacolli fillon hakmarrjen ndaj Enver Hasanit Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës, Behgjet Pacolli ka përshëndetur hetimin e procesit ndaj kryeprokurorit të sh
Lumezi nuk është i sigurt nëse do ta padisë Hasanin Hetim rekord ka kryer Prokuroria e Shtetit në lidhje me dyshimet për falsifikimin e dosjes së provimit të jurisprudencës
Lika karikon të tijët para ndeshjes me Lushnjën: Jemi të aftë të fitojmë përballë gjithkujt Hasan Lika tregohet optimist para përballjes me Lushnjën në Gjirokastër. Trajneri pwrpos njw loje tw bukur kërkon dhe në
Isa i del në mbrojtje Lumezit, sulmon Enver Hasanin Kryetari i LDK-së Isa Mustafa, e ka quajtur fushatë kundër institucionit të prokurorit të Shtetit, lajmet e publikuara n
Lumezi se pranon që është falsifikator, ka disa fjalë për Hasanin Kryeprokurori i shtetit Aleksander Lumezi, në “Javën për të drejtat e viktimave të krimit” ka zgjedhur që të flasë edhe
U shkarkua për shkak të një skandali, kush është drejtori i riemëruar në Burgun e Peqinit PAs shkarkimit të tetë drejtorëve të burgjeve në vend,sot janë bërë publikë emërimet e drejtuesve të komanduar. Një
Pacolli, thirrje publike kryeministrit Haradinaj për shkarkimin e Enver Hasanit Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, sipas detyrës dhe përgjegjësive të tij ligjore k
Pas dënimit shpërthen Hasani, akuzon Lumezin se e ka të falsifikuar provimin e jurisprudencës Ish-rektori i UP-së dhe ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Enver Hasani, pas dënimit që iu shqiptua me një
Kërkohet përjashtimi i Enver Hasanit nga UP-ja Vetëm pak orë pasi Gjykata Themelore e Prishtinës ka shpallur fajtorë ish-rektorin e UP’së Enver Hasani në përfshirjen e
Sot vendoset nëse Hasani do të shkojë në burg Sot do të shpallet vendimi për Enver Hasanin rreth librave të përkthyer për UP-në. Gjykata në Prishtinë sot do ta shp
Të mërkurën shpallet aktvendimi për Hasanin “Kriminaliteti i ‘jakës së bardhë’ – sakrifikimi i zyrtarit të vogël për ta shpëtuar zyrtarin e lartë”. Kjo metodë, sipa
Sot pritet vendimi i gjykatës për Enver Hasanin Sot pritet të paraqitet fjala përfundimtare në gjykimin e Enver Hasanit për librat e përkthyera të UP-së. Në gjykimin
Nait Hasani kritikon Bashkimin Evropian Shefja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, edhe një herë ka përsëritur se Bashkimi Evropian kërkon plotësimin e dy k
Marjan Dema akuza të rënda ndaj Enver Hasanit Marjan Dema dhe Enver Hasani, dikur bashkëpunëtorë në Universitetin e Prishtinës, janë takuar të martën në gjykatë, shkr
Moderatorja sqaron zërat për lidhjen me Alfion (FOTO LAJM) Gjatë muajve të shkuar moderatorja Fatma Methasani është komentuar në media për një lidhje me kuzhinierin Alfio, ndërkoh
Rektori tregon datën e nisjes së vitit të ri akademik Rektori i UP-së, prof. dr. Marjan Dema, përmes një njoftimi për media ua ka rikujtuar të gjithë studentëve të Universite
Vrau gruan rumune, 49 vjeçari shqiptar i habit të gjithë: Humba kontrollin "Pavarësisht gjithçkaje, e doja" Keshtu eshte shprehur ne gjyq shqiptari qe vrau gruan e tij ne Itali. "Ne kemi patur