999 rezultate për

haradinajn

Meta takohet me Haradinajn, zbulohet tema e bisedës Kryeministri Ramush Haradinaj është takuar sonte me presidentin e Shqipërisë Ilir Meta. Në takimin që thuhet se ishte
Ditë e dhimbshme për Haradinajn, por shokët e luftës i gjenden pranë (FOTO LAJM) Kryeministri i Republikës, Ramush Haradinaj vizitoi dje vendin ku ishte ndarë përfundimisht nga vëllai i ndjerë, dëshmor
E konfirmon edhe Vuçiç: Merkeli bën përballjen e parë me Haradinajn Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, e ka konfirmuar sot në një konferencë për media se do të udhëtojë për në Berlin,
Kërcënoi Haradinajn me prerje koke, ngrihet aktakuza ndaj shqiptarit nga Drenasi Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur sot aktakuzë ndaj personit që përmes rrjeteve sociale kërcënoi kryeministrin Ra
326 vatrat e zjarreve alarmojnë Haradinajn Zjarret janë një ndër sfidat e momentit për gjithë qytetarët në Kosovë. Thuajse çdo ditë e natë në ndonjë zonë të ven
Gjigantja gjermane mburr Haradinajn Javorja gjermane me ndikim që tradicionalisht ka qenë e ashpër me komandantët e luftës në Kosovë duke shkruar se ata jan
Diplomati austriak ka një kërkesë për Ramush Haradinajn Diplomati austriak Wolfgang Petritsch ka thënë se është e nevojshme të ringjallet dialogu midis Prishtinës dhe Beogradi
Zyrtarja e Trumpit vjen në Kosovë, takohet me Haradinajn Ndihmës Sekretarja amerikane e Shtetit për Çështjen e Narkotikëve, Kirsten D. Madison, do të vizitojë së shpejti Kosovën
PSD: Nuk e rrëzojmë Haradinajn për dëshirën e Listës Serbe Shefi i grupit të deputetëve të Partisë Socialdemokrate, Dardan Sejdiu, ka deklaruar se kjo parti nuk ka vota për të bas
Si Merkel po e mbështet në heshtje Haradinajn Mediat serbe po shkruajnë se shteti gjerman është duke mbështetur kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ndërkaq, sh
VV: Nuk e rrëzojmë Haradinajn Partia opozitare LDK-ja nuk ka dhënë përgjigje konkrete nëse do ta rrëzojnë Qeverinë me votat e Listës Serbe. Shefi i
Deputeti i PDK-së mbështet Haradinajn për taksën Deputeti i PDK-së, Andin Hoti, e ka përkrahur kryeministrin Ramush Haradinaj opër vendosmërinë, që sipas deputetit, po t
Rodojiciq: Po jam takuar me Thaçin dhe Haradinajn Serbi Milan Radojiçiq, i dyshuar se është i përfshirë në vrasjen e Oliver Ivanoviqit, ka treguar se pwrveç kryeministri
Veseli pas takimit me Haradinajn: Askush nuk na ndan prej SHBA-së Kreu i Kuvendit sot është takuar ndaras me ambasadorin amerikan, Philip Kosnett, me shefen e Zyrës së BE-së Natalya Apos
Rama me Thaçin, Meta fotografohet me Haradinajn Kreyministri i Kosovës, Ramush Haradiaj, ka takuar sot presidentin e Shqipërisë, Ilir Metën. Ky takim i tij me presi
Të dërguarit e Trumpit nisën takimin me Haradinajn dhe Thaçin Ka filluar takimi mes krerëve shtetërorë me delegacionin e Këshillit Kombëtarë të Sigurisë në SHBA. Delegacioni që ud
Libri për Haradinajn: Me origjinë nga Puka dhe preferonte klasikët rusë Pjesë nga libri “Haga e Ramush Haradinaj” Nga Michael O’Reilly Ky ishte vendi i trazuar në të cilin lindi Ramush H
Limaj mbështet Haradinajn: Nuk hiqet taksa Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj ka folur, sërish sot, për taksën, ku tha se me heqjen e taksës do të vijë edhe njohja
Bolton e mban të fshehtë telefonatën me Haradinajn Për t’i bërë presion për heqjen e takës, kryeministrin Haradinaj e ka telefonuar këshilltari kryesor i presidentit Trump
"Gjarpri kafshon" sërish Haradinajn: Nuk ka individ që prish partneritetin me SHBA-të Presidenti i vendit, Hashim Thaçi pas homazheve te shtatorja e heroit Zahir Pajaziti ka folur për takimin e sotëm me lid