999 rezultate për

haliti

Haliti: Drejtorët nuk janë shkarkuar, kërkoj sqarim nga Muhaxheri Kryetari i PDK-së, Xhavit Haliti, ka reaguar lidhur me përplasjet e fundit në koalicionin LDK-PDK në Peje. Në emision
Haliti: Nuk e di që është prishur koalicioni me LDK-në në Pejë Kryetari i Degës së Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), në Pejë, Xhavit Haliti, nuk e sheh si shumë tragjike mospajtim
Haliti: Masakrat e shtetit serb shfaqën botërisht barbarinë Kryetari i Degës së PDK-së në Pejë, Xhavit Haliti ka folur për masakrën ndaj shqiptarëve në disa vende të Pejës. Ai thot
Haliti: PDK nuk do refuzojë asnjë subjekt politik Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Xhavit Haliti, ka paralajmëruar se kjo parti nuk ka arsye që
Haliti: Në PDK asnjë nuk e mund Veselin Anëtari i kryesisë së PDK-së si dhe nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti në një intervistë për Info Magazine
Haliti: Gati bisedimet për zgjidhjen e krizës Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, ka paralajmëruar nisjen e bisedimeve mes subjekteve politike për dalje
Haliti në Prekaz: Nderime për familjen e Adem Jasharit Rafiz Haliti, zv/kryetari i parlamentit të Maqedonisë ka takuar Rifat Jasharin në kullën e tij në Prekaz ku shprehu mirë
Haliti: Mua dhe Thaçin deshën të na vrisnin në Paris (VIDEO) Klan Kosova sonte ka transmetuar emisionin Zona Express, ku është publikuar dokumentari “Portret i paautorizuar i Hashim
Haliti: Pres që Lista Serbe të jetë në Parlament Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës Xhavit Haliti, në një prononcim për Radio Dukagjinin, deklaroi se Kuvendi është gati p
Haliti: Ne nuk jemi të armatosur, arma jonë është vota Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Xhavit Haliti ka qenë i ftuar në një lidhje direkte në Info Magaz
Shpërbërja e Kuvendit, nënkryetari Haliti dorëzon kërkesën për shtyrjen e afatit Nënkryetari i Kuvendit nga radhët e BDI-së, Rafis Haliti, i ka dorëzuar kryeparlamentarit Trajko Veljanovski nismën për
Haliti: Më 17 shkurt duhet festuar jo protestuar Nënkryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Xhavit Haliti në një shkrim autorial ka shkruar se e ka të vështirë të
Haliti: Nuk ndodh askund që presidentin ta duan të gjithë Nënkryetari i Kuvendit dhe deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës Xhavit Haliti, ka thënë se, Hashim Thaçi do të jetë
Haliti: Koalicioni do të votojë Thaçin për president Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti ka bërë me dije se koalicioni qeverisës do ta votojë Hashim Thaçin për
"Sjellja e Halitit, Leskajt, Dërgutit dhe Mehmetit, tradhëti kombëtare" Publicisti Rexhep Kastrati, përmes një postimi ne facebook ka shkruar se sjellja e Aida Dërgutit, e Xhavit Halitit, e Va
Haliti: Disa media e kanë keqinterpretuar deklaratën time për Berishën Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, i cili ishte pjesëmarrës në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Eur
"Kosova humb për një votë", Haliti: Po të ishte Berisha kishim fituar Kryetari i delegacionit të Kosovës në KiE, Xhavit Halili thotë në një intervistë për Shqiptarja.com se, angazhimi i dele
Pas akuzave në media, Ermira Mehmeti poston mesazhin e Xhavit Halitit (FOTO LAJM) Kosova mbrëmë pësoi një disfatë në planin diplomatik dhe të njohjes ndërkombëtare, pasi miratohet Rezoluta e Asamblesë s
Vendimi: Deputetët dhe kushdo që hyn në Kuvend do të kontrollohet Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli në mbledhjen e kryesisë së Kuvendit ka thënë se çdo individ që hynë në kuvend obligohe
Ja sulmi i Albin Kurtit ndaj Xhavit Halitit (VIDEO) Deputeti i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka gjuajtur me ujë nënkryetarin e Kuvendit, Xhavit Haliti, i cili ishte duke drej