999 rezultate për

grip

Teksa Flamurtari plotësohet, Lushnja vetëm copëtohet nga gripi Flamurtari ka mundësinë të rikthehet tek fitorja, pasi java e 20 i vendos përballë vendit të fundit. Trajneri kuqezin
Futbollistët e Lushnjes vazhdojnë të mposhten, këtë herë nga gripi Lushnja përgatit sfidën ndaj Flamurtarit me dilema të mëdha përsa i përket emrit të trajnerit por edhe futbollistëve që
3 mijë pacientë kërkojnë ndihmë në Maqedoni nga gripi Gjatë javës së fundit në Republikën e Maqedonisë janë regjistruar 2.964 të sëmurë nga gripi, që është rritje për 48 për
Regjistrohet rasti i parë i një personi të prekur nga virusi i gripit H7N4 Kina regjistroi rastin e parë në botë të një personi të prekur nga gripi i shpendëve H7N4. ”Ky virus u identifikua te
Rudina Magjistari me grip, por bashkëshorti e suprizon kështu (FOTO LAJM) Rudina Magjistari është një nga moderatoret më të dashura për publikun e cila me programin e saj të pasdites mbledh para
Këshillat kryesore për evitimin e gripit kur ulen temperaturat Vendosja e duarve nëpër sportelet marketeve apo nëpër dorëzat e autobusëve, janë hapat e parë që ju të prekeni nga gripi
Refuzoi ilaçin për shkak te çmimit, nëna dy fëmijëve humb jetën nga gripi Nëna e dy fëmijëve, 38 vjeçe, vdiq pasi ilaçi i gripit ju duk se ishte shumë i shtrenjtë. Heather Holland, nga Weathe
Cilat ushqime duhet të konsumojmë kur jemi me grip “Të parandalosh është më mirë sesa të kurosh”. E vjetër sa jeta! Por çfarë mund të bësh? ≈ Ha sa më shumë fruta
400 raste çdo ditë, gripi pushton pediatrinë në Elbasan 00-400 raste paraqiten çdo ditë për të marrë ndihmën mjekësore në spitalin pediatrik të Elbasanit, ndërsa shtrimet në sp
Plas epidemia e gripit në Kosovë Situata e gripit sezonal në vend ka marrë përmasa më të mëdha. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se
Mbi 6000 raste të gripit në Kosovë Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike bën mbikëqyrjen permanente të sëmundjeve ngjitëse në Kosovë, përmes sistemit t
Gripi dhe ftohja luftohet me këto erëza Këtu janë erëzat që do të ndihmojnë në lehtësimin e simptomave , madje edhe të shkurtojnë kohëzgjatjen e ndonjë ftohje a
Lulet që shërojnë pagjumësinë dhe parandalojnë gripin Shkencëtarët nga NASA së fundmi kanë zbuluar se mbajtja e disa luleve të caktuara në shtëpi mund t’ju parandalojë të sëm
Gripi është më i rrezikshëm se e kemi menduar Gripi rrit rrezikun gjashtë herë më shumë për sulm në zemër vetëm javën e parë pasi që jeni diagnostifikuar më të, ka tr
Gripi i merr jetën dentistit 44 vjeçar Një dentist 44-vjeçar në Alabama, SHBA, ka ndërruar jetë pak ditë pasi ishte diagnostikuar me grip. Sipas ‘Etowah Cou
Alarm në Shqipëri, brenda javës 14 mijë të sëmurë nga gripi Kanë mbetur vetëm pak ditë nga mbyllja e muajit Janar, ndërkohë gripi dhe virozat po arrijnë kulmin. Instituti i Shën
Epidemia e gripit mbyll 404 shkolla bullgare Epidemia e gripit ka prekur ndjeshëm Bullgarinë, kryesisht shtatë rajone në jug të vendit. Tashmë rreth 404 shkolla j
Këto janë rastet kur një grip mund të kthehet në vdekjeprurës Ky sezon gripi është i ashpër dhe i ka marrë tashmë jetën të paktën 30 fëmijëve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sipa
Jemi në stinën e gripit, ky është antibiotiku natyral të cilin mund ta përgatisni vetë Për të pasur imunitet të fuqishëm është e nevojshme që të ushqeheni shëndoshëm, mirëpo mund të përdorni edhe një struk t
Gjithçka që duhet të dini për të luftuar gripin te fëmijët tuaj Dr. Niketa Koliçi, mjeke neonatologe në Spitalin Amerikan, jep disa këshilla se si të mbroni dhe të trajtoni fëmijet tua