999 rezultate për

gostivarit

Kontrolle të shumta në rajonin e Tetovës dhe Gostivarit Në rajonin më të gjerë të Tetovës dhe të Gostivarit, dje (27 qershor) prej ora 09.00 deri ora 14.00, është kryer kontrol
Aksident në rrugën Gostivar-Kërçovë, një i vdekur dhe katër të lënduar Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur sot pasdite në rrugën magjistrale Gostivar-Kërçovë, ku një person ka humbur jetën
Pranga 6 valltareve në një objekt hotelierik në Forinë të Gostivarit Policia ka burgosur gjashtë valltare në një objekt hotelierik në fshatin Forinë të Gostivarit. Siç theksojnë nga MPB,
Incident i ri , akuzohen prapë bandat e BDI-së, ja emrat e tyre Një incident ka ndodhur në Gostivar, ku janë rrahur tre profesorë, kurse për incidentin ASH ka akuzuar Bandat e Nevzat B
BDI Gostivar:Dënohet ashpër sulmi fizik ndaj drejtorit të Gjimnazit nga aktivistë të ASH Sot në orët e pasditës ish drejtori i Gjimnazit të Gostivarit i emëruar në mënyrë joligjore nga Arben Taravari, Driton I
Gostivar, sulmohet profesori i gjimnazit me dorezë boksi të hekurt (FOTO) Një profesor i Gostivarit ka përfunduar në spital të Shkupit, pasi një i dyshuar e rrahu atë me “boks të hekurit”. Vi
Ferati, Aziri, Memedi e Abazi nënkryetarë të ri të ASH Me pak prurje të reja nga doktorë shkencash dhe me disa ish-eksponentë të lartë të PDSH-së, karakterizohet Kryesia e re
Bejta: Sa kam punuar në Llakavicë, Taravari s’mund të punojë në gjithë Gostivarin Edhe pas miratimit të buxhetit komunal, kryetari i komunës së Gostivarit vazhdon fushatën e fjalëve dhe shpifjeve duke m
Thirrje masive për protestën e nesërme mbi rastin e Almir Aliut Kryetarja e Komunës së Haraçinës dhe ai i Gostivarit, partia në pushteti Bashkimi Demokratik për Integrim, opozitaret s
Miratohet buxheti i komunal i Gostivarit, Taravari i pakënaqur Komuna e Gostivarit miratoi buxhetin komunal për vitin 2018. Me 31 vota “për” kaloi buxheti me vlerën prej 1 miliard e 5
Qytetarët e Tetovës dhe Gostivarit nuk mund të marrin patenta për këtë arsye Qytetarët e Tetovës dhe Gostivarit prej muajsh nuk mund të marrin licencë për patentë shoferë. Sipas aplikantëve, fil
Në këtë kohë miratohet buxheti i Gostivarit Javën e ardhshme shpresojmë që përfundimisht do të miratohet buxheti i Komunës së Gostivarit – është shprehur Kreu i Kom
Gozstivari me platformë online për raportimin e ankesave të qytetarëve Komuna e Gostivarit dhe Nexus CC, nënshkruan Memorandum bashkëpunimi për zbatimin e një Platforme online që do t’ua mund
Miliona denarë për popullatën e prekur nga vëshimet në qytetin e Gostivarit Gjatë seancës së sotme të Këshillit të Komunës së Gostivarit, me unanimitet nga ana e këshilltarëve komuna, u vendos që
Një lajm i mirë vjen për Gostivarin Komuna e Gostivarit dhe ajo e Ljutomerit, në Slloveni, do të binjakëzohen, bëjnë të ditur nga shërbimi për informim i ko
Pas Gostivarit, kompetencat e arsimit do tu merren edhe katër komunave Pas marrjes së kompetencave në sferën e arsimit të komunës së Gostivarit, nga Qeveria bëjnë të ditur se edhe disa komuna
Sela godet Zaevin për Gostivarin, ja porosia e ashpër Lideri i Aleancës për shqiptarët, Ziadin Sela ka goditur kryeministrin Zoran Zaevi në lidhje me vendimin e Ministrisë së
Taravari: Zaevi mi mori kompetencat ia dha BDI-së Kryekomunari i Gostivarit, Arben Taravari ka reaguar pas vendimit të Ministrisë së Arsimit për t'ia marrë kompetencat në
Taravari letër të hapur Zaevit Arben Taravari, kryetar i Komunsë së Gostivarit i ka drejtuar një letër të hapur kryeministrit të Republikës së Maqedoni
BE financon 18 mijë euro për kopshtet e fëmjëve në Gostivar Dy kopshte në fshatrat e Gostivarit Forinë dhe Raven do të hapen gjatë këtij viti, informuan nga zyra për zhvillim ekono