E konfirmon Hahn: Nuk hapen negociatat për Shqipërinë
999 rezultate për

gjyqtaret

Ambasadorja çeke: Të largohen prokurorët dhe gjyqtarët e korruptuar Gjatë një aktiviteti në qytetin e Shkodrës, ambasadorja çeke Bronislava Tomasova ka apeluar që të largohen gjyqtarët dhe
Basha shënjestron Ramën si fajtor për mos hapjen e negociatave Basha ka fajësuar Ramën si përgjegjësin kryesor për mungesën e hapjes së bisedimeve të anëtarësimit të Shqipërisë në BE.
Braho: Nishani të mos bëjë të fortin me Llallën, të shkarkojë gjyqtarët e korruptuar në KLD Presidenti Nishani ka shprehur pakënaqësitë ndaj kryeprokurorit Llalla, të cilin Nishani u shpreh se do ta shkarkonte,
Wilton: Burg për gjyqtarët e korruptuar Zëvendëskryetari i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Robert Wilton, mori pjesë sot në ceremoninë e diplomimit të student
Tahiri: Gjyqtarët kriminelë s'do bëjnë më pazare me drejtësinë! Gjatë fjalës në ceremoninë për nder të Dëshmorit të Atdheut, Simon Gjeta, vrarë gjatë operacionit për kapjen e të kërkua
Ja 10 gjyqtarët e rinj të Kosovës Sipas propozimit të Këshillit Gjyqësor të Kosovës, presidentja Atifete Jahjaga emëroi dhjetë gjyqtarë, që të gjithë pjes
Gjyqtarët duan prova bindëse për Salih Mekajn Gjyqtarët Avni Dinaj, Salih Toplica dhe Rolandus Bruin, të caktuar në Gjykatën e Apelit për të shqyrtuar ankesat lidhur
Ja kush ishin 3 gjyqtarët që vendosën fitoren tonë (FOTO LAJM) Vendimi që solli fitoren e Shqiperisë erdhi nga tre gjyqtarë të njohur. Por kush janë ata. Massimo Coccia, presi
Gjykata e Vlorës rrëzon Prokurorinë për Gjikën, nuk ndërron gjyqtarët Ditën e sotme, Gjykata e Vlorës ka rrëzuar kërkesën e Prokurorisë për ndërrimin e trupës gjykuese në çështjen e Shpëtim
Përsëritet konkursi për gjyqtarët e Gjykatës Kushtetuese Pas dy votimeve radhazi ka dështuar zgjedhja e gjyqtarëve për Gjykatën Kushtetuese të Kosovës, pasi kandidatët e propozu
Arrestohen dy persona që do korruptonin gjyqtarët në Vlorë Sot janë vënë në pranga shoferi i Apelit dhe një person në Vlorë, pasi tentuan ti jepnin 20 mijë euro rryshfet gjyqtarëv
Preteni: Gjyqtarët dhe prokurorët të mos angazhohen në arsimin e lartë Drejtori i Agjencisë Kosovare Kundër Korrupsionit, Hasan Preteni, ka kërkuar vazhdimisht nga institucionet qendrore të v
Ndodhi në Kosovë: Skuadrat e basketbollit shënojnë gabimisht në koshat e tyre (VIDEO) Në ndeshjen e dytë të "play off-it" në ETC Superligësn e Kosovës në basketboll mes Bashkimit dhe Pejës ka ndodhur një ng
Meda kërcënon FFK-në me tërheqjen nga liga, Vokrri i përgjigjet: Mundemi edhe pa juve Presidenti i Hajvalisë, Mehedin Përgjegjaj (Meda) ka shpërthyer në akuza pas ndeshjes Hajvalia – Besa (1:3). Hajvalia
Ja kush janë 5 gjyqtarët që do gjykojnë Doshin dhe Frrokun Në orët e para të ditës, pas shortit të hedhur janë përcaktuar tashmë gjyqtarët që do të jenë pjesë e trupit gjykues që
Tahiri: Gjyqtarët e korruptuar po mbajnë vendin nën thundrën e krimit Saimir Tahiri ka kritikuar sistemin gjyqësor, duke thënë se është turp ajo që ndodh me drejtësinë në Shqipëri. Ai ka
SHBA: Burg për gjyqtarët e korruptuar Zv.Ambasadori amerikan në Tiranë, Henry Jardine, në tryezën e organizuar nga Presidenti Nishani në lidhje me reformën në
Ja sa është pasuria e gjyqtarëve në Kosovë Rritja e pagave të gjyqtarëve ka shtuar pasurinë e këtyre të fundit. Në deklarimin e pasurisë, gjyqtarët kanë deklaru
Konfirmohet: Kosovë-Oman më 7 shtator Federata e Futbollit të Kosovës konfirmoi zyrtarisht miqësoren ndërkombëtare me përfaqësuesen e Omanit në 7 shtator. Gji
Naço: KLD, gangrena e sistemit të drejtësisë Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço përmes një deklaratë për shtyp deklaroi sot se KLD-ja është “gangrena e sistemit të dr