999 rezultate për

gjykate

U arrestua për ngacmim seksual, ky është vendimi i gjykatës për ish-ministrin Ish-ministri i Shëndetësisë dhe kirurg në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, Numan Baliq u akuzua për ngacmin seksual nda
Vrau me thikë 10 vjeçarin shqiptar, flet para gjykatës e moshuara zvicerjane Ka filluar procesi gjyqësor ndaj zvicerjanes 76-vjeçare, e cila më 21 mars të vitit 2019 vrau me thikë 10 vjeçarin nga K
I preu kokën nënës së tij, del para gjykatës Olsi Çekiçi Ka mbërritur sot në gjykatë për masë sigurie 44 vjeçari, Olsi Çekiçi, personi që tronditi opinionin publik ditë më parë,
Përplasje me policinë në gjykatën e Shkodrës, tre të arrestuar Tension dhe përplasje me Policinë në ambientet e Gjykatës së Shkodrës, tre persona përfundojnë në pranga. “Strukturat
Dënohet me tre vjet e gjysmë burg ish-kryetari i Gjykatës Penale, Vlladimir Pançevski Ish kryetari i Gjykatës Penale, Vlladimir Pançevski është dënuar me tre vjet e gjysmë burg. Vendimi u bë i ditur mbrë
"Nuk realizuan dot atentatin ndaj Enverit në Bllok", sekretet e dosjes së 7 gazetarëve Publikohen dokumente arkivore nga Arkivi Qendror i Shtetit (fondi i ish-Komitetit Qendror të PPSH-së), ku ndodhet një ko
Abuzoi s*ksualisht me nxënësen 12 vjeçare, shtyhet sërish vendimi për mësuesin Prej dy vitesh, prindërit e 12-vjeçares së mitur nga fshati Luftinjë enden dyerve të Gjykatës në pritje të një vendimi n
Probleme me pasurinë, Vettingu "kosit" gjyqtaren e Apelit të Tiranës KPK shkarkon nga detyra gjyqtaren e Apelit të Tiranës, Flutura Skënderi. Ajo shfaqi probleme të pasurisë si dyshime p
Dje dha dorëheqjen si gjyqtar, sot PD e propozon Gjin Gjonin si deputet Partia Demokratike në Lezhë ka propozuar për deputet ish-gjyqtarin e gjykatës së Apelit, Gjin Gjoni. Rikujtojmë se di
Vendimi i Gjykatës Federale, Skenderbeu del me deklaratë zyrtare (FOTO LAJM) Skënderbeu ka reaguar me anë të një deklarate për shtyp, ku thuhet se vendimi i Gjykatës Vederale për dënimin e klubit k
I rrahën nënën 61-vjeçare, del para Gjykatës vrasësi Mbërrin në Gjykatën e Fierit Aliond Saliaj, autori i ngjarjes se rëndë të ndodhur pak ditë më parë në Patos të Fierit.
Qëlloi me thikë në gjoks të dashurin, si i shpëtoi këngëtarja e njohur burgut (FOTO LAJM) Kantautorja australiane Keely Eggmolesse qëlloi me thikë në gjoks të dashurin e saj pas një debati të nxitur nga alkooli
Vendimi i Gjykatës Federale, zbardhet plani i Skënderbeut Situata në të cilën ndodhen korçarët, dukshëm që nuk është e qetë. Nëse gjatë gjithë këtyre dy sezoneve shpresat kanë qe
Ish i forti i Çoles kërkon lirimin me kusht në Gjykatë, "blindohet" Korça Ish-kreu i bandës së Vlorës Zani Çaushi ka kërkuar nga Gjykata e Korçës lirimin nga burgu me pretekstin se është rehabil
Thaçi del nga Gjykata e Hagës pas 6 orësh, intervistimi pritet të vijojë sërish nesër Intervistimi i Thaçit sot ka zgjatur rreth 6 orë, ndërsa pas largimit nga objekti i Gjykatës Speciale, presidenti nuk ës
Protestuesit dalin para Hagës, shfaqin foto të masakrave të kryera nga serbët Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, për të tretën ditë radhazi e ka filluar intervistimin e tij në Dhomat e Gjykatës Spe
Thaçi hyn në Gjykatën Speciale, kush është amerikani që e mbron Pas akuzave kriminale, presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka arritur në Gjykatën Speciale të Hagës. Në
Infektohet punonjësi i Gjykatës së Apelit, reduktohet puna në institucion Një punonjës i Gjykatës së Apelit në Tiranë ka rezultuar pozitiv me Covid-19, ndërsa është vendosur që për arsye sigurie
Policia është në kërkim të Vlladimir Pançevskit Policia nuk mund ta gjejë gjykatësin e shkarkuar Vlladimir Pançevski dhe ta arrestojë, pasi gjykata e Velesit i shqiptoi
Shkodrani fiton gjyqin për pronën e tij, por gjykata i "zhduk" dokumentet! Një qytetar nga Shkodra ka një ndërtesë plus truall që ia kanë uzurpuar. Gjon Shkambi i është drejtuar gjykatës, ku ka f