999 rezultate për

gjykate

Dekretimi i anëtarit të shtatë të Kushtetueses, Yuri Kim falenderon Metën "Presidenti, Parlamenti dhe KED meritojnë vlerësim për arritjen e kuorumit plus 1, por nuk mund të ketë pushim derisa të
Meta dekreton anëtaren e shtatë të Gjykatës Kushtetuese Presidenti i Republikës, Ilir Meta këtë të hënë ka dekretuar edhe anëtarin e shtatë të Gjykatës Kushtetuese. Përmes n
Dolën para gjykatës, babë e bir vranë vëllain me thikë për muzikën (FOTO LAJM) Një familje shqiptare në Kretë të Greqisë po i kalon përmes tragjedisë festat e fundivitit, pasi babai dhe i biri vranë
Rrezikon të vrasë sërish! Çfarë thuhet në vendimin e gjykatës për 36 vjeçaren që vrau "vjehrrit" Janë zbardhur detaje të reja nga dosja e Elona Kaleshës e cila akuzohet për vrasjen e e bashkëshortëve Shpëtim dhe Teuta
Presidenti Meta, kontributor i madh në ngritjes së Gjykatës Kushtetuese Prof. Lisen BASHKURTI Dje u ngrit Gjykata Kushtetuese, pas tre vitesh mos funksionimi. Ishte vendimi i Presidentit Meta
Përparim Kalo betohet sot përpara Presidentit, Kushtetuesja gati Përparim Kalo, anëtari i gjashtë i emëruar i Gjykatës Kushtetuese, do të betohet sot përpara Presidentit të Republikës.
DW: Gjykata Kushtetuese e Shqipërisë ribëhet pas tri vitesh funksionale Ambasadori gjerman në Tiranë, Peter Zingraf, përshëndeti bërjen funksionale të Gjykatës Kushtetuese të Shqipërisë, pas t
OSBE përshëndet formimin e Gjykatës Kushtetuese: Lajm fantastik! Prezenca e OSBE në Shqipëri ka përshendetur dekretimin e Përparim Kalos si gjyqtar të Gjykatës Kushtetuese. "Zgjedhja
Vrau shokun e ngushtë, shqiptari i shpëton dëbimit nga Britania falë gjykatëses Një vrasës skizofren paranojak i ka shpëtuar dëbimit në Shqipëri pasi një gjykatës vendosi që ai mund të ‘dëmtojë të tje
Ngritja e Gjykatës Kushtetuese, Yuri Kim: Lajm i madh! Ambasadorja e ShBA-ve në Tiranë, Yuri Kim ka përshëndetur dekretimin e Përparim Kalos si gjyqtari i 6-të i Gjykatës Kush
Gjykatë Kushtetuese funksionale! Meta dekreton emërimin e anëtarit të ri Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar Përparim Kalon si anëtar i Gjykatës Kushtetuese. Këshilli i Emërimeve
Vjen reagimi i parë nga VV pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese (VIDEO) Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci ka komentuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese për votën e deputetit E
Vjen një lajm shumë i keq për Albin Kurtin Njohësi i çështjeve juridike, Ehat Miftaraj, ka thënë se vendimi i Gjykatës Kushtetuese që rrëzoi Qeverinë Hoti e ka një
Ambasada amerikane për Gjykatën Kushtetuese: Reforma në Drejtësi nuk do të jetë e lehtë "Shtetet e Bashkuara do të vijojnë të mbështesin me forcë dëshirën e popullit shqiptar për një sistem drejtësie transpar
U shkarkua nga vettingu, Besnik Muçi ngre padi në Gjykatën Administrative Ish-gjyqtari Besnik Muçi i cili u shkarkua nga vettingu ka bërë padi në Gjykatën Administrative kundër vendimit të KPK d
Votohet në Kuvend kandidati për Gjykatën Kushtetuese Është votuar me 96 vota pro në Kuvend kandidatura e Altin Binajt për në Gjykatën Kushtetuese. Votimi i Binajt nga Kuv
U sulmua nga Rama, KPK konfirmon në detyrë gjyqtaren Selimi Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur që të konfirmojë në detyrë gjyqtaren e Apelit Administrativ Relinda Selim
Trump humb edhe në Gjykatën e Lartë, mijëra mbështetës dalin në tubime ijëra mbështetës të Donald Trumpit dolën në rrugët e kryeqytetit të vendit të shtunën për të mbështetur përpjekjet e tij
Sot merret vendimi për policin që vrau Klodian Rashan Efektivi i “Shqiponjave”, N.H, i cili qëlloi me armë zjarri dhe i mori jetën, 25-vjeçarit, Klodian Rasha ditën e martë,
KED pas mbledhjes urgjente: Miratohen procesverbalet e kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese KED ka zhvilluar mbledhje urgjente ditën e sotme, ku ka miratuar procesverbalët për kandidatët në Gjykatën Kushtetuese.