E FUNDIT/ Zhbllokohet sfida, Monchengladbach-Man City (VIDEO)
999 rezultate për

gjinise

Hajdari del nga mbledhja e Këshillit Politik: Listat duhet të hapen 100% Rudina Hajdari doli e para nga mbledhja e Këshillit Politik që po vijon akoma në Pallatin e Kongreseve. Hajdari u shpreh
Kosovë, shkon në 35 numri i të prekurve me koronavirus Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar të hënën se janë konfirmuar edhe dy raste tjera të prek
Dy raste të tjera me koronavirus në Kosovë, shkon në 30 numri Ka shkuar në 30 numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë. Edhe dy raste pozitive u konfirmuan sonte. Dy ras
KOSOVË/ Edhe dy raste të reja me Koronavirus Dy rastet e reja të cilat së fundi u konfirmuan me Koronavirus në Kosovë, janë nga komuna e Gjakovës, të kthyer nga Duss
Gjendet një i pajetë në Durrës Një person është gjetur i vdekur në një apartament në qytetin e Durrësit. Sipas informacioneve paraprake, apartament
14 operacione për 24 orë në Spitalin e Pejës 6 lindje kanë qenë dje më 16 tetor 2019, në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë. 3 lindje kanë normale dhe 3 me prerje cezar
Kërkohet ndalimi i testeve për zbulimin e gjinisë, shkak abortimi i vajzave Duhet të ndalohet përdorimi i testeve për përcaktimin e gjinisë së foshnjës në fazat e para të shtatzënisë për prindërit
Fantastike, si do dukeshin këto personazhe nëse do i përkisnin gjinisë tjetër (FOTO LAJM) Jemi mësuar aq shumë duke i parë personazhe të caktuara në filmat vizatimorë në një gjini, saqë nuk e imagjinojmë dot s
Gjendet i varur një person në Gjakovë Mbrëmë rreth orës 23:00, është gjetur një person i varur në një lokal në Gjakovë. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Kr
SKANDALOZE/ KE mendon se në Shqipëri bebet femra abortohen Këshilli i Evropës ka zbuluar së fundmi se aborti selektiv në bazë të gjinisë së fëmijës është duke u praktikuar gjerësi
Dukesha Kate sapo “zbuloi” gjininë e fëmijës së tretë Dukesha Kate Middelton është në muajin e pestë të shtatzënisë. Kësaj radhe ajo është treguar shumë e fshehtë përsa i për
I mituri ther të miturën në Prishtinë Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur të mërkurën në kryeqendrën e Kosovës, kur një i mitur i gjinisë mashkullore ka therur
Aksident i frikshëm në Koroman, vdes një grua Një aksident trafiku me fatalitet ka ndodhur në magjistralen Prishtinë-Pejë, saktësisht te vendi që njihet si udhëkryqi
Papa Françesku dënon teknologjinë që mundëson ndryshimin e gjinisë Kreu i Vatikanit, Papa Françesku, ka dënuar sot teknologjitë e reja, të cilat mundësojnë ndryshimin e gjinisë, duke thën
Vendimi i Administratives: MPB të lëshojë numër të ri identifikimi për personat transgjinorë! Drejtoria për udhëheqje të librave amë, duhet të anulojë numrin e identifikimit, ndërkaq MPB të nxjerr numër të ri për p
Angela Merkel voton kundër martesës mes gjinisë së njëjtë: "Martesa është mes një burri dhe një gruaje" Angela Merkel ka votuar kundër martesës mes gjinisë së njëjtë në Gjermani, pasi ajo beson se "martesa është mes një burr
Ide për arredimin e dhomës së bebit pavarësisht gjinisë (FOTO LAJM) Pritja e një pjestari të ri në familje është emocion i madh sidomos kur bëhet fjalë për një bebe. Arredimi i shtëpisë
Studim/ Ja pse nënat që lindin djem janë më të rrezikuara Studiuesit kanë publikuar një studim i cili ka si objekt kryesor ndikimin që ka gjinia e foshnjes në shëndetin e nënës.
Drejtori i VMRO-së ofendon homoseksualët Drejtori i arkivit shtetëror, Filip Petrovski nga radhët e VMRO-DPMNE-së në rrjetin social Facebook nëpërmjet një postim
Komunat shqiptare kampione të lindshmërisë në Maqedoni Komunat shqiptare në Maqedoni kanë patur lindshmëri më të madhe gjatë vitit 2014. Kështu thonë të dhënat zyrtare të publ