999 rezultate për

gjilanit

Merret vendimi për drenicakun që vodhi xhaminë Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimi
Hazirit ia rrahin drejtorin në zyrë Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka dënuar sulmin e djeshëm, që sipas tij, është bërë nga disa persona ndaj
Këto janë bakteret që helmuan 80 qytetarë të Gjilanit për iftar Mostrat e ushqimit të marra nga restauranti në të cilin është dyshuar për helmim të disa qytetarëve në komunën e Gjilani
Kjo pamje u fiksua sot në rrugën e Gjilanit (FOTO LAJM) Një autobus i cili po transportonte udhëtarë nga Gjilani për në Prishtinë ka marrë flakë dhe si pasojë është djegur i të
Mbyllet restoranti ku u helmuan 70 persona në Gjilan Prokuroria e Gjilanit ka marrë vendim që të mbyllë përkohësisht restorantin "Garden”, pas rastit të helmimit të rreth 70
Ndërpitet ndeshja në Gjakovë, tifozët vendas sulmojnë lojtarin e Gjilanit Ndeshja mes Vëllaznimit dhe Gjilanit është tensionuar në minutat e takimit kur Betim Haxhimusa i ekipit mysafir është su
Komuniteti i Gjilanit i shqetësuar për vetëvrasjet Këshilli Komunal për Siguri në Bashkësi (KKSB) e ka vlerësuar të qetë gjendjen e sigurisë në komunën e Gjilanit, ndërkoh
Izolohet Gjilani, qarkullohet vetëme me makina (FOTO) Shiu i madh që ra atje ka bërë që të ketë vërshime, duke bllokuar rrugët e Gjilanit të cilat janë mbushur me ujë, ndërsa
Përfundon në barazim derbi mes Gjilanit dhe Dritas Derbi mes të dy skuadrave nga Gjilani, Gjilani dhe Drita ka përfunduar në barazim 11. Të dy golat u shënuan në pjesën
Gjykata e Gjilanit favorizon kompaninë turke, biznesmeni shqiptar detyrohet të djegë veten Pronari i kompanisë së ujit “Kika” ka tentuar ta hedhë veten në erë me një bidon benzinë, për shkak se Gjykata Themelore
Tronditëse, vetëvritet politikania shqiptare Në orët e para të mëngjesit të sotëm një grua ka bërë vetëvrasje në qytetin e Gjilanit. E ndjera ka punuar në Spitalin R
Kryeinfermierja e Spitalit Rajonal të Gjilanit kryen vetëvrasje Në komunën e Gjilanit në orët e para të mëngjesit është gjetur e vdekur kryeinfermierja e Spitalit Rajonal të Gjilanit,
Nisin hetimet për një zyrtar në Komunën e Gjilanit Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka nxjerrë aktvendim për fillimin e hetimeve kundër S.K
Asambleistja hidhëron Vetëvendosjen Asambleistja e lëvizjes Vetëvendosje, në Komunën e Gjilanit, Festa Shabani, nga sot do të vazhdojë punën si asamblesite
Lutfi Haziri pezullon nga detyra dy zyrtarë të komunës, mësoni arsyen Kryetari i komunës Lutfi Haziri ka pezulluar nga puna Valon Shefkiun dhe Salih Kqikun pasiqë ndaj dy zyrtarëve është ngr
Prokuroria nuk e fal Vali Corleone pasi rrahu prindërit, kaq burg kërkon Prokuroria e Gjilanit ka kërkuar nga Gjykata Themelore e Gjilanit që të caktojë masën e paraburgimit ndaj Vali Corleones
Banorët e Gjilanit në protestë, kanë një porosi për Lutfiun Qeverisja komunale e Gjilanit është zotuar se do ta ndërtojë një mbikalim në rrugën “Nëna Terezë”, në të cilën katër dit
Katër persona të dyshuar për djegien e flamurit të Kosovës shoqërohen në polici Pas publikimit të një video-incizimi në rrjetet sociale, në të cilin shihen disa persona duke e djegur flamurin e Kosovë
Prokuroria e Apelit rastin e Nazim Sahitit e transferon në Prokurorinë e Gjilanit Rasti i hetimit të shefit të Krimeve Ekonomike, Nazim Sahiti, dhe policit Avni Berisha që nga e hëna nuk është duke u he
Zbulohet në Gjilan busti i heroit kombëtar Skënderbeu Në 550-vjetorin e vdekjes së heroit kombëtar Gjergj Kastriotit-Skënderbeut, komuna e Gjilanit ka bërë zbulimin e bustit