999 rezultate për

gjermanine

"Der Spiegel": ​Urrejtja ndaj azilkërkuesve po e helmon Gjermaninë Sulmet ndaj qendrave të akomodimit të azilkërkuesve janë rritur ndjeshëm në Gjermani. Sipas Ministrisë së Brendshme gjer
Nënshkruhen 6 marrëveshje me vlerë 118 mln euro me Gjermaninë Paraditen e sotme, Shqipëria ka nënshkruar me Gjermaninë 6 marrëveshje bashkëpunimi financiar me vlerë rreth 118 milionë
5 kampionatet që kanë shpenzuar më shumë, kryeson ... (FOTO LAJM) Kampionati italian duket se e ka nisur mjaft mirë rrugën e ringritjes dhe po bën maksimumin në këtë merkato pasi ka shpe
Rama: Shqipëria e Serbia në Ballkan, si Franca me Gjermaninë në Europë Kryeministri Edi Rama gjatë një interviste të dhënë për gazetën serbe Danas, është shprehur se shpresojmë të thellojmë b
Isa Mustafa: Nuk do të takohem me kacelaren Merkel Mediat kosovare më parë raportuan se Mustafa do të vizitonte Gjermaninë në javën e parë të muajit qershor, ku do të prit
Personat që nuk u arratisën dot nga komunizmi (FOTO LAJM) Fotot më lart janë publikuar nga një regjim, i cili dokumentonte rastet kur njerëzit tentonin të iknin nga sistemi “i mi
Të sigurtë në Spanjë: Joachim Low, trajneri i ri i Real Madrid Lajmi doli fillimisht në muajin janar, por ditët e fundit zërat janë shtuar edhe më shumë. Real Madrid e ka vendosur se
Azilkërkuesit alarmojnë Gjermaninë, kosovarët të dytët pas sirianëve Numri i kërkesave për azil në Gjermani është shtuar me 73 për qind krahasuar me janarin e vitit të kaluar. Ministria e B
Dunga: Humbja 1-7 me Gjermaninë, e paharrueshme Carlos Dunga ka deklaruar se humbja 1-7 që Brazili pësoi në Botëror ndaj Gjermanisë nuk do të harrohet kurrë, por trajne
Avdijaj i largohet Shqipërisë, më afër Gjermanisë Dionis Avdijaj, talenti 18 vjeçar i Schalke 04 është bërë i famshëm për klauzolën e tij të largimit prej 49 milionë euro
Rama: Si një skuadër për t'iu afruar Europës "Drejt Europës nuk mund të ecet duke i vendosur “stërkëmbça” njëri-tjetrit". Kështu ka deklaruar sot kryeministri Edi Ra
Ebola prek Gjermaninë Një punonnjës i OKB-së në Gjermani ka vdekur për shkak të virusit vdekjeprurës të Ebolës. Mediat kanë raportuar se 56
Polonia shokon Gjermaninë (VIDEO) Përfaqësuesja e Gjermanisë ka pësuar humbje me rezultat 2-0 nga përfaqësuesja e Polonisë në ndeshjen e vlefshme për Grup
Gjosha: Thellim bashkëpunimit me Gjermaninë, partner për integrimin e vendit Çuarja përpara e reformave kanë qënë në fokus të diskutimeve të mbajtur nga ministrja Gjosha me ministrin gjerman Peter
Përgjimet e Gjermanisë, Bushati premton trajtim në kanale diplomatike Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati garantoi sot opinionin publik se do të jetë në kontakt të vazhdueshëm me Gjermaninë d
"Mustafi kushton 15 milionë euro" Pjesëmarrja në "Brazil 2014", por mbi të gjitha aktivizimi titullar me Gjermaninë në eventin më të rëndësishëm sportiv t
Thaçi uron Gjermaninë dhe Mustafin Kryeministri në detyrë, Hashim Thaçi ka uruar Gjermaninë për fitoren e Kupës së 4-tërt të Botës. “Urime të përzemërta
"3-1 për Gjermaninë. Jo, për Argjentinë" (VIDEO) Finalja e Kupës së Botës "Brazil 2014" Gjermani-Argjentinë nuk le pasiv as ish yllin dhe kapitenin e Kombëtares angleze
Vedati përkrah Lahm: Tifo për Gjermaninë Kur jemi vetëm dy ditë larg finales së madhe të Kupës së Botës mes Gjermanisë dhe Argjentinës edhe Vipat shqiptarë, po s
Maradona: Mund ta mposhtim Gjermaninë Diego Armando Maradona në një intervistë deklaroi se të mposhtësh Gjermaninë nuk është e pamundur. Argjentina e tij do t